Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Místa  (Přečteno 766 krát)

portillo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Místa
« kdy: 30 Října 2009, 17:04:50 »
Dobrý den,
Po přechodu z 9.04 na 9.10 se mi v záložce Místa kde jsou jednotlivé Souborové systémy objevilo místo jedoho toto '</body><'
když teď systém připojím, tak se připojí jako '/media/</body><' a ne jako dříve jako '/media/disk/' takže bych musel nasypat znovu všechnu hdubu do rhytmboxu, přepsat symlinky...což se mi nechce...poradil by někdo co s tím?díky

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Místa
« Odpověď #1 kdy: 30 Října 2009, 17:23:35 »
Zkus najet do GParted/Editor diskových oddílů a v Oddíl → Název dej prázdný řetězec.
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

portillo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Místa
« Odpověď #2 kdy: 30 Října 2009, 17:49:56 »
Když si v gparted zobrazím informace o disku je tam název '^]</body>^M^]<' a dole je varování, že nelze najít přípojný bod a že kvůli tomu nebudou některé operace dostupné a název změnit nemůžu...

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Místa
« Odpověď #3 kdy: 30 Října 2009, 17:59:47 »
Máš ten disk odpojený? (nesmí být v GParted u něj symbol klíče)
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re: Místa
« Odpověď #4 kdy: 30 Října 2009, 18:03:26 »
zkus bootnout live cd a pripojit disk. Pokud ten disk pres live cd nepripojis, chyba bude nekde v souborovym systemu nebo popisu toho disku. Pokud ho v live cd normalne pripojis a bude se jmenovat normalne, tak bych chybu tipoval na nejakou nemravnost v /etc/fstab
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

portillo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Místa
« Odpověď #5 kdy: 30 Října 2009, 18:12:53 »
V GParted se mi to nakonec povedlo, ale když nazev změním, a dám použít tak potom co zavřu dialog s tím že to proběhlo v pořádku, začne GParted
 prohledávat oddíly a trva to docela dlouho..no a když skončí je tam ten název zpět...když název změním třeba na 'disk' tak se nazev změní v pořádku,ale když chci pak nazev nastavit na prázdný řetězec tak je tam zase '^]</body>^M^]<'

edit: tak v live cd 8.04 se vše tváří v pořádku, když se na disk podívám s gparted tek žádný název nemá...

plus, nevím jestli jde o novinku v 9.10, ale když připojím jiný oddíl, nebo flashku, tak se mi nepřipojí do adresáře media jako disk, případně disk-1 atd. ale pod nějakým názvem z číslic a písme...dá se toto chování změnit aby to fungovalo jaklo dřív...díky za odpověď
« Poslední změna: 30 Října 2009, 21:23:38 od portillo »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.