Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Dobry skener pro linux?  (Přečteno 1952 krát)

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Dobry skener pro linux?
« kdy: 19 Listopadu 2009, 00:11:12 »
Tak sem resil nejaky bezproblemovy skener. Koupil jsem Mustek Bear Paw 2400 CU plus, jelikoz to byl jediny levnejsi prokazatelne funkcni skener z soucasne nabidky obchodu. Funkcni je, ale muj predchozi mnoho let stary benq skenuje o polovinu rychleji a lepe(a to byl tehdy take lowend). Tak sem si priplatil na Epson V30 (kupoval sem ho kdysi mati ve verzi s dianastavcem a zamlouval se mi). V30 ma led podsviceni, CCD senzor, je vcelku rychly a ma pro domaci pouziti velmi dobry obrazovy vystup. Podporovan je linux po stazeni driveru z webu. Bezproblemova instalace .deb souboru -  mozno pak pouzit epsonackou utilitu pro ovladani, nebo taky xsane. U mati na winech se mi sw skeneru taky zamlouval.
Kubuntu 20.04

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re: Dobry skener pro linux?
« Odpověď #1 kdy: 19 Listopadu 2009, 22:48:09 »
Tak sem resil nejaky bezproblemovy skener. Koupil jsem Mustek Bear Paw 2400 CU plus, jelikoz to byl jediny levnejsi prokazatelne funkcni skener z soucasne nabidky obchodu. Funkcni je, ale muj predchozi mnoho let stary benq skenuje o polovinu rychleji a lepe(a to byl tehdy take lowend). Tak sem si priplatil na Epson V30 (kupoval sem ho kdysi mati ve verzi s dianastavcem a zamlouval se mi). V30 ma led podsviceni, CCD senzor, je vcelku rychly a ma pro domaci pouziti velmi dobry obrazovy vystup. Podporovan je linux po stazeni driveru z webu. Bezproblemova instalace .deb souboru -  mozno pak pouzit epsonackou utilitu pro ovladani, nebo taky xsane. U mati na winech se mi sw skeneru taky zamlouval.
A odkud prosím tě stáhnout 64bit balíček pro V30? Hledám marně odkazy vedou na nějaké japonské stránky >:(

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Dobry skener pro linux?
« Odpověď #2 kdy: 19 Listopadu 2009, 22:48:53 »
Děkujeme za zkoušku. ;)  Jo, to je jako u foťáků - před lety byly digitální kompakty tak kvalitní, že byla zrcadlovka nesmysl. Dneska se na "výtvory" nedá koukat, je tam šum a má to špatnou závěrku.. Časy se holt mění :-\
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re: Dobry skener pro linux?
« Odpověď #3 kdy: 20 Listopadu 2009, 17:30:21 »
2min25: pokud neumis japonsky, budes se muset naucit. Jinou cestou je najit malinkate tlacitko s nazvem english, ktere to rozsypane zrni zamete a prelozi do neceho srozumitelnejsiho. 64b sem netestoval, ale dle informaci uzivatelu to ma jet naprosto ok. :D
Kubuntu 20.04

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Dobry skener pro linux?
« Odpověď #4 kdy: 20 Listopadu 2009, 18:12:44 »
a kdyby tam tlačítko nebylo tak pro překlad do angličtiny použijte http://translate.google.com/#
(čeština sice jde taky, ale pak tomu většinou nerozumím  ;D )
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.