Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: nefunkcný internet v Ubuntu 9.10  (Přečteno 999 krát)

THREEDE

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
nefunkcný internet v Ubuntu 9.10
« kdy: 20 Listopadu 2009, 13:08:47 »
Zdravim, tak to zkousim znova a pokud mi pomuzete, urcite dokazeme spolecne sprovoznit to co mi vse nefacha na Linuxu.

1.Nedokazu sem hodit vypisy z terminalu, kdyz skopirovane texty z terminalu ulozim do textovyho souboru nekam na disk, tak v XP mi ho nenajde.
2.Mam PCmcia datovou kartu od T-mobile SR, a nejde mi internetove pripojeni, nenaslo a automaticky nenainstalovalo ovladac
3.Casto mi blbne zobrazeni barev , zobrazuju sa mi nespravne, a blika mi displej /pouzivam notebook Asus A6000U/, obcas mi ale kdyz zapnu linux nabehne obraz spravne.
4.NEdokazu se prihlasit jako root, kdyz dam prikaz : sudo apt-get install root-system-bin /takhle to myslim ma byt/ nainstaluje balik a pak mi napise ze se neda najit/nacist/ na disku E: - takhel to dela se vsemi prikazy prakticky.

Prosim o nejakou pomoc i kdyz to bude zdlouhave tak se postupom casu snad tyhle problemy dokaze odstranit.

na soukrome zpravy mi bylo napsano, ze mam napsat na forum, tak jsem zvedav, dekuju.


ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: nefunkcný internet v Ubuntu 9.10
« Odpověď #1 kdy: 20 Listopadu 2009, 15:08:17 »
ve windows ta karta bezi? jakym zpusobem jsi Ubuntu nainstaloval? pomoci wubi, nebo standardni instalace? Co to je za datovou kartu? Vypisy z terminalu lze v ubuntu ulozit na disk, na kterem mas windows. tim padem potom budou tyto informace k dispozici i ve windows.
disk E v linuxu? to je nejaky divny, ne?
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

THREEDE

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: nefunkcný internet v Ubuntu 9.10
« Odpověď #2 kdy: 22 Listopadu 2009, 00:28:59 »
1. ve windows bezi proto jsem instaloval :

2. Ubuntu normalne pres CD, ale rozdelil jsem si disk takhle : C: systemovy Disk, kde mam windows XP, D: muj isk kde mam vsechny veci, Z: na ktery jsem nainstaloval ubuntu, pak odkladaci prostor jsem si vytvoril tak ze jsem si sebral trochu mista z disku Z.

3.Datova karta od T-mobile internet - Flash OFDM Nic Device - PCMCIA datova karta

4.soubor sem logicky ulozil na disk D, ktery mam normalne ve windos take,ale muzu zkusit na disk C to ulozit. jestli ho najdu :D

ps : jak se dokazu pripojit jako root kyz mi prikaz nefunguje ? /sudo get-apt install root-system-bin/

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: nefunkcný internet v Ubuntu 9.10
« Odpověď #3 kdy: 22 Listopadu 2009, 00:55:29 »
4. sudo apt-get install root-system-bin /takhle to myslim ma byt/
4. proč se snažíte instalovat nějaký framework pro numerickou analýzu? To nečtete u balíků popisy?

do roota se přepnete
Kód: [Vybrat]
sudo -snebo
Kód: [Vybrat]
sudo -i
a jestli potřebujete k něčemu přímo se přihlašovat jako uživatel root tak mu jen nastavte heslo.

A vlastně vůbec nevím proč se s tím píšu když to máte zde na wiki
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

THREEDE

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: nefunkcný internet v Ubuntu 9.10
« Odpověď #4 kdy: 22 Listopadu 2009, 11:03:54 »
tak jsem zkusil zkopirovat texty z terminalu znovu na Disk C, systemovy kde je Windows me to nepusti, pac prej je tam windows v Hibernate, na disk de tery je v NTFS me to pusti ale kdyz tam neco ulozim ve Windows to nevidim ani kdyz dam odekryt  skryte soubory.

Tak nwm

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.