Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu 9.10 s grafikou Intel i852GM  (Přečteno 1409 krát)

paul3

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 23
Ubuntu 9.10 s grafikou Intel i852GM
« kdy: 08 Listopadu 2009, 10:41:47 »
Ahoj, nainstaloval jsem (jak říkáte na zelené louce či na čisto) Ubuntu 9.10 na jeden notebook s grafikou Intel i852GM. Až do verze 9.04 jsem +- s touto integrovanou grafikou nikdy neměl problém. Ovšem tentokrát se mi ten notebook pokaždé při klasickém startu (tedy Xek) zasekne (obvykle zůstane živá jen myš). Většinou už v GDM nebo do 10 sekund po najetí plochy.

Zkoušel jsem i radu, která s tím podle mne nemá mnoho společného, "Žádná podpora Xv pro čipové sady Intel 82852/855GM s KMS" z poznámek k vydání a nic. Na Google jsem také nic zásadního zatím nenašel.

Pokud spustím Recovery mode do příkazové řádky, tak se nic neděje a notebook normálně pracuje. Tedy jeví se tak.

DODATEK: Už takhle jsem to musel nainstalovat z Alternate CD, protože mi tuhl ten klasický instalátor.
« Poslední změna: 08 Listopadu 2009, 14:42:26 od paul3 »

paul3

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 23
Re: Ubuntu 9.10 s grafikou Intel i852GM
« Odpověď #1 kdy: 09 Listopadu 2009, 11:18:43 »
Nikdo nic?

nojbym

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re: Ubuntu 9.10 s grafikou Intel i852GM
« Odpověď #2 kdy: 10 Listopadu 2009, 11:10:15 »
Tak teď řeším stejnej problém a pomoc pro tebe může být celkem snadná pokud máš zálohu fungujícího xorg.conf. Při  bootu zapni rescue mode, myslim ze to nastaví vesa driver. nabehne liveCD s grafikou(ja instaloval rovnou) a po nainstalovani na spravne misto umístíš svuj xorg.conf.

paul3

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 23
Re: Ubuntu 9.10 s grafikou Intel i852GM
« Odpověď #3 kdy: 14 Listopadu 2009, 14:17:45 »
Tak teď řeším stejnej problém a pomoc pro tebe může být celkem snadná pokud máš zálohu fungujícího xorg.conf. Při  bootu zapni rescue mode, myslim ze to nastaví vesa driver. nabehne liveCD s grafikou(ja instaloval rovnou) a po nainstalovani na spravne misto umístíš svuj xorg.conf.
To jsem zkoušel, ovšem bez úspěchu. Problém je možná i v tom, že jsem nikdy nic extra v xorg.conf nastaveného neměl. Pouze Driver "intel".

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.