Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Konqueror a písma na webu  (Přečteno 928 krát)

Eda8

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Konqueror a písma na webu
« kdy: 12 Listopadu 2009, 19:22:07 »
Ahoj, potřebuju poradit s písmem. Používam několik www prohlížeců, v opeře je všechno bez problémů. Firefox zobrazoval na některých webech hodně pokřivené a rozmazané fonty. Byl to zápřah pro oči. Ve firefox jsem zakázal stránkám používat vlastní písma a bylo po problému. Konqueror bohužel na některých webech zobrazuje fonty špatně, jsou taky rozmazané a kostrbaté. Jedná se např. o extrahardware.cz a mnoho dalších webů. Hladal jsem jestli konqueror nemá v nastavení stejně jako firefox položku, která zakáže strankám používat vlastní písma. Nic takového jsem nenašel. Rád bych konqueror používal. Proto prosím o radu jak nastavit prohlížeč, aby pužíval fonty správně.

ukázka: konqueror
           opera
« Poslední změna: 12 Listopadu 2009, 19:33:42 od Eda8 »

Pavel Půlpán

Re: Konqueror a písma na webu
« Odpověď #1 kdy: 12 Listopadu 2009, 19:33:55 »
Konqueror se drží globálního nastavení KDE, ale jde si ho ještě více přiohnout na záložce Vzhled v Nastavení. Jinak, pokud používáš KDE, zapni si vyhlazování písem. ;)

Eda8

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re: Konqueror a písma na webu
« Odpověď #2 kdy: 12 Listopadu 2009, 19:38:52 »
Používám KDE 4.3.2 a vyhlazování mám zapnuto.

Pavel Půlpán

Re: Konqueror a písma na webu
« Odpověď #3 kdy: 12 Listopadu 2009, 19:41:09 »
V tom případě bych zkusil nastavit třeba jiné písmo, třebas DejaVu. Jinak se mi moc nezdá, co hinting?

Eda8

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re: Konqueror a písma na webu
« Odpověď #4 kdy: 12 Listopadu 2009, 20:23:30 »
Zkoušel jsem různá písma, hrál jsem si s hintingem a pořád nic. Ve firefox pomohlo zakázat písma definované na webech. Jde to taky nastavit v konqueroru? Sice nechápu proč to pomohlo, přece když je v CSS souboru zapsáno jaké písmo se má použít, ale není nainstalované v OS tak se použije písmo nastavené v prohlížeči. Konqueror na některých webech nepoužije svoje nastavená písma. Už si nevím rady.

Zkusil jsem i prohlížeč arora a dělá s písmy to samé.
« Poslední změna: 12 Listopadu 2009, 20:26:38 od Eda8 »

Eda8

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re: Konqueror a písma na webu
« Odpověď #5 kdy: 12 Listopadu 2009, 21:45:31 »
Prosím mohl by se někdo podívat jestli se mu písma v konqueroru zobrazují tak jak na mojem prvním screenshotu ?
a popř. sem napsat nastavení prohlížeče a KDE?

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Konqueror a písma na webu
« Odpověď #6 kdy: 13 Listopadu 2009, 00:07:00 »
Ukázka nastavení
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

Eda8

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re: Konqueror a písma na webu
« Odpověď #7 kdy: 13 Listopadu 2009, 10:52:11 »
Díky za screenshot, nastavil jsem to všechno jako ty, ale bohužel žádná změna ???

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.