Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s připojením externí TV  (Přečteno 1577 krát)

Krtek007

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Problém s připojením externí TV
« kdy: 19 Listopadu 2009, 07:41:00 »
Ahoj,
včera mi přišla nová bedna, tak jsem ji zkoušel připojit. Televize je full HD a monitor mam 1920*1200. Na grafice bohužel nemám přímo HDMI výstup, tak jsem vyhrabal DVI->HDMI redukci a připojil přes to. Obraz naskočil, ale chybí dole a vpravo kus obrazu. Jo grafika je ATI a používam ATI control centrer a fglrx drivery. Plocha na televizi je zatím klonovaná z monitoru. Zkoušel jsem nastavit rozlišení na monitoru na 1920*1080 (přizpůsobit dočasně zobrazení obou ploch podle televize), ale ani tuk. V nastavení ATI (pro monitory) pro televizi jsem zkusil nastavit zmenšení obrazu pro TV o 15%. To sice zlepšilo situaci, ale nevyřešilo.

Zkoušel jsem zmenšovat rozlišení dokud to nebylo ok, a skončil jsem někde na 1440*768 nebo tak něco (přesně nevím), ale hodně "dole". Napadlo mě, jeslti je možné, že tato DVI redukce je jen "single-link". Lze to nějak poznat?

Neřešil jste prosím někdo něco podobného?

Jinak televize je samsung LE32B650, ale to asi není podstatné.

Díky za rady a tipy
Petr
AMD BE-2400, Gigabyte GA-MA78GM-S2H, 4GB RAM, Saphire Radeon HD3650, HP LP2465

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Problém s připojením externí TV
« Odpověď #1 kdy: 19 Listopadu 2009, 10:04:45 »
1) Vyzkoušej ještě režim EXTEND - tedy velkou plochu.
2) To, že v režimu CLONE chybí na menším monitoru kus obrazu, to je normální - prostě rozlišení toho velikého nezobrazí (v některých případech se obraz na menším monitoru "posouvá" za myší.
3) O víkendu jsem plánoval vyzkoušet propojení PC<->TV v linuxu (ve winech to fachá bez problémů). Mám Samsunga LE32B530, taky přes redukci DVI<->HDMI (originál dodávaný k radeonu HD2600)
4) Až večer vyzkouším, hodím sem nějaké postřehy.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Problém s připojením externí TV
« Odpověď #2 kdy: 20 Listopadu 2009, 11:11:56 »
Tak jsem to včera zkoušel a musím říct, že pocity jsou smíšené. TV to nadetekovalo OK, bohužel, soužití HDTV (1920x1080) s 19"LCD (1280x1024) se mi ke spokojenosti nastavit nepodařilo.
1) Režim CLONE je díky nesouměrným rozlišením zařízení takřka nepoužitelný
2) Režim EXTEND se mi nepodařilo smysluplně nastavit. Možná proto, že ovladač zásadně detekuje televizi jako primární monitor (prohození zapojení na grafice nepomáhá) a tvrdošíjně cpe gnome panely a menu právě na TV (což nechci). Také systému neustále nějakým způsobem vadilo, že obě "plochy" nemají stejné rozlišení.
3) Když už se mi konečně podařilo "přehodit" panely na LCDčko, nastal problém s přehráváním videí - mplayer odmítá na TV provozovat fullscreen.

Na druhou stranu ani ve Winech není situace o mnoho lepší - nastavení se také ne vždy chovají, jak by bylo logické. Na druhou stranu režim EXTEND tam  funguje znatelně lépe - odpadá problém s nestejnými rozlišeními zobrazovacích zařícení.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Krtek007

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Re: Problém s připojením externí TV
« Odpověď #3 kdy: 20 Listopadu 2009, 11:41:44 »
Diky za echo,
rezim Extend jsem teda nezkousel, ale prohazovani panelu a na detekovani DTV jako primarni plochy jsem skoncil taky. No uvidime treba nekde neco vygooglim (necham  si tohle hrani na vikend), tak kdybych na neco prisel, tak to hodim sem do vlakna.

Diky za pomoc (i pripadnou dalsi) :D

ahoj Petr
AMD BE-2400, Gigabyte GA-MA78GM-S2H, 4GB RAM, Saphire Radeon HD3650, HP LP2465

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Problém s připojením externí TV
« Odpověď #4 kdy: 20 Listopadu 2009, 15:38:43 »
Mám v plánu to samé - o víkendu bude přeci jenom více času na koumání, jak to pořádně nastavit. Přeju hodně zdaru!
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.