Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Maemo vs. Android  (Přečteno 8732 krát)

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Maemo vs. Android
« Odpověď #25 kdy: 01 Listopadu 2010, 08:05:16 »
Android rulezzz !!

Věřím že Meamo díky tomu, že je postavené na debianu  může mít lepší karmu mezi linuxáky. ale
1) droida pořídíte od 3.5k
2) stačí ho rootnout a máte plnohodnotnej linux taky
3) rozšíření, podpora, aplikace.... mluví pro droid
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Maemo vs. Android
« Odpověď #26 kdy: 01 Listopadu 2010, 08:21:27 »
Android rulezzz !!

Věřím že Meamo díky tomu, že je postavené na debianu  může mít lepší karmu mezi linuxáky. ale
1) droida pořídíte od 3.5k
2) stačí ho rootnout a máte plnohodnotnej linux taky
3) rozšíření, podpora, aplikace.... mluví pro droid
Souhlasím ^^
Už jen to, že za Androidem stojí Google...

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Maemo vs. Android
« Odpověď #27 kdy: 01 Listopadu 2010, 12:08:39 »
Android rulezzz !!

Věřím že Meamo díky tomu, že je postavené na debianu  může mít lepší karmu mezi linuxáky. ale
1) droida pořídíte od 3.5k
2) stačí ho rootnout a máte plnohodnotnej linux taky
3) rozšíření, podpora, aplikace.... mluví pro droid
Souhlasím ^^
Už jen to, že za Androidem stojí Google...

Z toho bych měl právě, s ohledem na to, jaké má G. plány do budoucna, trochu strach...

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re: Maemo vs. Android
« Odpověď #28 kdy: 01 Listopadu 2010, 13:10:38 »
Mně to nevzrušuje...dokud to nevydrží aspoň 4dny bez dobití :D
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

premet

  • Host
Re: Maemo vs. Android
« Odpověď #29 kdy: 01 Listopadu 2010, 13:12:25 »
Mně to nevzrušuje...dokud to nevydrží aspoň 4dny bez dobití :D
To mě vydrží, ale pokud na něm nic nedělám  ;D

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Maemo vs. Android
« Odpověď #30 kdy: 01 Listopadu 2010, 15:23:25 »
Toto jsou pak ale ryze osobní preference.... SW s tím má trochu co dělat, ale hlavně je to o přístroji.... tedy o HW
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re: Maemo vs. Android
« Odpověď #31 kdy: 01 Listopadu 2010, 19:36:54 »
Toto jsou pak ale ryze osobní preference.... SW s tím má trochu co dělat, ale hlavně je to o přístroji.... tedy o HW
Ano.

Už máš posolenou lízací lopatu? .)
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Maemo vs. Android
« Odpověď #32 kdy: 01 Listopadu 2010, 21:32:43 »
Toto jsou pak ale ryze osobní preference.... SW s tím má trochu co dělat, ale hlavně je to o přístroji.... tedy o HW
Ano.

Už máš posolenou lízací lopatu? .)

Nemám ani se na to ve střízlivém stavu nechystám. Raději sladké LTS než kyselo-slané říjny
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

klaksunek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: Maemo vs. Android
« Odpověď #33 kdy: 02 Listopadu 2010, 08:12:50 »
N900 mám již skoro rok a musím říct, že mě Nokia zklamala na plné čáře. Nadšení vystřídalo zklamání - výdrž baterie špatná, reakce displeje velmi pomalá - tady hodně záleží na použitém motivu. Funkčně nezaostává - GPS navigace Sygic, vestavěný FM transmiter apod. ale jednou za dva dny musím udělat restart. Vyzkoušel jsem iPhone a rozhodl jsem se N900 prodat a koupit iPhone (i za cenu jeho uzavřenosti).
Ubuntu 11.04 Natty Narwhal  64bit (Gnome)
PC - MSI 945 GM3, Intel Core 2 Duo 2.80 GHz, 6 GB RAM DDR2, 250 GB SATA2. UPC.
------------------------------------------- Ubuntu 11.04 (Gnome) PC - Asus EEE 901. ------------------------------------------- klaksunek@jabber.cz

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Re: Maemo vs. Android
« Odpověď #34 kdy: 02 Listopadu 2010, 09:02:37 »
klaksunek: nahoď nový FW PR1.3, uvidíš, že to vdechne tvojí N900 čerstvou krev do žil - zvýšená výdrž na baterii, rychlost, lepší odezvy, opravena řada chyb zavlečených RP1.2. Konečně zřejmě opraven problém s pulse audio, který měl jako hlavní podíl na pomalosti při práci se zvukem.
Kubuntu forever :-)

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1076
    • Lords Of Tech
Re: Maemo vs. Android
« Odpověď #35 kdy: 02 Listopadu 2010, 10:33:38 »
Hmm, po N900 slintám i ja, avšak stále si myslím, že existujú lepšie veci za ktoré sa dajú utratiť také pálky. Možno is z toho dôvodu ešte stále používam starú Nokiu 6233, s ktorou som veľmi spokojný. Vyzerá dobre, je spoľahlivá, 5 rokov sa na nej vôbec nepodpísalo a má fakt veľmi dobrý zvuk, aký som nepočul ani na žiadnom z novších modelov.
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Re: Maemo vs. Android
« Odpověď #36 kdy: 02 Listopadu 2010, 12:32:01 »
To Michal Kohútek: N900 se dá sehnat poměrně výhodně od lidí kteří ji zánovní prodávají. Např. na fóru MyMaemo.cz.
Kubuntu forever :-)

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1076
    • Lords Of Tech
Re: Maemo vs. Android
« Odpověď #37 kdy: 02 Listopadu 2010, 15:07:07 »
To: Michal Breškovec

 Vďaka za link, preštudujem si to. Predtým však, ako vôbec začnem uvažovať o kúpe si musím nájsť nejakú prácu na polovičný úväzok, aby som zatiahol i svoj pobyt a štúdium v Brne...
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Maemo vs. Android
« Odpověď #38 kdy: 02 Listopadu 2010, 18:56:09 »
dalo by se polemizovat o prioritách :D
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

f-m

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
Re: Maemo vs. Android
« Odpověď #39 kdy: 21 Listopadu 2010, 08:02:23 »
Nokia n900 se mi osobně taky velmi líbí. Přemýšlím nad jejím pořízením. Teď ale přemýšlím jestli se ještě vyplatí, když nokia se na maemo vykašlala a chystá meego, tak jestli není lepší počkat na nokii N9. Co mi však u nokie n900 vadí jsou trochu větší rozměry, i když jaký je to stroj to není taková hrůza, ale mám obavy jak se bude běžně přenášet v kapse...

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Maemo vs. Android
« Odpověď #40 kdy: 21 Listopadu 2010, 10:26:51 »
Minulý týden jsem upgradnul na svojí N900 Firmware PR1.3 a přetaktoval na 1300MHz a toto zařízení nemá chybu. Ještě aby Nokia opět nezklamala a dodala tu slibovanou navigaci, to je jediná věc, která mi chybí. Jinak PR1.3 je velmi povedený, kromě toho, že opravuje řadu bugů, které přinesl i PR1.2, tak solidně zvyšuje rychlost a výdrž na baterku.
Ehm, nechci se vás dotknout, ale víte, že procesor ARM Cortex A8 umožňuje maximální takt 1150MHz ? :)
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Maemo vs. Android
« Odpověď #41 kdy: 21 Listopadu 2010, 11:52:13 »
Pre Android existuje app - či skôr inštalátor na Ubuntu alebo debian...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Re: Maemo vs. Android
« Odpověď #42 kdy: 14 Února 2011, 10:22:00 »
Rad bych se zeptal jake jsou zkusenosti s Androidem. Nekde jsem cetl ze je to plnohodnotny linux, jidne ze ne a ze programy funguji na bazi JAVY. Navic ze je cim dal tezsi ziskat roota na novych zarizenich. CO je na tom pravdy ?
Treba me vubec nelaka "linux" kde si se zarizenim  nemuzu delat co se mi zachce a kde veskere programy se instaluji prez nejakou "Market" aplikaci. Lze treba nekam do zarizeni stahnout binarku pro danou architekturu a spustit ji ? Na N900 lze spustit temer cokoliv co se pro ni zkompiluje. A co treba skripty a vlastni programy ? Rekneme ze si budu chtit synchronizovat zarizeni s domacim serverem treba pomoci cronu a nejakeho skriptu ...?
Co jsem cetl N900 je v tomto ohledu vic Linux nez Android ktery je vic smartphone. Tesil jsem se a cekal na N9, ale vypada to ze Maemo je v kyblu a N9 se nedockame, takze budu muset brzy volit mezi N900 nebo nejakym Androidem. Pricemz me nezajima Market nebo moznost posilat ptakoviny na Facebook - z ktereho jsem uz stejne utekl - ale abych mel pokud mozno plnohodnotny Linux ktery umi i telefonovat. Klavesnice je nezbytnosti, coz treba u N900 ... :-\ rekneme ze jsem videl i lepsi.
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Maemo vs. Android
« Odpověď #43 kdy: 14 Února 2011, 17:19:04 »
Rad bych se zeptal jake jsou zkusenosti s Androidem. Nekde jsem cetl ze je to plnohodnotny linux, jidne ze ne a ze programy funguji na bazi JAVY. Navic ze je cim dal tezsi ziskat roota na novych zarizenich. CO je na tom pravdy ?
Treba me vubec nelaka "linux" kde si se zarizenim  nemuzu delat co se mi zachce a kde veskere programy se instaluji prez nejakou "Market" aplikaci. Lze treba nekam do zarizeni stahnout binarku pro danou architekturu a spustit ji ? Na N900 lze spustit temer cokoliv co se pro ni zkompiluje. A co treba skripty a vlastni programy ? Rekneme ze si budu chtit synchronizovat zarizeni s domacim serverem treba pomoci cronu a nejakeho skriptu ...?
Co jsem cetl N900 je v tomto ohledu vic Linux nez Android ktery je vic smartphone. Tesil jsem se a cekal na N9, ale vypada to ze Maemo je v kyblu a N9 se nedockame, takze budu muset brzy volit mezi N900 nebo nejakym Androidem. Pricemz me nezajima Market nebo moznost posilat ptakoviny na Facebook - z ktereho jsem uz stejne utekl - ale abych mel pokud mozno plnohodnotny Linux ktery umi i telefonovat. Klavesnice je nezbytnosti, coz treba u N900 ... :-\ rekneme ze jsem videl i lepsi.
Všeho čeho se bojíš je pravda. Mám HTC Hero, takže starší kousek a získat roota zvládne každý. Stařenka na tom má i debian v chrootu, psal pro to něco v Pythonu, ten bude vědět určitě víc. Ale že si pro to zkompiluješ binárku, to asi moc neprojde...

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Maemo vs. Android
« Odpověď #44 kdy: 14 Února 2011, 19:13:03 »
Nie je to zas až tak moc Linuxové. Hlavne keď sa pokukáš akí ludia to používajú tak ti to dojde. Aj keď sám mám android tak sa mi z tohto hladiska až tak nepáči. Ale inak ako telefon + mp3 + ine hovadiny je to dobré.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re: Maemo vs. Android
« Odpověď #45 kdy: 15 Února 2011, 21:20:06 »
Ja mám X8 + Android 2.1. Mám ho ani týždeň a už len čakám kedy chlapci dokončia 2.3. Bohužiaľ SE sa na nás vykašľal a viac ako 2.1 tam normálnou cestou nedostanem. Naopak upravený ROM zatiaľ neposkytuje všetko čo by človek očakával. Ale má to komunitný progresívny vývoj, čiže tú chvíľu si počkám :)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Maemo vs. Android
« Odpověď #46 kdy: 15 Února 2011, 21:47:37 »
To hej a to je sila opensource. Nokia zaspala dobu. Možno kebyže je Symbian uvolnený ako OSS skôr tak by si tým prilákal velkú komunitu ako android. Narážam hlavne na xda-developers.com.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Maemo vs. Android
« Odpověď #47 kdy: 15 Února 2011, 22:49:28 »
Symbian - mám E72 a už nestačí. Jak to vypadá do budoucna Nokia = WP7  :-\ takže to u sebe vidím na android. Momentálně v hledáčku LG optimus X2 nebo Dell Streak. Protože mám rád dotekové displeje společně s HW klávesnicí tak musím sehnat nějaké pouzdérko (http://shop.brando.com/iphone-4-case-with-bluetooth-keyboard_p05167c0299d057.html) a BT stereo headset (něco jako plantronics backbeat)
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Maemo vs. Android
« Odpověď #48 kdy: 15 Února 2011, 23:06:58 »
To sa mi páči také púzdro...išlo by to aj na desire? Inak dell streak vyzerá perfektne.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.