Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nefunkční TV tuner v Ubuntu 9.10  (Přečteno 2012 krát)

vlabra

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 75
Nefunkční TV tuner v Ubuntu 9.10
« kdy: 01 Listopadu 2009, 20:52:58 »
Dobrý den,
Nainstaloval jsem Ubuntu 9.10 (čistá instalace) a nepodařilo se mi rozchodit TV tuner Leadtek Winfast DTV2000H.
Podle návodu jsem nainstaloval gstreamer-plugins-bad, seznam kanálů jsem překopíroval z předchozí verze. V totemu se zobrazí v menu Sledovat televizi ..., ale když na to kliknu tak se jen zobrazí seznam kanálů a místo obrazu černo. Když jsem Totem ukončil a znovu spustil, tak už se nezobrazil ani seznam kanálů a Totem se sekl.
V předchozí verzi Ubuntu jsem neměl žádný problém, všechno fungovalo napoprvé.
« Poslední změna: 02 Listopadu 2009, 20:10:50 od vlabra »

vlabra

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 75
Re: Nefunkční TV tuner v Ubuntu 9.10
« Odpověď #1 kdy: 02 Listopadu 2009, 20:09:30 »
Tak jsem pro jistotu nainstaloval w_scan a nechal znovu najít kanály. Udělal jsem to 2x a pokaždé to našlo jiné. Zajímavé ale je, že ani jednou tam ale nebyl multiplex Českých Radiokomunikací (Nova a Prima). Tyto dva konfiguráky však nepomohly, stále jsem bez obrazu. Když jsem porovnal dvb-channels.conf s původním z Ubuntu 9.04 tak kanály, které to našlo jsou stejné.

Přiložil jsem oba nové i starý dvb-channels.conf a výpis z konzole při hledání pomocí w_scan.

[attachment deleted by admin]

vlabra

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 75
Re: Nefunkční TV tuner v Ubuntu 9.10
« Odpověď #2 kdy: 03 Listopadu 2009, 20:13:36 »
Tak jsem nakonec nad Totemem přes GStreamer zlomil hůl. Ani po 3 dnech laborování se mi to nepodařilo rozchodit.

Nakonec jsem nainstaloval Me TV + Xine a to jakš takš jede. Nefunguje sice ladění kanálů ale sežraloto můjstarý dvb-channels.conf. Problém ale je s prokládaným vysíláním. Bez korekce to dělá docela rušivé efekty, s defautní korekcí to je kostkované a s korekcí přímov Me TV sice obraz vypadá celkem slušně, ale zato vidím tak 2 snímky za sekundu.

Pokud někdo máte někdo podobný problém, nebo víte co by mohlo být špatně, tak prosím napište.

Zed70

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: Nefunkční TV tuner v Ubuntu 9.10
« Odpověď #3 kdy: 09 Listopadu 2009, 20:24:42 »
Tak u mě se to s kartou Asus MyCinema 7131H projevuje tak, že na rozdíl od 9.04 mi funguje analogový tuner (Me-TV), ale DVB-T (TVtime) mi hrálo jenom chvíli a hlásí že se nepodařilo uzamknout kanál. Zajímavé je, že když si pustím nějaké video z internetu, například z YouTube, nefunguje mi pak v Me-TV zvuk. Musím zrestartovat počítač. Když napřed spustím televizi, a pak teprve video z internetu, tak to funguje normálně. U DVB-T mi nějak divně fungoval w_scan, v podstatě nic nenašel. Když jsem ale použil channels.conf co mám zálohovaný, digitální TV chvíli fungovala.

ladarozan

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 837
Re: Nefunkční TV tuner v Ubuntu 9.10
« Odpověď #4 kdy: 13 Prosince 2009, 16:19:23 »
Vyzkoušejte Kaffeine - mně to příjde pořád jako nejlepší přehrávač na TV, co je v linuxu k mání.
AMD A4-5300, Hauppauge HVR-4000, Ubuntu 12.04, Windows 8
-Tablet Protab26 a Toshiba AT10 Android 4.3.1
-Asus EEE1000H,WinXP

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.