Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Potíže po instalaci Ubuntu 9.10  (Přečteno 604 krát)

StanOM

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Potíže po instalaci Ubuntu 9.10
« kdy: 08 Listopadu 2009, 10:41:23 »
Zdravím celou komunitu! Po instalaci Ubuntu 9.10 došlo ke zpomalení internetového prohlížeče Mozilla Firefox. Také se mi opakovaně stalo, že při psaní mailu nebo komentáře na webu začalo být neaktivní levé tlačítko myši. Program jsem musel uzavřít a restartovat. Je možné, že se jedná o nějaký virus? Co mám udělat pro řešení problému?

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Potíže po instalaci Ubuntu 9.10
« Odpověď #1 kdy: 08 Listopadu 2009, 10:59:24 »
Virus asi ne :)
Zkusil bych nejdřív zazálohovat skrytý adresář .mozilla a poté znovu spustit firefox, zda půjde ok nebo to bude stejné.
http://wiki.ubuntu.cz/Skryt%C3%A9%20soubory

StanOM

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Potíže po instalaci Ubuntu 9.10
« Odpověď #2 kdy: 08 Listopadu 2009, 20:38:12 »
Zazálohovat - odkud a kam?

b3ast

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: Potíže po instalaci Ubuntu 9.10
« Odpověď #3 kdy: 08 Listopadu 2009, 21:25:06 »
Zdravím celou komunitu! Po instalaci Ubuntu 9.10 došlo ke zpomalení internetového prohlížeče Mozilla Firefox. Také se mi opakovaně stalo, že při psaní mailu nebo komentáře na webu začalo být neaktivní levé tlačítko myši. Program jsem musel uzavřít a restartovat. Je možné, že se jedná o nějaký virus? Co mám udělat pro řešení problému?
Ve staré verzi Ubuntu (nebo teda aspoň u mě) byl Firefox verze 3.0 a přechodem na Ubuntu 9.10 se nainstalovala nová verze 3.5. Myslím, že je to vlastost přímo této verze Firefoxu a ne novým Ubuntu. Já jsem si toho všiml už dřív když jsem si upgradoval Foxe na Winech.
Tím adresářem ".mozila" je myšlen profil prohlížeče, který máš v domovském adresáři. Můžeš ho dočasně třeba zkusit přejmenovat a nově si spustit Firefox čím, se ti založí nový čistý profil a pak si ověřit jestli je to prostě vlastnosti programu nebo to způsobuje nějaká tvá uživatelská konfigurace.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.