Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: chybne sectory  (Přečteno 1537 krát)

rastoX

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
chybne sectory
« kdy: 06 Listopadu 2009, 21:38:03 »
Mal som ubuntu 9.04 dal som si aktualizovat na ubuntu 9.10. a po nastartovani ma stale vyhadzovalo na prihlasovaciu obrazovku. prisiel som na to ze je tam neaky problem z diskom. a kedze som svojou neodbornostou pokazil grub tak som sformatoval cely HDD nainstaloval win XP a potom ubuntu 9.10. v ubuntu sa da teraz normalne pracovat ale tu chybu mi hlasi aj tak.
Takže po naštartovani ubuntu mi hned vyskoči toto okno:

v pravom hornom rohu mam tuto ikonku:

po kliknuti na tu ikonky mam toto:

po kliknuti na more information mam toto:

čo mam robiť???
A dá sa s tým nieco robiť alebo moze mi to robit neake problemy neskor?
A vlastne preco mi to robi ked ubuntu 9.04 som taky problem nemal a tiez win XP mi ide dobre. Robi to kvoli tomu že mam 2 OS?Vďaka

NoWin

  • Host
Re: chybne sectory
« Odpověď #1 kdy: 06 Listopadu 2009, 21:56:20 »
Kup si novej disk.

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: chybne sectory
« Odpověď #2 kdy: 06 Listopadu 2009, 22:01:53 »
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

NoWin

  • Host
Re: chybne sectory
« Odpověď #3 kdy: 06 Listopadu 2009, 23:44:13 »
Ale stejně bych si radši koupil novej disk, 37GiB a 4200rpm není pro dualboot tím pravým ořechovým a taky by se mi na to nevešla má pirátská hudební sbírka o velikosti 63.7GiB :)

rastoX

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Re: chybne sectory
« Odpověď #4 kdy: 07 Listopadu 2009, 15:36:36 »
ale tak preco pri 9.04 ubuntu nebol problem a pri ubuntu 9. 10 je?

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: chybne sectory
« Odpověď #5 kdy: 07 Listopadu 2009, 16:24:21 »
Protoze v 9.04 nebyl v zakladu palimpsest a tak na ty chyby neupozornoval.
System bude fungovat, akorat kdyz budou bad sektory pribyvat, muze se objevit nestabilita a taky muzes prijit o data...
Priklanim se k navrhu koupeni noveho disku.
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

mrstevo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 159
Re: chybne sectory
« Odpověď #6 kdy: 07 Listopadu 2009, 17:56:54 »
Mal som niekedy takyto problem... Nasiel som si poziciu chybnych bad sectorov.. nastastie som ich mal na konci disku. takze som si disk rozdelil tak, aby chybne sectory boli na samostatnom odielu, ktory som nenaformatoval... takze som ho vobec nevyuzil...  ;)
YOU SHOULD NEVER GET MORE THAN YOU GIVE

Intel Core 2 Duo 2 GHz, 3GiB ram, 160GB SATA2, NVIDIA 8400GS 512MiB  DDR2, Saa7134 TV card Ubuntu 9.04

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: chybne sectory
« Odpověď #7 kdy: 07 Listopadu 2009, 21:55:15 »
Vyhoď ho. Při dnešních cenách nic jiného nemá cenu. Sic je pravda, že by se dál vadné sektory nemuseli šířit... ale mít na tom systém s cennými daty to nikdy!
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

rastoX

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Re: chybne sectory
« Odpověď #8 kdy: 09 Listopadu 2009, 19:39:27 »
lenze mne tie chybne sektory ukazuje na particiu kde mam nainštalovaný win XP. a tu kde je ubuntu je v poriadku. A v XP som skusal testovat disk ale vse v poriadku. xp nehlasi chyby.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: chybne sectory
« Odpověď #9 kdy: 09 Listopadu 2009, 20:42:57 »
lenze mne tie chybne sektory ukazuje na particiu kde mam nainštalovaný win XP. a tu kde je ubuntu je v poriadku. A v XP som skusal testovat disk ale vse v poriadku. xp nehlasi chyby.


Windows XP nedela hloubkovou analyzu clusterů a nečte SMART.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Ravensun

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
  • LL - jako Linux lama :o)
    • Linux a MSI M655 notebook
Re: chybne sectory
« Odpověď #10 kdy: 13 Listopadu 2009, 15:24:16 »
lenze mne tie chybne sektory ukazuje na particiu kde mam nainštalovaný win XP. a tu kde je ubuntu je v poriadku. A v XP som skusal testovat disk ale vse v poriadku. xp nehlasi chyby.

Přesně tak, je to tím že palimset nebo jak se to jmenuje čte informace "S.M.A.R.T." což jsou informace o "zdraví" přímo z disku. Takže je to nezávislé na čem to zrovna běží a kde se badsektory a na jaké partition nachází. Je to prostě celkové info o zdraví disku.
Sabayon Gnome-Shell,  MSI M655 AMD Turion64 2GHz, 2x512DDR, ATI X1600 256MB DDR3, PATA, webcam sn9c201, cardreader oz711mp1, bluetooth, wifi ralink rt2500, 
Ubuntu 12.04  64bit, Desktop Intel Pentium D 3,4GHz 800MHz FSB, 2x2GB RAM DDR2, MSI N560GTX-Ti Hawk,
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=http:%2F%2Fufaak.wz.cz%2Fubuntu%2Fubuntu.php&ie=UTF8&z=5  -  Mapa ubunťáků

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.