Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zvuk v 9.10  (Přečteno 1069 krát)

djlj

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Italo.cz
Zvuk v 9.10
« kdy: 31 Října 2009, 22:00:45 »
Zdravím,
povýšil jsem na 9.10 z 9.04, a jsem víc než jen zklamán. Nefunguje mi zvuk, vůbec. Ve volbě multimédií se alsa změnila na pulseaudio - i při změně zpět na alsu zvuk nejede. Z menu Systém -> Volby zmizela položka Zvuk. A místo normálního ovládání hlasitosti tam je teď totálně nefunkční bastl:


V logu je při spouštění počítače jen tohle:
Kód: [Vybrat]
Oct 31 21:16:28 home pulseaudio[2084]: alsa-sink.c: ALSA nás probudila z důvodu zápisu nových dat na zařízení, ale ve skutečnosti nebylo co zapisovat.
Oct 31 21:16:28 home pulseaudio[2084]: alsa-sink.c: S největší pravděpodobností se jedná o chybu v ovladači ALSA "snd_emu10k1". Nahlaste prosím tento problém vývojářům ALSA.
Oct 31 21:16:28 home pulseaudio[2084]: alsa-sink.c: Probudilo nás nastavení POLLOUT - nicméně následné snd_pcm_avail() vrátilo 0 či jinou hodnotu < min_avail.

Vůbec nevím, kde mám hledat chybu, nevím, proč mi zmizelo to, co jsem tam měl nastavené. Není to jediná věc, která po aktualizaci změnila bez ohlášení svoje nastavení. To se opravdu povedlo. Poradí někdo, na co se zaměřit?
« Poslední změna: 31 Října 2009, 22:02:18 od djlj »

cmudik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 325
Re: Zvuk v 9.10
« Odpověď #1 kdy: 31 Října 2009, 22:14:59 »
V terminálu alsamixer, koukni jestli není něco úplně stlumený. Popřípadě doinstaluj gnome-alsamixer, alsamixer s grafickým rozhraním.

djlj

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Italo.cz
Re: Zvuk v 9.10
« Odpověď #2 kdy: 31 Října 2009, 22:27:41 »
Na to jsem se díval, vše je tam v pohodě. Nainstaloval jsem gnome-alsamixer, musel jsem si znovu vše nastavit, zvuk jede, díky.

Připadám si jako ve verzi Ubuntu 5 let zpět. Původní ovládání hlasitosti tam není, takže teď musím mít ke zvuku na liště další ikonku. V té původní, na kterou když se kliklo, tak jsem mohl štelovat se zvukem a kliknout na "Ovládání hlasitosti", to už není, když na to kliknu pravým, dostanu se jen do nějakýho bastl nastavení zvuku. Takže si nemůžu nastavit hlasitosti vstupů (mikrofon atd.) - gnome-alsamixer je mi tedy k ničemu. Tuhle verzi fakt dělali nějací experti. Dá se jednoduše "ponížit" zpět na 9.04?

A taky když si zapnu třeba kaffeine a chcu koukat na DVB-T telku, tak mi to píše, že nelze nalézt zdrojové médium. Ti experti tam totiž dali testovací verzi.

Kód: [Vybrat]
Object::connect: No such signal Phonon::Gstreamer::MediaObject::availableSubtitlesChanged()
Object::connect: No such signal Phonon::Gstreamer::MediaObject::availableAudioChannelsChanged()
Object::connect: No such signal Phonon::Gstreamer::MediaObject::titleChanged(int)
Object::connect: No such signal Phonon::Gstreamer::MediaObject::availableTitlesChanged(int)
Object::connect: No such signal Phonon::Gstreamer::MediaObject::chapterChanged(int)
Object::connect: No such signal Phonon::Gstreamer::MediaObject::availableChaptersChanged(int)
Object::connect: No such signal Phonon::Gstreamer::MediaObject::angleChanged(int)
Object::connect: No such signal Phonon::Gstreamer::MediaObject::availableAnglesChanged(int)
« Poslední změna: 31 Října 2009, 22:33:04 od djlj »

cmudik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 325
Re: Zvuk v 9.10
« Odpověď #3 kdy: 31 Října 2009, 22:55:35 »
Zkus ještě doinstalovat padevchooser paman pavucontrol paprefs pavumeter. To jsou grafický nastavení pro pulse audio, možná by ti mohly pomoct. S Kaffeine ani s downgrade na 9.04 ti bohužel neporadím.

djlj

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Italo.cz
Re: Zvuk v 9.10
« Odpověď #4 kdy: 31 Října 2009, 23:14:28 »
Jojo, tyhle věcičky tam všechny mám, s nima jsem si hrál jako s prvníma.
Ale aspoň Kaffeine už jsem opravil dle https://bugs.launchpad.net/kaffeine/+bug/453916 a taky s pomocí nové položky "System Settings" ve Volbách, tam jdou nastavit prioritní výstupy pro KDE programy.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.