Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s přihlášením  (Přečteno 680 krát)

NoWin

  • Host
Problém s přihlášením
« kdy: 28 Října 2009, 02:27:36 »
Vzhledem ke skutečnosti, že mi upgrade Lenny → Sid tenkrát nejspíš moc nevyšel a pár věcí se mi začalo hroutit, navíc se mi nejspíš poškodily nějaký data díky tomu, že se mi PC zbláznilo- porouchal se zdroj, minutu šel, pak na chvilku vypnul a takhle to furt dokola cyklovalo (opravil jsem, ale pak to něco kvákalo o poškozeným initrd.img a konec).
Rozhodl jsem se tedy, že si nainstaluju Sida přímo a tak jsem si stáhnul a vypálil patřičný instalační CD, jenže to nevyšlo, neboť se tam nachází chyba někde kolem debootstrapu, ale naštěstí jsem zjistil, že lze Sida instalovat přímo z CD Lennyho a to pomocí tzv. "Expert install". To se mi jakž takž povedlo, akorát nastal problém s GRUBem (chyba při spuštění update-grub při instalaci), takže jsem to musel nabootovat ručně. Pak prej zase nesouhlasil kontrolní součet na sda1 (EXT3, ale upgradnu na EXT4), což jsem opravil pomocí FSCK. Po restartu jsem se konečně dostal do GDM!
Jenže průser- nemůžu se přihlásit jak v GDM, tak ani v konzoli, nemůžu se přihlásit za sebe, ani za sebe (root), přitom uživatelský jméno i heslo si na 100% pamatuju, ani jedno neobsahuje záludnosti typu malý/velký písmena, Y/Z, ani diakritiku, akorát se skládá z dlouhý řady alfanumerických znaků.
Už jsem za celej den hotovej, nejdřív řeším HW a když už to konečně vyřešený mám, tak teď i SW.

Nemá někdo nějakej nápad?  :)

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Problém s přihlášením
« Odpověď #1 kdy: 28 Října 2009, 09:30:41 »
Ubuntu is an ancient african word meaning "I can't configure Debian"
Nechceš jít radši zpátky k Ubuntu  :D

Jenže průser- nemůžu se přihlásit jak v GDM, tak ani v konzoli, nemůžu se přihlásit za sebe, ani za sebe (root), přitom uživatelský jméno i heslo si na 100% pamatuju, ani jedno neobsahuje záludnosti typu malý/velký písmena, Y/Z, ani diakritiku, akorát se skládá z dlouhý řady alfanumerických znaků.
Nevím jak v Debianu, ale v Ubuntu máme recovery mode (single mode, init 1), kde je možné pomocí passwd změnit heslo.
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re: Problém s přihlášením
« Odpověď #2 kdy: 28 Října 2009, 10:09:06 »
nebo napr. ubunti livecd - chroot, passwd
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

NoWin

  • Host
Re: Problém s přihlášením
« Odpověď #3 kdy: 28 Října 2009, 14:14:27 »
Díky, zkoušel jsem, ale bohužel to pomohlo jen částečně, pak nastaly chyby jiný, zjistil jsem, že jsem tam neměl přidanýho normálního uživatele, po jeho přidání, po přidělení domovský složky a hesla mi to stejně nefungovalo, hlásilo to tuším chybu PAM. Asi si na chvíli nainstaluju JJ a počkám si, až chyba bude odstraněna.
Oběma mockrát děkuju!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.