Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD  (Přečteno 6924 krát)

winni

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Re: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« Odpověď #25 kdy: 04 Listopadu 2009, 18:51:55 »
to možná ne, ale když to srovnám s U9.04, tak navýšení fps (glxgears) je asi o 1 000fps... aspoň u mě na noťasu :)

qUAKER

  • Host
Re: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« Odpověď #26 kdy: 04 Listopadu 2009, 18:54:58 »
to možná ne, ale když to srovnám s U9.04, tak navýšení fps (glxgears) je asi o 1 000fps... aspoň u mě na noťasu :)

ale to vůbec neznamená navýšení výkonu :)

já když měl ještě nvidia 7600, na lennym to bylo 6000FPS, na squeeze 2000FPS(po upgradu) a výkon grafiky ve hrách atd byl stále stejný.

winni

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Re: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« Odpověď #27 kdy: 04 Listopadu 2009, 18:56:26 »
aha tak to pak sorry za klamné info :D

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« Odpověď #28 kdy: 04 Listopadu 2009, 18:57:40 »
quakerovi:no mně se rolling updates líbí, jak už jsem psal, mám rád čerstvej soft, ale zase rád konvertuju windowsáky /dobře, zatím mám na kontě jednoho pouze s Ubuntu, další jsou nahlodaní :-)/ a unstable mi přijde zase moc riskantní... Teď položím asi hodně hloupý dotaz, ale sid je aplha? Spíš, je sid pro uživatele, který neumí moc pracovat s konzolí? Ten sidux vypadá zajímavě a asi ho vyzkouším spíš než Debian. Mně nevadí když spadne program, ale se systémem si poradit moc neumím, o to mi jde. :-)

31 CD? :-) to bych stahoval desetiletí :-) Jsem si říkal, co na tom proboha je, dokud jsem si nepřečetl, že repozitáře. Dík za informaci, že potřeba je jen ten první, byl jsem trochu zmatený, který z nich bych měl stáhnout.

že glxgears není spolehlivý vím, čím tedy ten výkon poměřovat?

Kedrigenovi:

máte trochu větší rozlišení /já mám 1280x800/, ale glxgears máte nižší a to i s 9.10, to je vážně podivný... Přitom kartu máme stejnou... Ale glxgears není moc spolehlivý, takže nevím .-) Jinak to uspávání je vážně děs, je to 9.10 lepší nebo stejný?

Winnimu: já mám 64 bit, 1280x800, lspci stejný a výkon vyšší... teď mě napadá, není to tím, že mám 64 bit? jinak distro nehledám kvůli grafice, jem mi šlo o to, že pokud bych přecházel, tak aby tam nebyů problém s inteláckejma grafikama
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« Odpověď #29 kdy: 04 Listopadu 2009, 18:58:22 »
to možná ne, ale když to srovnám s U9.04, tak navýšení fps (glxgears) je asi o 1 000fps... aspoň u mě na noťasu :)

ale to vůbec neznamená navýšení výkonu :)

já když měl ještě nvidia 7600, na lennym to bylo 6000FPS, na squeeze 2000FPS(po upgradu) a výkon grafiky ve hrách atd byl stále stejný.

a co je teda glxgears za pitominu? :-)
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

qUAKER

  • Host
Re: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« Odpověď #30 kdy: 04 Listopadu 2009, 19:02:44 »
to možná ne, ale když to srovnám s U9.04, tak navýšení fps (glxgears) je asi o 1 000fps... aspoň u mě na noťasu :)

ale to vůbec neznamená navýšení výkonu :)

já když měl ještě nvidia 7600, na lennym to bylo 6000FPS, na squeeze 2000FPS(po upgradu) a výkon grafiky ve hrách atd byl stále stejný.

a co je teda glxgears za pitominu? :-)

glxgears se hodí spíš na test jestli ta 3d funguje, když je to plynulé, funguje, když se to trhá, tak nefunguje.

co se týče riskantního unstable, název nemá nic společného se stabilitou a můžeš očekávat menší problémy způsobené verzema přímo z upstreamu, které se dají většinou snadno vyřešit - ale samotný systém je velmi stabilní - jde jen o několik málo aplikací. Pokud nechceš nic moc řešit, doporučuju nainstalovat prostě squeeze, kde máš aktuální software a z unstable nainstalovat jen to na čem ti záleží mít úplně nejnovější, ve squeeze jsou aktuální a zároveň otestované verze, třeba KDE je tam 4.3.1  a v unstable 4.3.2.

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« Odpověď #31 kdy: 04 Listopadu 2009, 19:11:24 »
to možná ne, ale když to srovnám s U9.04, tak navýšení fps (glxgears) je asi o 1 000fps... aspoň u mě na noťasu :)

ale to vůbec neznamená navýšení výkonu :)

já když měl ještě nvidia 7600, na lennym to bylo 6000FPS, na squeeze 2000FPS(po upgradu) a výkon grafiky ve hrách atd byl stále stejný.

a co je teda glxgears za pitominu? :-)

glxgears se hodí spíš na test jestli ta 3d funguje, když je to plynulé, funguje, když se to trhá, tak nefunguje.

co se týče riskantního unstable, název nemá nic společného se stabilitou a můžeš očekávat menší problémy způsobené verzema přímo z upstreamu, které se dají většinou snadno vyřešit - ale samotný systém je velmi stabilní - jde jen o několik málo aplikací. Pokud nechceš nic moc řešit, doporučuju nainstalovat prostě squeeze, kde máš aktuální software a z unstable nainstalovat jen to na čem ti záleží mít úplně nejnovější, ve squeeze jsou aktuální a zároveň otestované verze, třeba KDE je tam 4.3.1  a v unstable 4.3.2.

aha a co teda použít na změření výkonu? je nějakej spolehlivej benchmark? Tohle by se mi docela hodilo, až budu porovnávat ty distra.

Aha, tak proč to pojmenují tak děsivě? .-) Asi vážně zkusím z Debianu ten sidux, vypadá zajímavě. Jinak díky za pomoc,

vyzkouším tedy:

Sidux, Fedora 11 a ubuntu 9.10. Nechť můj notebook vyhraje ten nejlepší. O výsledku dám vědět. :-)
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

qUAKER

  • Host
Re: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« Odpověď #32 kdy: 04 Listopadu 2009, 19:13:19 »
to možná ne, ale když to srovnám s U9.04, tak navýšení fps (glxgears) je asi o 1 000fps... aspoň u mě na noťasu :)

ale to vůbec neznamená navýšení výkonu :)

já když měl ještě nvidia 7600, na lennym to bylo 6000FPS, na squeeze 2000FPS(po upgradu) a výkon grafiky ve hrách atd byl stále stejný.

a co je teda glxgears za pitominu? :-)

glxgears se hodí spíš na test jestli ta 3d funguje, když je to plynulé, funguje, když se to trhá, tak nefunguje.

co se týče riskantního unstable, název nemá nic společného se stabilitou a můžeš očekávat menší problémy způsobené verzema přímo z upstreamu, které se dají většinou snadno vyřešit - ale samotný systém je velmi stabilní - jde jen o několik málo aplikací. Pokud nechceš nic moc řešit, doporučuju nainstalovat prostě squeeze, kde máš aktuální software a z unstable nainstalovat jen to na čem ti záleží mít úplně nejnovější, ve squeeze jsou aktuální a zároveň otestované verze, třeba KDE je tam 4.3.1  a v unstable 4.3.2.

aha a co teda použít na změření výkonu? je nějakej spolehlivej benchmark? Tohle by se mi docela hodilo, až budu porovnávat ty distra.

Aha, tak proč to pojmenují tak děsivě? .-) Asi vážně zkusím z Debianu ten sidux, vypadá zajímavě. Jinak díky za pomoc,

vyzkouším tedy:

Sidux, Fedora 11 a ubuntu 9.10. Nechť můj notebook vyhraje ten nejlepší. O výsledku dám vědět. :-)

kdyby ti sidux nevyhovoval, zkus klasiku squeeze - to je jistota - rock-stable a aktuální zároveň. :)

o benchmarku nevím, protože jsem ho nikdy nepotřeboval. Výkon změřím tak, že si pustím náročnou hru a vidím, jestli funguje správně vzhledem k požadavkům nebo ne. :)

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« Odpověď #33 kdy: 04 Listopadu 2009, 20:30:06 »
Ehm.. na trhání glxgears vůbec nezáleží. A když 3D akcelerace nefunguje, nedá se program vůbec spustit.
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

qUAKER

  • Host
Re: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« Odpověď #34 kdy: 04 Listopadu 2009, 20:31:24 »
Ehm.. na trhání glxgears vůbec nezáleží. A když 3D akcelerace nefunguje, nedá se program vůbec spustit.

ale dá

jen se pak kolečka škubou

pivik

  • Host
Re: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« Odpověď #35 kdy: 04 Listopadu 2009, 20:46:35 »
Mám Debian Squeeze se svobodnýma ATI ovladačema - tudíž nefunguje 3D - glxgears mám pouze kolem 210 a kolečka se netrhají ani neškubají. Tzn glxgears je k ničemu.

Edit: 3D funguje.. :)
« Poslední změna: 04 Listopadu 2009, 21:00:53 od otas.pe »

cmudik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 325
Re: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« Odpověď #36 kdy: 04 Listopadu 2009, 20:58:14 »
Benchmark tady.

pavolzetor

  • Host
Re: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« Odpověď #37 kdy: 04 Listopadu 2009, 21:45:14 »
Archlinux má rolling updates, najprv to prejde cez testing a potom ide do systému

oyankee

  • Host
Re: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« Odpověď #38 kdy: 05 Listopadu 2009, 09:26:52 »
Muffonovi: ta čtvrtá serie, tím myslíte, že Vám lspci vyhazuje tohle:

Kód: [Vybrat]
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller (rev 07)


Ano. Zkusím ještě jiný benchmark.
« Poslední změna: 05 Listopadu 2009, 09:28:58 od Muffon »

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« Odpověď #39 kdy: 06 Listopadu 2009, 13:59:59 »
O Arch linuxu docela vážněě uvažuju, sice má trochu těžší install, ale myslím že to je nízká cena za to, že si člověk může vytvořit hned ze začátku systém, který mu opravdu sedí... A líběj se mi i rolling updates, sice mám pomalej net, ale mám rád nový verze, tak hold budu časrěji chodit do kavárny :-) Takže pokud mě Fedora, nový Ubuntu nezaujmou, tak jdu do Archu.
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

oyankee

  • Host
Re: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« Odpověď #40 kdy: 07 Listopadu 2009, 09:34:49 »
No, obcas jsem se o notaska docela bal. :-)

Kód: [Vybrat]
ondra@pavian:~/Lightsmark2008.2.0/bin/pc-linux32$ ./backend
This is Lightsmark 2008 [Linux 32bit] log. Check it if benchmark doesn't work properly.
Failed to set default 1280x1024 fullscreen, falling back to 1024x768 fullscreen.
Penumbra quality: 8/8 on Mesa DRI Mobile Intel® GM45 Express Chipset GEM 20090712 2009Q2 RC3 x86/MMX/SSE2.
Loading Lightsmark2008.cfg...
  Loading objects/I_Robot_female_HD.3DS...
  Loading scenes/wop_padattic/wop_padatticBB.ani...
  Detection quality: auto->high.
  Loading scene scenes/wop_padattic/wop_padatticBB.bsp...
Finished, average fps = 8.07.

Zkusím to ve woknech.

oyankee

  • Host
Re: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« Odpověď #41 kdy: 07 Listopadu 2009, 09:44:56 »
Takže Win7 average fps=9.4 :-)  Jsem měl takovej bullet time.Pro normální používání mi to samozřejmě stačí na obou. Sem tam i něco zahraju. Jen je prostě potřeba povypínat fičury. Jo, zkoušel jsem to jen na rozlišení 1024x768, protože v Ubuntu to nešlo jinak.
« Poslední změna: 07 Listopadu 2009, 09:47:33 od Muffon »

qUAKER

  • Host
Re: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« Odpověď #42 kdy: 07 Listopadu 2009, 09:56:06 »
Kód: [Vybrat]
debian@debian-desktop:~/Lightsmark2008.2.0/bin/pc-linux64$ ./backend
This is Lightsmark 2008 [Linux 64bit] log. Check it if benchmark doesn't work properly.
Failed to set default 1280x1024 fullscreen, falling back to 1024x768 fullscreen.
Penumbra quality: 8/8 on ATI Radeon HD 3200 Graphics.
Loading Lightsmark2008.cfg...
  Loading objects/I_Robot_female_HD.3DS...
  Loading scenes/wop_padattic/wop_padatticBB.ani...
  Detection quality: auto->high.
  Loading scene scenes/wop_padattic/wop_padatticBB.bsp...
Finished, average fps = 31.04.

ATI HD3200 integrovaná, 256MB sdílená paměť.

oyankee

  • Host
Re: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« Odpověď #43 kdy: 07 Listopadu 2009, 12:40:49 »
To je slušný rozdíl. jenom nevím, jak je to se sdílenou pamětí u intelovských grafik. V biosu jsem pro nastavení nic nenašel.

qUAKER

  • Host
Re: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« Odpověď #44 kdy: 07 Listopadu 2009, 13:58:35 »
ATI HD3200 má být jedna z nejvýkonnějších integrovaných grafik, zvládá Dooma 3 na ultra high s 16x AA plynule.

nastavení sdílené paměti je zde normálně v biosu, je tam pro grafiku kategorie.

ADIO45

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 847
  • snažím poradit...nezáleží na karmy ale snahu :)
    • Dráčkovo herní doupě
Re: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« Odpověď #45 kdy: 07 Listopadu 2009, 14:13:30 »
ATI HD3200 má být jedna z nejvýkonnějších integrovaných grafik, zvládá Dooma 3 na ultra high s 16x AA plynule.

nastavení sdílené paměti je zde normálně v biosu, je tam pro grafiku kategorie.

Jednou jsem uvažuju na nový notas Asus a prej je tam ATI HD3200 nebo vyšší verzi. Ale pořád se bojím. Radši bych nejvíc preferoval Intel GMA. Jedná svobodné driver. Já o ATI bojím když budu mít s ATI tak necelý rok nebo dva roky můžu klidně přijít o 3D. Třeba ukončena podpora atd...
Toshiba L505 - iCore-3, ATI Radeon HD, 4GB ram,500GB  + Win7 s virtual Ubuntu
Neumím psát česky. Jsem sluchově postižení...

qUAKER

  • Host
Re: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« Odpověď #46 kdy: 07 Listopadu 2009, 14:56:46 »
ATI HD3200 má být jedna z nejvýkonnějších integrovaných grafik, zvládá Dooma 3 na ultra high s 16x AA plynule.

nastavení sdílené paměti je zde normálně v biosu, je tam pro grafiku kategorie.

Jednou jsem uvažuju na nový notas Asus a prej je tam ATI HD3200 nebo vyšší verzi. Ale pořád se bojím. Radši bych nejvíc preferoval Intel GMA. Jedná svobodné driver. Já o ATI bojím když budu mít s ATI tak necelý rok nebo dva roky můžu klidně přijít o 3D. Třeba ukončena podpora atd...

já mám tuto grafiku jen přechodně, než si koupím nvidii - do PCIe(GTS250)

pivik

  • Host
Re: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« Odpověď #47 kdy: 07 Listopadu 2009, 17:12:09 »
Proč si kupovat nvidii? Já jedu odjakživa na ati a funguju. Dříve na fglrx, nyní na opensource radeonhd driveru.

qUAKER

  • Host
Re: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« Odpověď #48 kdy: 07 Listopadu 2009, 17:47:20 »
Proč si kupovat nvidii? Já jedu odjakživa na ati a funguju. Dříve na fglrx, nyní na opensource radeonhd driveru.

jo ale nvidie je lepší :D navíc potřebuju 3d výkon a provozovat ecomorph tak aby to opravdu dobře fungovalo a to pod ATI nejde..
(a také nejde RandR..)

pivik

  • Host
Re: Distribuce s Gnome na grafiku Intel 4500MHD
« Odpověď #49 kdy: 07 Listopadu 2009, 18:26:36 »
Tak je jasné, že na plné využití 3D radeonhd není, ale fglrx fungujou podle mě v pohodě. Mám je na 2 PC, na HD2600XT a HD4670. Na dalším PC (hlavním) mám radeonhd na HD2600XT a vzhledem k tomu že používám pouze 2D mi plně vyhovují.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.