Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace ubunutu - několik problémů  (Přečteno 885 krát)

Hubík

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Instalace ubunutu - několik problémů
« kdy: 17 Listopadu 2009, 10:47:19 »
Zdravím,
před nedávnem se mi zasekl počítač - windows. To mě dopálilo a tak jsem sxe rozhodl pro linux. Nainstaloval jsem ubunutu 9.04 a vše jelo jen interbet byl hrozně pomalý. Takže jsem znova nainstaloval windows. Poté i výše zmíněné ubuntu ale windows se mi zase zasekl zak jsem to všechno nainstaloval znova.  Když mám v počítači oba OS tak mi na linuxu jede internet stejně rychle jako ve windows. ale nemám jak nainstalovat ovladače pro mou základovou desku (což by nebyl problém protože linux si vzal wše potřebné od windows) ale nejde mi nainstalovat ovladač pro grafickou kartu (nVidia 7300 GT) ono mi to sice nabízí, ale stahuje se to příliš dlouho. Nevíte jak na tu grafiku??? A dále mám problém s instalací kompletní češtiny která se také instaluje příliš dlouho. Nevíte co s tím vším??? (ty ovladače na gr. kartu bych nejradši nainstaloval z CD které mám).
         DĚKUJI ZA ODPOVĚDI!
Neumím to. Proto jsem zde. ;)

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Instalace ubunutu - několik problémů
« Odpověď #1 kdy: 17 Listopadu 2009, 11:02:39 »
...(což by nebyl problém protože linux si vzal wše potřebné od windows)
Tak toto pravda nebude, ale tim se nezabyvej, linux ma vse potrebne sam a nemusi si nic brat od windows (navic ovladace napsane pro win by stejne nefungovaly).

Citace
ale nejde mi nainstalovat ovladač pro grafickou kartu (nVidia 7300 GT) ono mi to sice nabízí, ale stahuje se to příliš dlouho. Nevíte jak na tu grafiku??? A dále mám problém s instalací kompletní češtiny která se také instaluje příliš dlouho. Nevíte co s tím vším??? (ty ovladače na gr. kartu bych nejradši nainstaloval z CD které mám).
Pokud "to nabizi...", tak "to nabizene" pouzij. V drtive vetsine pripadu je to ta spravna volba.
Jestli je rychlost pripojeni jediny problem, tak zkus hledat tady na foru, jak vypnout IPv6. To by mohlo pomoct a zrychlit.
Jinak doporucuji trpelivost a vydrzet, i kdyz neco trva delsi dobu. Taky nainstaluj vsechny aktualizace.
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.