Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nové Ubuntu a české Lightning  (Přečteno 2498 krát)

zmidloch

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Nové Ubuntu a české Lightning
« kdy: 03 Listopadu 2009, 16:02:04 »
Právě jsem se stal linuxovým hyperzelenáčem a bohužel ne všechny postupy v české wiky pasují na poslední verzi.

Využívám jak Windows XP, Windows Vista tak Ubuntu. Z čehož plyne, že peklo synchronizace mě naprosto drtí.

Zrovna bojuji s programem Thunderbird(využívám na windows - krásně se mi synchronizují emaily, kontakty i kalendář). Když si ho nainstaluji z Centra softwaru pro Ubuntu, nainstaluje se mi anglické rozšíření Lightning. Nejsem schopný dostat tam českou lokalizaci.

Rozšíření jsem odinstaloval a použil soubor rozšíření Lightning pro linux stažený ze serverů Mozilly. V tomto případě je rozšíření sice česky, ale naprosto nefunguje. Funguje prostě jen to anglické z centra software. Divný, pro mě nepochopitelný(předpoklánám že je nějak vytuněný přímo pro tuhle verzi Ubuntu).
Může mi , prosím , někdo poradit? Díky

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Nové Ubuntu a české Lightning
« Odpověď #1 kdy: 03 Listopadu 2009, 16:52:42 »
Jakou verzi Thunderbirdu obsahuje 9.10? To rozšíření Lightning 0.9  na addons.mozilla.org je pro Thunderbird: 2.0 – 2.0.0.*

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: Nové Ubuntu a české Lightning
« Odpověď #2 kdy: 03 Listopadu 2009, 18:35:00 »
2.0.0.23
3beta
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Nové Ubuntu a české Lightning
« Odpověď #3 kdy: 03 Listopadu 2009, 20:27:41 »
Ono,ubuntu má svoje programy dost často hodně upravené,aby seděly do ubuntu,takže se to ne vždycky povede :) ,na mozilla produkty doporučuji jednoduchý skript ubuntuzilla,který automaticky aktualizuje firefox a thunderbird nehledě na verzi v repozitářích (repozitář je adresář někde na serveru obsahující aplikace.Správci jako ubuntu software centrum z nich stahují a ty programy potom nainstalují = vyšší bezpečnost,protože to musí být ověřené (jsou speciální oficiální repozitáře pro ubuntu,atd.)). http://www.czilla.cz/zpravicky/ubuntuzilla/
Zkus to,a potom z addons.mozilla.org doinstalovat lighting,jestli to pojede.
« Poslední změna: 03 Listopadu 2009, 20:29:40 od LuciusMare »
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

zmidloch

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Nové Ubuntu a české Lightning
« Odpověď #4 kdy: 03 Listopadu 2009, 23:34:47 »
 ...skript jsem nainstaloval a trošku doufal, že se mi někde objěví nějaká nová nabídka s nějakými možnostmi...to se nestalo. Nainstaloval jsem Ligtning z mozilly, to pořád nefunguje, tak jsem koukal do wiki a jsou tam nějaké příkazy v command. Asi se nakonec tomu terminálu nevyhnu ;D. tak dávám zase zpět to ubuntu-lightning-anglické. Poptám se ještě na czilla fóru a začnu tu wiki trochu víc studovat.... a když na to nebude čas, tak uteču zpět k XP  ;D

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Nové Ubuntu a české Lightning
« Odpověď #5 kdy: 04 Listopadu 2009, 16:02:48 »
No,když to jen nainstaluješ a nespustíš,tak se nediv že na tebe nevyskočí tabulka kde si vybereš co potřebuješ :) Musíš v terminálu spustit program ubuntuzilla.py.Pokud umíš anglicky,ten tě už navede,jsem ale schopný dodat návod.
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: Nové Ubuntu a české Lightning
« Odpověď #6 kdy: 04 Listopadu 2009, 16:03:33 »
...skript jsem nainstaloval a trošku doufal, že se mi někde objěví nějaká nová nabídka s nějakými možnostmi...to se nestalo. Nainstaloval jsem Ligtning z mozilly, to pořád nefunguje, tak jsem koukal do wiki a jsou tam nějaké příkazy v command. Asi se nakonec tomu terminálu nevyhnu ;D. tak dávám zase zpět to ubuntu-lightning-anglické. Poptám se ještě na czilla fóru a začnu tu wiki trochu víc studovat.... a když na to nebude čas, tak uteču zpět k XP  ;D

A co Thunderbird nahradit Evolutionem?
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

zmidloch

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Nové Ubuntu a české Lightning
« Odpověď #7 kdy: 04 Listopadu 2009, 16:20:30 »
no... to je takové obejití problému...ne vyřešení. jde o to, že TB používám na dvou dalších počítačích, jsem zvyknutý na práci s ním, mám vyzkoušené a oblíbené doplňky a bezproblémovou synchronizaci úplně všeho. jako by nestačilo že lítám mezi různými OS ;D. Stejné programy mi to aspoň usnadňují. Jo... Evolution nevypadá špatně, chvíli jsem si s ním hrál - ale na mě zbytečně robustní, neašel jsem možnost nějakých dopolňků (pokud jsou vůbec třeba) a hlavně ho nenainstaluji i na Windows.

Ale to je jedno, anglické Lightning mě nezabije, mám s Ubuntu milion dalších problémů - pomalý přístup na síťový disk, nespolupráce se síťovou tiskárnou, padající pidgin(s pluginy pro skype a facebook), padající programy pro digitální televizi ...atd ... ale hromada věcí není vyladěných a zdaleka jsem nepronikl do filosofie tohodle OS. Chvíli se v tom budu plácat a buď se to časem poddá, nebo se vrátím ke svému kopytu :D

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Nové Ubuntu a české Lightning
« Odpověď #8 kdy: 04 Listopadu 2009, 18:00:56 »
no... to je takové obejití problému...ne vyřešení. jde o to, že TB používám na dvou dalších počítačích, jsem zvyknutý na práci s ním, mám vyzkoušené a oblíbené doplňky a bezproblémovou synchronizaci úplně všeho. jako by nestačilo že lítám mezi různými OS ;D. Stejné programy mi to aspoň usnadňují. Jo... Evolution nevypadá špatně, chvíli jsem si s ním hrál - ale na mě zbytečně robustní, neašel jsem možnost nějakých dopolňků (pokud jsou vůbec třeba) a hlavně ho nenainstaluji i na Windows.

Ale to je jedno, anglické Lightning mě nezabije, mám s Ubuntu milion dalších problémů - pomalý přístup na síťový disk, nespolupráce se síťovou tiskárnou, padající pidgin(s pluginy pro skype a facebook), padající programy pro digitální televizi ...atd ... ale hromada věcí není vyladěných a zdaleka jsem nepronikl do filosofie tohodle OS. Chvíli se v tom budu plácat a buď se to časem poddá, nebo se vrátím ke svému kopytu :D

tohle jsou dobrý rady, nefunguje ti A, pořiď si B... Já se taky připojím :-) Na synchronizaci je dobrá Opera, je to jak webovej prohlížeč, tak i teď mailovej klient a i když jsem chvíli bojoval s tím, aby se mi maily nestahovaly třikrát z Gmailu, tak jsem naprosto spokojenej. Pokud si založíš u Opery účet a zadáš ho i na zbylý systémy, tak ti sama synchronizuje záložky, maily a nastavení. Vážně doporučuju vyzkoušet. Thunderbird jsem používal dřív, spolu s Firefoxem, ale u Opery se mi líbí all-in-one, má i irc klienta, torrent klienta :-) A Lightening je kalendář? Jako sunbird je i samostatně, ale ten já, jako student nevyužiju.

A nevzdávej se, za chvíli se to všechno poddá. Doporučuju tři věci: trpělivost, Google a fórum. Zprvu jsem napsal omylem rum, ten taky :-)
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

loyza

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: Nové Ubuntu a české Lightning
« Odpověď #9 kdy: 17 Února 2010, 08:48:46 »
Kdyby to ještě někdo hledal, tak jako já, tak se to udělá takhle:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install lightning-extension-locale-cs

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.