Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Oprávnění, wifi adaptér a jiné problémy v 9.10  (Přečteno 6675 krát)

burys

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
Oprávnění, wifi adaptér a jiné problémy v 9.10
« kdy: 29 Října 2009, 20:14:39 »
Zdravím všechny, dnes jsem si aktualizoval moje Ubuntu 9.04 na 9.10, několik problémů je vyřešeno, ale jeden přibyl. Jde to, že při každé změně frekvence cpu, nebo připojení disku je vyžadováno heslo, v 9.04 stačilo dát jednou pamatovat si oprávnění a byl pokoj, ale 9.10 nic takového nenabídne, neví někdo, jak to zařídit? Další věc je, že jsem měl na Gnome panelu ukazatel stavu baterie, kde jsem viděl zbývající čas, ten už ale na panel taky nejde dát, protože chybí v nabídce aplikací nemá někdo nějaký tip? A další problém přetrvává i v 9.10, ale byl i na 9.04 nemůžu nijak vypnout wifi adaptér, hardwarové tlačítko funguje jen na vypnutí bluetooth, ale na wifi nic, ani kombinace FN+F8, která by měla adaptér vypnout nikdy nešla, může někdo poradit, jestli by se dal adaptér nějak vypnout(nemyslím jen zakázat bezdrátové sítě), potřeboval bych to kvůli šetření baterie. A poslední, skoro nepodstatná věc je, že mám na notebooku dotyková tlačítka, která jsou podsvětlená a jedno z nich funguje jako vypnutí a zapnutí podsvícení, ale právě tomuto tlačítku je v 9.04 i 9.10 přiřazena funkce pro vypnutí zvuků, dalo by se nějak přeprogramovat? Za všechny rady děkuji, tohle jsou prakticky jediné problémy, které mi v Ubuntu dělají vrásky na čele, jinak jsem s ním po půl roce používání moc spokojený a spoustě lidem v okolí se taky moc líbí, některým už jsem ho i instaloval.

Deafboy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
Re: Oprávnění, wifi adaptér a jiné problémy v 9.10
« Odpověď #1 kdy: 30 Října 2009, 00:44:06 »
No v rámci zoštíhľovania gnome to vyzerá že applet pre sledovanie škálovania procesora si asi bude heslo pýtať vždy :D (práve som to znovu skúsil a po zadaní hesla a stlačení enter mi dokonca zmizol text box a hláška sa nedala vôbec potvrdiť ani zrušiť ). Všimni si ale že po zadaní hesla sa na paneli objaví ikonka kľúčov, možno tam bude pes zakopaný. Ten zostávajúci čas pri batérií som si všimol až teraz, tiž mi neukazuje čas. ubuntu je snáď jediný systém kde funkcie každou novou verziu ubúdajú :D Ešte aj ten gnome-ácky výmysel - ikonky v menu vypnuté je defaultne zapnutý, dokonca ho posunuli na novú úroveň tým že zmizli ikonky vľavo hore v otvorených oknách aby náhodou nerušili ten úžasný análny dizajn. Miesto neho je tam nejaký odveci krúžok :D. Na druhej strane musím pochváliť že mi defaultne v PulseAudio funguje integrovaný mikrofón.. to ale nepreváži tie desiatky ďalších chýb... i keď niesom si istý čo je bug a čo je feature. Napríklad tie notifikácie. Kde sa majú vlastne korektne zobrazovať. Pretože všetky až na zmenu hlasitosti a jasu sa zobrazujú o jednu pozíciu nižšie ako pri predošlej verzií. Je to nepríjemné narušenie celistvosti vzhľadu keď sa mi notifikácia zobrazí niekde v hornej tretine obrazovky.

Nemáte tiež ten pocit že pán Mark Shuttleworth, miesto toho aby počúval čo chcú užívatelia ubuntu, si pomocou ubuntu rieši svoje mindráky z detstva? Nechcem aby to vyznelo nejako drzo alebo čo.. ale v poslednej dobe neviem kam vlastne ubuntu smeruje... Pripadá mi to ako keby to už nebol ten istý spoľahlivý systém ako v minulosti. Ak mám pri ubuntu zostať, pohrávam sa s myšlienkou 8.04...

Ospravedlňujem sa že som tak odbočil od témy, potreboval som to len so seba dostať ;)
Ubuntu som prestal pouzivat vzhladom na jeho bugy kazdodenne, no sem-tam rad zabludim na toto forum a som este radsej ked viem pomoct

burys

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
Re: Oprávnění, wifi adaptér a jiné problémy v 9.10
« Odpověď #2 kdy: 30 Října 2009, 07:40:44 »
No ta oznamovací oblast je skvělá no, mám s ní stejný problém, měl by to brzo někdo vyřešit, ještě k tomu teď vyšly win7 a když někdo uvidí tohle ubuntu, nevím nevím jestli nebude trochu naštvanej. A s těma heslama, to je horši jak ve Vistách

MikiTwic

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 239
  • Vždycky to nějak jde...
Re: Oprávnění, wifi adaptér a jiné problémy v 9.10
« Odpověď #3 kdy: 30 Října 2009, 09:34:33 »
Napríklad tie notifikácie. Kde sa majú vlastne korektne zobrazovať. Pretože všetky až na zmenu hlasitosti a jasu sa zobrazujú o jednu pozíciu nižšie ako pri predošlej verzií. Je to nepríjemné narušenie celistvosti vzhľadu keď sa mi notifikácia zobrazí niekde v hornej tretine obrazovky.
Myslím že se ti zobrazuje tak jak bylo zamýšleno (některé notifikace níž)....takže se jedná o vlastnost a ne o chybu! Někde jsem i viděl vysvětlení proč je to tak lepší...ale teď už si nemůžu vzpomenout....asi aby to nepřekáželo ovládání okna (minimalizace, zavření)?

Jinak to s tou změnou frekvence je již nahlášeno jako bug, tak to snad brzo opraví.
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/gnome-applets/+bug/455694
Ubuntu 11.10 "Oneiric Ocelot" 64-bit, Asus F3Tc AP087 - AMD Turion64 2.2GHz, 2GB RAM, Geforce Go 7300 (NVIDIA Driver Version: 173.14.30)

tomsus1989

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Oprávnění - stejný problém
« Odpověď #4 kdy: 31 Října 2009, 20:13:59 »
Zdravím, já narazil na stejný problém, při připojení disku chybí možnost uložit heslo, takže jen musím zadávat při každém připojení. Je to nepříjemné. Můžete mi někdo poradit? Díky

VladimirCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Oprávnění - stejný problém
« Odpověď #5 kdy: 31 Října 2009, 20:51:48 »
Zdravím, já narazil na stejný problém, při připojení disku chybí možnost uložit heslo, takže jen musím zadávat při každém připojení. Je to nepříjemné. Můžete mi někdo poradit? Díky

Tato ztráta funkce je prý způsobena přechodem z policykit na policykit-1 v souvislosti se standardizací -> www.freedesktop.org. Přitom byl vypuštěn starší balíček "polkit-gnome-authorization", který umožňoval trvalou autorizaci, nebo její pozdější zrušení. S otázkami typu, kdy bude náhrada atd se prý uživatelé mají obracet na vývojáře freedesktop prostřednictví mailing listu http://lists.freedesktop.org/mailman/listinfo/polkit-devel. Už jsem to před několika dny udělal a zatím nevím nic přesnějšího. Možná, že informace dorazí jinou cestou ...

burys

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
Re: Oprávnění, wifi adaptér a jiné problémy v 9.10
« Odpověď #6 kdy: 31 Října 2009, 21:30:18 »
Ještě jsem narazil na jeden problém, podle nového Ubuntu mám notebook, který vydrží na nabití pracovat pořád, protože ukazatel stavu baterie funguje jen občas, jinak si ani nevšimne, že už není v síti, má někdo tenhle problém?

VladimirCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Oprávnění, wifi adaptér a jiné problémy v 9.10
« Odpověď #7 kdy: 01 Listopadu 2009, 07:18:53 »
Jde to, že při každé změně frekvence cpu, nebo připojení disku je vyžadováno heslo, v 9.04 stačilo dát jednou pamatovat si oprávnění a byl pokoj, ale 9.10 nic takového nenabídne, neví někdo, jak to zařídit?

Trvalá autorizace pro CPU freq. selector

gksudo gedit /usr/share/polkit-1/actions/org.gnome.cpufreqselector.policy

Nahraďte modrý text, viz. níže.

Original:
<message xml:lang="vi">Cần quyền đặc biệt để thay đổi tỷ lệ tần số CPU.</message>
<message xml:lang="zh_CN">要更改 CPU 频率范围,需要一定特权。</message>
<message xml:lang="zh_HK">要調整 CPU 頻率需要權限。</message>
<message xml:lang="zh_TW">要調整 CPU 頻率需要權限。</message>
<defaults>
<allow_inactive>no</allow_inactive>
<allow_active>auth_admin_keep</allow_active>
</defaults>
</action>

</policyconfig>

Upravené:
<message xml:lang="vi">Cần quyền đặc biệt để thay đổi tỷ lệ tần số CPU.</message>
<message xml:lang="zh_CN">要更改 CPU 频率范围,需要一定特权。</message>
<message xml:lang="zh_HK">要調整 CPU 頻率需要權限。</message>
<message xml:lang="zh_TW">要調整 CPU 頻率需要權限。</message>
<defaults>
<allow_inactive>no</allow_inactive>
<allow_active>yes</allow_active>
</defaults>
</action>

</policyconfig>

Buďte velmi opatrní při editaci. Uvedené změny mohou vymizet při příští aktualizaci policykit-1 a souvisejících balíčků.

Trvalá autorizace pro mount disků v user-space

gksudo gedit /usr/share/polkit-1/actions/org.freedesktop.devicekit.disks.policy

Nahraďte modrý text, viz. níže.

Original:
<action id="org.freedesktop.devicekit.disks.filesystem-mount-system-internal">
    <description>Mount a system-internal device</description>
    <description xml:lang="da">Montér en intern enhed</description>
    <description xml:lang="de">Eingebautes Gerät einhängen</description>
    <message>Authentication is required to mount the device</message>
    <message xml:lang="da">Autorisering er påkrævet for at montere et fil system</message>
    <message xml:lang="de">Zugriffsrechte werden benötigt um das Gerät einzuhängen</message>
    <defaults>
      <allow_any>no</allow_any>
      <allow_inactive>no</allow_inactive>
      <allow_active>auth_admin_keep</allow_active>
    </defaults>
  </action>

Upravené:
<action id="org.freedesktop.devicekit.disks.filesystem-mount-system-internal">
    <description>Mount a system-internal device</description>
    <description xml:lang="da">Montér en intern enhed</description>
    <description xml:lang="de">Eingebautes Gerät einhängen</description>
    <message>Authentication is required to mount the device</message>
    <message xml:lang="da">Autorisering er påkrævet for at montere et fil system</message>
    <message xml:lang="de">Zugriffsrechte werden benötigt um das Gerät einzuhängen</message>
    <defaults>
      <allow_any>no</allow_any>
      <allow_inactive>no</allow_inactive>
      <allow_active>yes</allow_active>
    </defaults>
  </action>

Buďte velmi opatrní při editaci. Uvedené změny mohou vymizet při příští aktualizaci policykit-1 a souvisejících balíčků.
« Poslední změna: 01 Listopadu 2009, 09:18:58 od VladimirCZ »

burys

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
Re: Oprávnění, wifi adaptér a jiné problémy v 9.10
« Odpověď #8 kdy: 01 Listopadu 2009, 09:09:53 »
super, moc díky na procák to funguje v pohodě, akorát u těch disků mi chybí ten text, co se musí změnit

VladimirCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Oprávnění, wifi adaptér a jiné problémy v 9.10
« Odpověď #9 kdy: 01 Listopadu 2009, 09:19:33 »
super, moc díky na procák to funguje v pohodě, akorát u těch disků mi chybí ten text, co se musí změnit

Oops, chybička se vloudila. Už jsem to opravil ...

MikiTwic

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 239
  • Vždycky to nějak jde...
Re: Oprávnění, wifi adaptér a jiné problémy v 9.10
« Odpověď #10 kdy: 01 Listopadu 2009, 12:59:59 »
Autorizace funguje.... díky;)
Ubuntu 11.10 "Oneiric Ocelot" 64-bit, Asus F3Tc AP087 - AMD Turion64 2.2GHz, 2GB RAM, Geforce Go 7300 (NVIDIA Driver Version: 173.14.30)

burys

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
Re: Oprávnění, wifi adaptér a jiné problémy v 9.10
« Odpověď #11 kdy: 01 Listopadu 2009, 21:56:51 »
Sakra já blbec zase chvátal a přepsal jsem si tu první část, může mi někdo prosím zkopírovat první část u těch disků? moc děkuju. Nebo mi sem hoďte celej kód vypište si ho příkazem gksudo gedit /usr/share/polkit-1/actions/org.freedesktop.devicekit.disks.policy  kdyby to šlo ještě dnes :) moc děkuju
« Poslední změna: 01 Listopadu 2009, 22:06:08 od burys »

VladimirCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Oprávnění, wifi adaptér a jiné problémy v 9.10
« Odpověď #12 kdy: 01 Listopadu 2009, 22:15:54 »
viz. příloha

[attachment deleted by admin]

burys

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
Re: Oprávnění, wifi adaptér a jiné problémy v 9.10
« Odpověď #13 kdy: 01 Listopadu 2009, 22:24:54 »
Moc díky, už jsem stačil zavolat sestřence, aby mi to zkopírovala, ta měla radost, když jsem jí tahal z postele ;D a pak jsem jí oznámil, že už to mám ;D

funk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 350
Re: Oprávnění, wifi adaptér a jiné problémy v 9.10
« Odpověď #14 kdy: 02 Listopadu 2009, 06:34:46 »
Ad notifikace:

daji se prý vratit na puvodni misto nahoru. Alespon podle nize uvedeneho clanku a bodu 10. Je tam .deb balicek i PPA. Vyzkouseno, ale nemam. P.

http://www.webupd8.org/2009/10/things-to-fix-tweak-after-installing.html


burys

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
Re: Oprávnění, wifi adaptér a jiné problémy v 9.10
« Odpověď #15 kdy: 02 Listopadu 2009, 16:47:24 »
a další problém v 9.10 najednou mi ve wine 1.1.32 přestaly jít všechny zvuky a některé hry hlásí zvukový ovladač nenalezen, ale ještě včera mi šlo vše normálně, nestalo se to někomu?

burys

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
Re: Oprávnění, wifi adaptér a jiné problémy v 9.10
« Odpověď #16 kdy: 02 Listopadu 2009, 19:07:42 »
tak jsem zkusil aktualizovat bios a wifi nejde vypnout stejně a přišel jsem o bluetooth >:(

tomsus1989

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Oprávnění, wifi adaptér a jiné problémy v 9.10
« Odpověď #17 kdy: 12 Listopadu 2009, 07:21:52 »


Trvalá autorizace pro mount disků v user-space

Díky moc, šlape to.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.