Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s instalací na K8V-XE  (Přečteno 1522 krát)

Standa48

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Problém s instalací na K8V-XE
« kdy: 10 Listopadu 2009, 17:24:36 »
Dobrý den
Snažil jsem se nainstalovat Xubuntu 9.10 na počítač se základní deskou K8V-XE s procesorem Sempron 2.4GHz, 1GB RAM a grafickou kartou GeForce 6600. Jednalo se o instalaci na čistý disk. Při instalaci jsem zadal automatické přihlášení. Instalace proběhla v pořádku. Po instalaci došlo k aktualizaci. Po restartu bylo vše v pořádku. Byl jsem vyzván k instalaci nesvobodného ovladače grafické karty. Po ukončení instalace jsem byl vyzván k restartu. Po restartu se objevila přihlašovací obrazovka a byl jsem vyzván k přihlášení. Po zadání hesla se na okamžik objeví bílá obrazovka a znovu se objeví přihlašovací obrazovka. Při přepnutí do terminálového režimu se objeví okno terminálu, který funguje. Zadal jsem příkaz sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg, jak bylo doporučeno na fóru, ale bez výsledku. Jelikož jsem v Linuxu naprostý laik nevím si rady.
Standa

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Problém s instalací na K8V-XE
« Odpověď #1 kdy: 10 Listopadu 2009, 18:23:47 »
Po tej rekonfoguracii mas stale tu bielu obrazovku po prihlaseni? Skus v prihlasovacej obrazovke vybrat sedenie "zachranne gnome", toto by ti malo spustit gnome bez efektov prostredia(compiz).
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Standa48

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Problém s instalací na K8V-XE
« Odpověď #2 kdy: 11 Listopadu 2009, 18:37:24 »
Myslím, že jsme si trochu nerozuměli. Jedná se o XUBUNTU. Na přihlašovací obrazovce jsou možnosti Relace Xfce, Relace Xfce a xterm. Ať zvolím kteroukoliv z prvních dvou možností tak se mi to vrátí do přihlašovací obrazovky. Zvolím-li třetí objeví se okno terminálu v nějakém vysokém rozlišení (písmenka jsou velmi malá). Po napsání exit se vrátím na přihlašovací obrazovku.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Problém s instalací na K8V-XE
« Odpověď #3 kdy: 12 Listopadu 2009, 22:26:36 »
Hmm, tak zkus otevřít /etc/X11/ a tam najdi podle datumu nejstarší xorg.conf.xxx - pokud ti to na začátku fungovalo, X by měl jít pustit po přejmenování. Můžeš to udělat z konzole třeba midnight commanderem, sudo apt-get install mc...A nebo se podívej do toho xorgu, který by měl běžet s nvidia ovladačem, nejspíš tam bude nějaká jemná odchylka od normálu :)
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Standa48

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Problém s instalací na K8V-XE
« Odpověď #4 kdy: 15 Listopadu 2009, 09:39:42 »
V tom adresáři je jen jeden xorg.conf, žádné zálohy. Jsem-li v přihlašovací obrazovce a stisknu ctrl+alt+F1 objeví se výpis, kde je mimo jiné:
PCI-Express device error
Error Severitydd: Uncorrected (Non-Fatal)
PCIE Bus Error Typed: Transaction Layer
Flow Control Protocol d: First
Receiver IDdd: 0010
VendorID=1106h, DeviceID=a238h, Bus=00h, Device=02h, Function=00h

Tak si myslím, že problém je v inicializaci PCIE, ale nevím co s tím.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Problém s instalací na K8V-XE
« Odpověď #5 kdy: 15 Listopadu 2009, 20:50:00 »
Joj, tak se podívej do /var/log/xorg.0.log a nebo napiš do konzole grep EE /var/log/Xorg.0.log , vypíše to errory..nebude to hw problém?přes tuhle kartu máš připojen monitor/lcd?
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Standa48

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Problém s instalací na K8V-XE
« Odpověď #6 kdy: 17 Listopadu 2009, 09:51:22 »
HW je v pořádku. Připojil jsem k sestavě jiný disk s win a tam to nehlásí žádné chyby. po znovupřipojení disku s xubuntu jsem překopíroval soubory Xorg.0.log a Xorg.0.log.old na disketu a snažil se je poslat v příloze. Při odeslání fórum spadlo. Proto je přejmenované posílám znovu. Nějak se mi nezdá, že tam jsou chyby. Prosím o pomoc.

[attachment deleted by admin]

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.