Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zdvojovanie suborov na FTP  (Přečteno 3473 krát)

bambulko

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 113
Zdvojovanie suborov na FTP
« kdy: 28 Listopadu 2009, 13:16:36 »
ahojte.
najprv... mam Ubuntu 9.10 ;)

pri praci s ftp sa mi deju cudne veci. pripojim si ftp server. dvojklick na subor. otvori sa mi ci uz v bluefish alebo v gedite. upravim, dam save. refresh v explorery. vidim 2x obsah. v otvorenom subore dam znovu save, refresh v explorery - na webe vidim 3x obsah suboru, save, refresh - 4x,.... proste ked dam save, tak sa nezmaze povodny obsah, zle cely subor sa zdvojnasobi :( vo windows je to ok. ked upravim lokalny subor a ten nakopirujem na ftp, tak je vsetko ok.

diky za rady
FUJITSU; Ubuntu 12.04

bambulko

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 113
Re: Zdvojovanie suborov na FTP
« Odpověď #1 kdy: 29 Listopadu 2009, 11:24:00 »
nikto nic?  :(
FUJITSU; Ubuntu 12.04

DuckD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 878
  • Open Srdcař
    • www.duckd.cz
Re: Zdvojovanie suborov na FTP
« Odpověď #2 kdy: 29 Listopadu 2009, 17:49:22 »
Zdvojnasobí? Přeci nemůžou být ve stejném adresáři dva soubory s identickým názvem, nebo jo?
Co používáš za FTP klienta (čím se připojuješ na ftp)? Dáš nějaké printscreeny?
8) Lidé žijí v souborech. ===>> LINUXTERO <<=== Pravidelná dávka tvého linuxtera!

bambulko

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 113
Re: Zdvojovanie suborov na FTP
« Odpověď #3 kdy: 29 Listopadu 2009, 18:19:24 »
klienta? ziadny klient. priamo sa pripojim k ftp cez miesta/pripojit k servru a editor je jedno aky pouzijem. skusal som gedit a bluefish.
proste ked otvorim subor na ftp priamo z ftp, tak po save sa zdvojnasobi obsah suboru (je tam 2x po sebe to co tam bolo). dam save - pribuden 1x cize mam tam 3x co som mal. zavrem subor, otvorim, save - v subotre je 6x co som mal (zdvojnasobilo sa 3x obsah)

ake screeny ti mam dat? je tam napr.

<html>
<body>
a
</body>
</html>

po save je tam:

<html>
<body>
a
</body>
</html>
<html>
<body>
a
</body>
</html>



a takto donekonecna
FUJITSU; Ubuntu 12.04

DuckD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 878
  • Open Srdcař
    • www.duckd.cz
Re: Zdvojovanie suborov na FTP
« Odpověď #4 kdy: 29 Listopadu 2009, 18:52:26 »
Otevři terminál a zadej nautilus-connect-server
připoj se, otevři soubor, ulož a zavři. Je něco vypsáno v terminálu?
Zkus používat jineho FTP klienta - pro mě je nej filezilla.
8) Lidé žijí v souborech. ===>> LINUXTERO <<=== Pravidelná dávka tvého linuxtera!

NoWin

  • Host
Re: Zdvojovanie suborov na FTP
« Odpověď #5 kdy: 30 Listopadu 2009, 01:14:09 »
Hele, nekončej ty duplikáty vlnkou "~"?

petergula

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1016
Re: Zdvojovanie suborov na FTP
« Odpověď #6 kdy: 30 Listopadu 2009, 01:24:01 »
Podla toho, co pise, sa mu nezjavuje dvakrat subor, ale obsah suboru ma dvakrat, trikrat ..., cize ma jeden subor a ten svoju dlzku meni(stale sa mu vykona append/pridanie miesto overwrite/prepisania), teda ak som to dobre pochopil z:
Citace
<html>
<body>
a
</body>
</html>

po save je tam:

<html>
<body>
a
</body>
</html>
<html>
<body>
a
</body>
</html>
« Poslední změna: 30 Listopadu 2009, 01:26:24 od petergula »
ntbk Dell 6420 (Amd Ati, Intel i7, 4GB RAM, 256GB SSD ...)
secondary/u svokrovcov:
Xubuntu (64bit) ntbk Asus A6Je (Ati X1450, Intel Core2Duo T5500, 2.5GB RAM ...)

bambulko

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 113
Re: Zdvojovanie suborov na FTP
« Odpověď #7 kdy: 30 Listopadu 2009, 21:19:25 »
Podla toho, co pise, sa mu nezjavuje dvakrat subor, ale obsah suboru ma dvakrat, trikrat ..., cize ma jeden subor a ten svoju dlzku meni(stale sa mu vykona append/pridanie miesto overwrite/prepisania), teda ak som to dobre pochopil z:
Citace
<html>
<body>
a
</body>
</html>

po save je tam:

<html>
<body>
a
</body>
</html>
<html>
<body>
a
</body>
</html>

jj. dobre si pochopil
FUJITSU; Ubuntu 12.04

bambulko

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 113
Re: Zdvojovanie suborov na FTP
« Odpověď #8 kdy: 30 Listopadu 2009, 21:21:54 »
Otevři terminál a zadej nautilus-connect-server
připoj se, otevři soubor, ulož a zavři. Je něco vypsáno v terminálu?
Zkus používat jineho FTP klienta - pro mě je nej filezilla.

ja som nechcel ftp klienta, ked to ide same predsa ;) nerad to robim tak ze opravit na lokaly - copy na ftp a toto dokolecka

v tom terminaly je toto:
renko@renko-laptop:~$ nautilus-connect-server
/home/renko/.themes/tish-aquastyle/gtk-2.0/gtkrc:57: Clearlooks configuration option "sunkenmenu" is not supported and will be ignored.
/home/renko/.themes/tish-aquastyle/gtk-2.0/gtkrc:58: Clearlooks configuration option "menuitemstyle" is not supported and will be ignored.
/home/renko/.themes/tish-aquastyle/gtk-2.0/gtkrc:59: Clearlooks configuration option "listviewitemstyle" is not supported and will be ignored.
/home/renko/.themes/tish-aquastyle/gtk-2.0/gtkrc:60: Clearlooks configuration option "progressbarstyle" is not supported and will be ignored.
/home/renko/.themes/tish-aquastyle/gtk-2.0/gtkrc:57: Clearlooks configuration option "sunkenmenu" is not supported and will be ignored.
/home/renko/.themes/tish-aquastyle/gtk-2.0/gtkrc:58: Clearlooks configuration option "menuitemstyle" is not supported and will be ignored.
/home/renko/.themes/tish-aquastyle/gtk-2.0/gtkrc:59: Clearlooks configuration option "listviewitemstyle" is not supported and will be ignored.
/home/renko/.themes/tish-aquastyle/gtk-2.0/gtkrc:60: Clearlooks configuration option "progressbarstyle" is not supported and will be ignored.

(nautilus:24284): Eel-CRITICAL **: eel_preferences_get_boolean: assertion `preferences_is_initialized ()' failed
FUJITSU; Ubuntu 12.04

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Zdvojovanie suborov na FTP
« Odpověď #9 kdy: 01 Prosince 2009, 13:49:03 »
Nevím teda, jestli to používáš výhradně k vytváření www stránek. Na to je totiž speciální program Quanta, který používám i já a je v repozitářích...stačí napsat do terminálu:

Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install quanta
Tento program je přímo určen k tvorbě stránek a je opravdu excelentní. Připojuji se na ftp a měním obsah i vzdáleně, bez duplikací. Sice raději vše dělám na lokálu, pač je to rychlejší a kopírování na ftp řeším jedním kliknutím na ikonu, která mi spustí miniskriptík, který zajistí kopírování na ftp server..bez jakýchkoliv přihlašovacích dotazů, to vše se dá ve skriptu nadefinovat, ale pracovat vzdáleně funguje také bez komplikací.
« Poslední změna: 01 Prosince 2009, 13:59:16 od On »
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

bambulko

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 113
Re: Zdvojovanie suborov na FTP
« Odpověď #10 kdy: 02 Prosince 2009, 07:20:20 »
diky. skusim. ten bluefish nie je nic moc ;)
a ten scriptik... neposles? ;)
FUJITSU; Ubuntu 12.04

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Zdvojovanie suborov na FTP
« Odpověď #11 kdy: 02 Prosince 2009, 07:39:14 »
Jasné :-) Jen mi řekni, jak by sis ho představoval..jsou takové možnosti:

1, chci přepisovat celou složku /var/www (takže všechny tvé práce se budou ukládat, což může být po čase celkem zbytečně na dlouho, zvlášť, když budeš mít nějaký projekt hotový, tak bys ho zbytečně přepisoval)

2, chci uploadnout jen složku/projekt, který mám zrovna rozpracovaný - to používám já. Klikneš na ikonu, udělá to výpis složky /var/www, kde si vybereš podsložku/projekt, který zrovna děláš (např. název složky bude "zkouska"), zeptá se tě to na název, ty napíšeš "zkouska" a tuto složku ti nahraje na ftp.

U mě je další problém ten, že databáze na lokálním serveru se nazývá "test" a na serveru, kde mám hozené projekty se nazývá jinak, takže vždy jsem musel ručně přepisovat název této databáze. Tento script mi vyhledá všechny soubory v té dané složce, které mají řetězec s názvem "test", přepíše mi to na název vnější databáze, pak to na server teprve nahraje a opět mi to zpátky změní název z vnější databáze na "test". Takže na lokálu mám zachované soubory s názvem "test" a na vnějším serveru ty samé soubory, jen s jinými údaji k databázi. Mám to teda kapku složitější, ale pokud máš stejný název databáze jak na lokálu, tak na serveru, tak bych ten skript jen trochu zjednodušil
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

petrakis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 513
Re: Zdvojovanie suborov na FTP
« Odpověď #12 kdy: 02 Prosince 2009, 08:19:54 »
Kdysi davno se mi tohle stalo, at jsem zkousel delat edit pod cimkoliv vzdy mi vytvorilo duplicitni obsah. Reseni bylo, prestat delat editaci on-fly, ale nejdriv si stahnout soubor , lokalne ho editnout a pak uploadnout zpatky. Duvod proc se to delo jsem dodnes nepochopil, a ani to uz dnes neresim.
Znalosti ⇛ Linux: Pokročilý ┃ Programování: Pokročilý ┃ Angličtina: Pokročilý
Systém: Ubuntu 10.04 32-bit (en_US.utf8)
Specifikace⇛ Intel Core 2 E8400 3.00GHz │ RAM 3072 MiB │ DG31PR INTEL - Intel DG31PR Grafické karty: nVidia NV44 [GeForce 6200 TurboCache(TM)] [10DE:161] Sítě: Ethernet: Realtek RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller [10EC:8168]

bambulko

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 113
Re: Zdvojovanie suborov na FTP
« Odpověď #13 kdy: 02 Prosince 2009, 09:01:12 »
Jasné :-) Jen mi řekni, jak by sis ho představoval..jsou takové možnosti:

1, chci přepisovat celou složku /var/www (takže všechny tvé práce se budou ukládat, což může být po čase celkem zbytečně na dlouho, zvlášť, když budeš mít nějaký projekt hotový, tak bys ho zbytečně přepisoval)

2, chci uploadnout jen složku/projekt, který mám zrovna rozpracovaný - to používám já. Klikneš na ikonu, udělá to výpis složky /var/www, kde si vybereš podsložku/projekt, který zrovna děláš (např. název složky bude "zkouska"), zeptá se tě to na název, ty napíšeš "zkouska" a tuto složku ti nahraje na ftp.
takto nejak by sa mi to pacilo ;)

Citace
U mě je další problém ten, že databáze na lokálním serveru se nazývá "test" a na serveru, kde mám hozené projekty se nazývá jinak, takže vždy jsem musel ručně přepisovat název této databáze. Tento script mi vyhledá všechny soubory v té dané složce, které mají řetězec s názvem "test", přepíše mi to na název vnější databáze, pak to na server teprve nahraje a opět mi to zpátky změní název z vnější databáze na "test". Takže na lokálu mám zachované soubory s názvem "test" a na vnějším serveru ty samé soubory, jen s jinými údaji k databázi. Mám to teda kapku složitější, ale pokud máš stejný název databáze jak na lokálu, tak na serveru, tak bych ten skript jen trochu zjednodušil
to uz zase asi nebude problem. pripadnu editaciu/upravu asi zvladnem aj ja (dufam ;) ). mozes tam popr. nehat lokalnu db test a externu daj napr. rcomputersk - lepsie sa mi bude hladat :)
dakujem
FUJITSU; Ubuntu 12.04

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Zdvojovanie suborov na FTP
« Odpověď #14 kdy: 02 Prosince 2009, 09:49:21 »
takže:

1, do terminálu napiš "sudo apt-get install ncftp"
2, soubor v příloze si stáhni k sobě do složky /home/tvuj_nick
3, přiděl mu práva: "chmod 755 update-web.txt"
4, edituj tento soubor: "gedit update-web.txt"
5, vyhledej tyto řádky (budou tam tuším 4):
Kód: [Vybrat]
ncftpput -u uzivatelske@jmeno.ftp -p heslo adresa.ftp $slozka/ $a &> /dev/nulla změň si údaje k ftp(vše je odděleno jen mezerama):
  uzivatelske@jmeno.ftp
  heslo
  adresa.ftp

to je vše...pak si vytvoř spouštěč na panel. Na jednom z panelů klikni pravým tlačítkem > přidat na panel > Vlastní spouštěč aplikace...otevře se ti okno, kde do první položky, dosaď z výběru:
TYP: Aplikace v terminálu
Název: Upload web
Příkaz: cesta_k_souboru (pokud to nahraješ do /home, bude cesta /home/tvuj_nick/update-web.txt)

A hotovo..pak na ikonu jen klikneš a on by měl vše obstarat za tebe..teda za předpokladu, že databáze na lokálu se nazývá "test" a databáze na vzdáleném serveru je "rcomputersk". To lze ale změnit, stačí v tom souboru vyhledat a změnit.

 Ještě jedna věc, vyhledávání souborů, ve kterých se nachází "test" se vyhledává dle řetězce "test", počítám totiž, že syntaxe je následující:
Mysql_DB_Query("test", $tema, $link);
 - musí tam být tedy uvozovky a mezi nima slovo test. Pokud máš syntaxi jinou, opět lze změnit.

Samotný program pak funguje takhle:
 1, udělá výpis adresářů v adresáři /var/www (počítám, že to máš tady) a zeptá se tě, kterou složku chceš exportovat
 2, napíšeš složku
 3, vyhledá všechny soubory s příponou php,  kde se nachází řetězec "test". U souborů, u kterých tohle najde, nahradí "test" za "rcomputersk", nahraje tyto soubory na ftp a pak změní "rcomputersk" opět na "test". Takže doma budeš mít soubory s databází "test", na ftp to samé, jen s databází "rcomputersk".
 4, zeptá se, jestli chceš nahrát i ostatní soubory (mně mnohdy stačí, aby nahrál jen soubory s databází mysql), pokud napíšeš "ne", program se ukončí. Pokud napíšeš cokoliv jiného, bere se to jako "ano" a nahraje tedy zbytek souborů (css,php,html) na server.

Netýká se to tedy fotek a jiných souborů, než css, php,html ....vše jde ale doladit k obrazu svému, mně to takhle stačilo

EDIT: A ještě důležitá věc, na to FTP to nahraje do složky, která se jmenuje úplně stejně!!!! Takže pokud máš na lokalu /var/www/zkouska, tak na vzdáleném serveru se to musí jmenovat stejně: adresa_ftp/zkouska

Jinak by bylo i fajn změnit koncovku .txt na .sh. Tady jsem musel dát koncovku txt, pač jinou mi to nepovolilo. Je to jen kosmetická úprava, fungovat to bude pod obojím...

[attachment deleted by admin]
« Poslední změna: 02 Prosince 2009, 17:24:53 od On »
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

bambulko

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 113
Re: Zdvojovanie suborov na FTP
« Odpověď #15 kdy: 02 Prosince 2009, 10:16:05 »
ok. dakujem ti. doma sa s tym pohram - tam mam linux ;)
FUJITSU; Ubuntu 12.04

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Zdvojovanie suborov na FTP
« Odpověď #16 kdy: 02 Prosince 2009, 10:23:51 »
jasné, bojuj :-)
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

bambulko

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 113
Re: Zdvojovanie suborov na FTP
« Odpověď #17 kdy: 02 Prosince 2009, 11:04:50 »
:)
to je ten spravny vyraz pri prechode z WIn na linux :))))
FUJITSU; Ubuntu 12.04

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Zdvojovanie suborov na FTP
« Odpověď #18 kdy: 02 Prosince 2009, 11:44:54 »
No, asi ano :) Je to ale tím, že uživatelé navyklí z win mají samozřejmě problémy a myslí si: "jak je možné, že si konkurenční systém dovolil mít nastavení sítě jinde, než v ovládacích panelech" :) ...ale že se museli učit i windows, to jim už nevadí. Ať už byl tvůj důvod k vyzkoušení Ubuntu jakýkoliv, jsem si jist, že se ti líbit bude...chce to jen v těch začátcích vydržet :) Já za to dodnes děkuju...jaká je to pohoda, když co půl roku nemusím reinstalovat systém :)
« Poslední změna: 02 Prosince 2009, 11:46:58 od On »
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

bambulko

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 113
Re: Zdvojovanie suborov na FTP
« Odpověď #19 kdy: 02 Prosince 2009, 12:12:06 »
no...mne windowsy tiez bezali v pohode aj pol roka. s tym problem nebol. a dokonca sedmicky uz pokradli toho dost, aby sa to zacalo podobat na linux ;) ...ale coho je vela, toho je vela ;)
co sa tyka ucenia... neviem. poznam W celkom dobre a jeho logiku tiez, takze nieco hladat neni az take tazke ako najst nieco v L. tu je dost velky problem v tom, ze kopec veci sa (teda vsetko) da urobit roznymi nastrojmi, ktore casto pochadzaju od roznych autorov. problem je v tom, ze kazdy mame ine navyky a teda nieco nastavit a najst na to nastavenie ten spravy nastroj je v linuxe zvacsa nemozne. vo W som presne vedel kde mas co hladat a kde to asi mozes ocakavat. mozno k tomu dospejem aj pri L (bodaj by :) )
najviac ma stve ta moja nestastna grafika ATI X2300 :( nejdem mi dragon age :( kvoli tomu som si este nechal aj W XP particiu ;)
FUJITSU; Ubuntu 12.04

bambulko

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 113
Re: Zdvojovanie suborov na FTP
« Odpověď #20 kdy: 02 Prosince 2009, 13:04:29 »
Samotný program pak funguje takhle:
 1, udělá výpis adresářů v adresáři /var/www (počítám, že to máš tady) a zeptá se tě, kterou složku chceš exportovat
 2, napíšeš složku
 3, vyhledá všechny soubory s příponou php,  kde se nachází řetězec "test". U souborů, u kterých tohle najde, nahradí "test" za "rcomputersk", nahraje tyto soubory na ftp a pak změní "rcomputersk" opět na "test". Takže doma budeš mít soubory s databází "test", na ftp to samé, jen s databází "rcomputersk".
 4, zeptá se, jestli chceš nahrát i ostatní soubory (mně mnohdy stačí, aby nahrál jen soubory s databází mysql), pokud napíšeš "ne", program se ukončí. Pokud napíšeš cokoliv jiného, bere se to jako "ano" a nahraje tedy zbytek souborů (css,php,html) na server.
a este otazocka... robi to aj podadresare?
FUJITSU; Ubuntu 12.04

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Zdvojovanie suborov na FTP
« Odpověď #21 kdy: 02 Prosince 2009, 13:27:02 »
a este otazocka... robi to aj podadresare?

Robí :)..ale zkoušel jsem to teda na poslední chvíli, těsně předtím, než jsem ten návod odeslal, pač jsem si sám nebyl jistý...ale v podadresáři toho adresáře to ty soubory našlo a přepsalo. Důležité ale je, aby celý ten adresářový strom byl stejný jak na lokálním serveru, tak na vzdáleném.

co sa tyka ucenia... neviem. poznam W celkom dobre a jeho logiku tiez, takze nieco hladat neni az take tazke ako najst nieco v L.
No, a to je právě to o čem mluvím...Já zas musím říct, že logika W je na mě už jakási složitá..Výpis rozpoznaného hardware jsem ve Win7 hledal hodně těžko..kdybych neznal klávesovou zkratku "win + Pause", tak bych se tam snad ani neproklikal...kde by tak normální uživatel hledal výpis svého Hardware...? Že by v záložce "hardware"? Houby houby, je to v ovládacích panelech > systém > správce zařízení...boha jeho, koho to napadlo? V linuxu stačí napsat "sudo lshw".

tu je dost velky problem v tom, ze kopec veci sa (teda vsetko) da urobit roznymi nastrojmi, ktore casto pochadzaju od roznych autorov. problem je v tom, ze kazdy mame ine navyky a teda nieco nastavit a najst na to nastavenie ten spravy nastroj je v linuxe zvacsa nemozne. vo W som presne vedel kde mas co hladat a kde to asi mozes ocakavat.
já zas vím, kde to hledat v linuxu...a to na něm dělám 2 roky. Na widlích jsem pracoval tuším 13let a ano, naučil jsem se. Všechno co potřebuju tak nějak najdu, ale právě proto, že mám možnost srovnání, tak ve Widlích je to samé klikání a mnohdy i hledání. Na mě jakési složité, radši věnuju čas, vytvořím si skript a on to všechno bude dělat za mě :)
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

bambulko

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 113
Re: Zdvojovanie suborov na FTP
« Odpověď #22 kdy: 02 Prosince 2009, 13:38:51 »
jj. sme ako cvicene opice :)
kua... lshw... to je to... kto si to ma vsetko pamatat? ;)
este raz diky sa scriptik ;) pozeral som si ho. celkom dobre. co to je za programovaci jazyk? nejaky mix ;)
FUJITSU; Ubuntu 12.04

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Zdvojovanie suborov na FTP
« Odpověď #23 kdy: 02 Prosince 2009, 13:47:17 »
Je to BASH..v linuxu integrované, není tedy nutno nic doinstalovávat, JAKO VE WIN :))

Poznámku na příkazy jsem samozřejmě čekal :) Jde se k tomu i proklikat, použil jsem to ale myslím jen jednou, než jsem zjistil, že to jde jednodušeji. A o tom to je, tady si můžeš vybrat :) Navíc později zjistíš, že je to vlastně jednoduché..ls je zkratka pro výpis (list), hw je myslím jasné..takže složenina lshw je výpis hardware, nic převratného. Stejně tak se dělají výpisy složek "ls cesta_ke_slozce"...má to logiku a linuxák se to naučí úplně stejně, jako "widlák"....jen tu jednoduchost vidí každý jinde
« Poslední změna: 02 Prosince 2009, 13:49:18 od On »
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

bambulko

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 113
Re: Zdvojovanie suborov na FTP
« Odpověď #24 kdy: 02 Prosince 2009, 14:18:47 »
Je to BASH..v linuxu integrované, není tedy nutno nic doinstalovávat, JAKO VE WIN :))
no tak to prrr... *.vbs vo win tiez netreba doinstalovat ;)

Citace
Poznámku na příkazy jsem samozřejmě čekal :) Jde se k tomu i proklikat, použil jsem to ale myslím jen jednou, než jsem zjistil, že to jde jednodušeji. A o tom to je, tady si můžeš vybrat :) Navíc později zjistíš, že je to vlastně jednoduché..ls je zkratka pro výpis (list), hw je myslím jasné..takže složenina lshw je výpis hardware, nic převratného. Stejně tak se dělají výpisy složek "ls cesta_ke_slozce"...má to logiku a linuxák se to naučí úplně stejně, jako "widlák"....jen tu jednoduchost vidí každý jinde
ls=list ??? kua ... stale som rozmyslal, ze co to je kua ;) jasne ze sa to da naucit, ale chce to cas ;) vsak preto som zrusil winy. clovek sa to nenauci pokial bude "robit" vo win a hrat sa v linuxe. treba to mat na stalo a bojovat ;)
FUJITSU; Ubuntu 12.04

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.