Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Začátečník: instalace patche [vyřešeno]  (Přečteno 2066 krát)

Jirka73

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Začátečník: instalace patche [vyřešeno]
« kdy: 10 Prosince 2009, 19:47:34 »
Mám za sebou první instalaci Linuxu, přesněji řečeno Ubuntu 9.10. Jedinou nefunkční věcí (a pro mě zásadní) je mikrofon. Po relativně dlouhých peripetiích jsem našel toto: https://bugtrack.alsa-project.org/alsa-bug/view.php?id=4614 Mělo by to řešit můj problém. Potíž je v tom, že nevím, jak to správně aplikovat. Jak se prosím instalují podobné patche?
« Poslední změna: 14 Prosince 2009, 21:34:40 od kiklhorn »

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Začátečník: instalace patche
« Odpověď #1 kdy: 10 Prosince 2009, 20:02:38 »
Mám za sebou první instalaci Linuxu, přesněji řečeno Ubuntu 9.10. Jedinou nefunkční věcí (a pro mě zásadní) je mikrofon. Po relativně dlouhých peripetiích jsem našel toto: https://bugtrack.alsa-project.org/alsa-bug/view.php?id=4614 Mělo by to řešit můj problém. Potíž je v tom, že nevím, jak to správně aplikovat. Jak se prosím instalují podobné patche?
Patch na alzu jsem neinstaloval... proto nevím v jakém to je formátu... link ukazuje na nějakou stránku, kde je potřeba se logovat.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Jirka73

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Začátečník: instalace patche
« Odpověď #2 kdy: 10 Prosince 2009, 20:57:44 »
Je tam popis té chyby (dopadl jsem identicky):

Citace
Summary
0004614: Microphone not working : HP Touchsmart IQ522 : Codec: Analog Devices AD1984A

Description
Hi, I'm running Ubuntu on a HP Touchsmart IQ522, following http://doc.ubuntu-fr.org/hp_touchsmart [^]
after adding "options snd-hda-intel model=mobile", the sound is working, but I can't get the mic to work.
I've tried the other models : desktop,laptop,thinkpad... no result

A pak ten samotný patch:
0001-ALSA-hda-Analog-Devices-AD1984A-add-HP-Touchsmart.patch
(je přiložen jako TXT)

[attachment deleted by admin]

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Začátečník: instalace patche
« Odpověď #3 kdy: 10 Prosince 2009, 21:02:01 »
No píšou tak, že je potřeba upravit jeden zdrojový soubor: /pci/hda/patch_analog.c b/pci/hda/patch_analog.c

Je to napsané v jazyce C. Poté nejspíše bude potřeba to skompilovat. Toto zrovna není úplně operace pro začátečníka.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Jirka73

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Začátečník: instalace patche
« Odpověď #4 kdy: 10 Prosince 2009, 21:04:49 »
Díky, myslel jsem si to. Řeší někdo takové věci jako komerční službu?

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Začátečník: instalace patche
« Odpověď #5 kdy: 10 Prosince 2009, 21:43:15 »
Ne, skoro není proč, když si to každý s menšími znalostmi může udělat sám a zadarmo :)
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

Jirka73

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Začátečník: instalace patche
« Odpověď #6 kdy: 10 Prosince 2009, 21:59:20 »
Tak jak tedy?  :) Zvládne to začátečník nebo ne? Existuje na to nějaký návod?

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Začátečník: instalace patche
« Odpověď #7 kdy: 10 Prosince 2009, 22:07:52 »
Víceméně ano, například tady je všeobecný návod: http://wiki.ubuntu.cz/Instalace programů/Zdrojové kódy A to co budete muset provést vy se liší jen v aplikování patche jedním příkazem. Celé ty trable s kompilováním jsou vlastně kvůli tomu že kompilace vyžaduje určité balíčky a ty si nejsou někteří uživatelé schopní dohledat, nic víc :) (Tedy, aspoň já jsem s tím neměl problémy jiného rázu)
edit: (nerad bych aby to vyznělo že je to triviální záležitost, ale prošmejdit pár stránek a věnovat tomu trochu času stačí.
Pokud byste potřeboval, určitě vám to zkompiluji a dodám já nebo jiný člen fóra :)
« Poslední změna: 10 Prosince 2009, 22:13:09 od LuciusMare »
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

Jirka73

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Začátečník: instalace patche
« Odpověď #8 kdy: 10 Prosince 2009, 22:20:07 »
edit: (nerad bych aby to vyznělo že je to triviální záležitost, ale prošmejdit pár stránek a věnovat tomu trochu času stačí.
Pokud byste potřeboval, určitě vám to zkompiluji a dodám já nebo jiný člen fóra :)

Mám obavy, že to právě nestačí. Strávil jsem nad tím pár večerů a nic jsem nenašel. Ten zmiňovaný návod nějak nechápu, jak souvisí s mým problémem. Chápu, že mám upravit nějaké dva soubory podle patche (které na disku ale nemám) a pak nějak zkompiluju Alsu (aha, to bude ten návod)? Díky za trpělivost...

olbrait

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 814
  • Registered User #452059
Re: Začátečník: instalace patche
« Odpověď #9 kdy: 10 Prosince 2009, 22:21:24 »
ak som to správne pochopil, tak máš hp touchsmart (čo sa nikde vyslovene neuvádza), ale ak hej, tak predpokladám, že si sa už dogooglil k TOMUTO a tam sa rieši aj čosi s mic-om
laptop: HP COMPAQ 6735s, AMD QL-60, ATI HD3200, Ram 1754 MB, HDD 250 GB, Ubuntu 9.04 64bit, Debain Squeeze 64bit. ...Ubunt 9.10 64bit šlo do /dev/null/
desktop: MB SV KT 400, AMD Athlon 2000XP, MSI GeForce MX 440 64 MB, Ram 512 MB, HDD Maxtor 80 GB, Ubuntu 8.04.3
 Linuxák v mojom okolí

Jirka73

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Začátečník: instalace patche
« Odpověď #10 kdy: 10 Prosince 2009, 22:26:18 »
ak som to správne pochopil, tak máš hp touchsmart (čo sa nikde vyslovene neuvádza), ale ak hej, tak predpokladám, že si sa už dogooglil k TOMUTO a tam sa rieši aj čosi s mic-om

jj, díky, už jsem to řešil s autorem toho návodu. Ten popisovaný HP je drobet jiný, moje železo není s tímto otestované a já se upřímně děsím, abych to nerozvrtal ještě více...

olbrait

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 814
  • Registered User #452059
Re: Začátečník: instalace patche
« Odpověď #11 kdy: 10 Prosince 2009, 22:33:38 »
ak odhliadneme od toho patchu, ktorý je priamo na ten tvoj mikrofón, tak ti stačí zeditovať /etc/modprobe.d/alsa-base.conf a pohrať s sa týmto parametrom
Kód: [Vybrat]
options snd-hda-intel model=acer-dmicNeviem čo tam dali presne za HW mikrofón, čo som tak zbežne pozrel
Kód: [Vybrat]
cat /proc/asound/card0/codec tak je to to isté ako na mojom booku, ale tam mi hneď po inštalácii koaly všetho fungovalo. V jauntym som to akurát dnes doriešil parametrami
Kód: [Vybrat]
options snd-hda-intel model=laptop enable=1 index=0
options ac97_quirk=hp_only

edit: alsa-base.conf môžeš kedykoľvek zeditovať do pôvodnej podoby, takže môžeš skúšať čo ťa len napadne. Škoda, že len tých možností je toľko :(

edit2: navyše, ten problém, čo sa tieši na tom linku, čo si postol sa týka ubuntu 9.04 s kernelom 2.6.28-13-generic
« Poslední změna: 10 Prosince 2009, 22:38:41 od olbrait »
laptop: HP COMPAQ 6735s, AMD QL-60, ATI HD3200, Ram 1754 MB, HDD 250 GB, Ubuntu 9.04 64bit, Debain Squeeze 64bit. ...Ubunt 9.10 64bit šlo do /dev/null/
desktop: MB SV KT 400, AMD Athlon 2000XP, MSI GeForce MX 440 64 MB, Ram 512 MB, HDD Maxtor 80 GB, Ubuntu 8.04.3
 Linuxák v mojom okolí

Jirka73

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Začátečník: instalace patche
« Odpověď #12 kdy: 12 Prosince 2009, 16:27:34 »
jj, na vebu jsem našel desítky variant proměnné pro model:
Kód: [Vybrat]
options snd-hda-intel model=acer-dmicNic z toho nefunguje...

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Začátečník: instalace patche
« Odpověď #13 kdy: 12 Prosince 2009, 19:50:57 »
nejak ti tady jeste nikdo nenapsal, co mas delat s tim patchem :)
soubory patch obsahuji informaci o tom, co je potreba v nekterych (textovych) souborech odstranit, a co do nich naopak pridat (a kam).

Takze postup by mohl vypadat nejak takto (muze se lisit, nebudu to cele provadet)
Kód: [Vybrat]
mkdir alsa-source
cd alsa-source
wget ftp://ftp.alsa-project.org/pub/driver/alsa-driver-1.0.21.tar.bz2
tar -xjf alsa-driver-1.0.21.tar.bz2
cd alsa-driver-1.0.21
patch -p0 < /cesta/k/tomu/stazenymu/patchi/0001-ALSA-hda-Analog-Devices-AD1984A-add-HP-Touchsmart.patch
./configure
make
sudo make install

je to napsane jen tak ve zkratce, muzou se vyskytnout nejake potize. Predpokladam, ze mas nainstalovany balik build-essential
bez nej ti ten navod nebude fungovat. Muze to po tobe chtit taky nejake knihovny, tak je proste nainstaluj pomoci sudo apt-get install knihovna

knihovny instaluj takove, kterych nazev konci -dev

tak smele do toho a pul je hotovo ;)
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

Jirka73

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Začátečník: instalace patche
« Odpověď #14 kdy: 13 Prosince 2009, 12:19:09 »
Díky moc! :) Večer se na to vrhnu!

Edit: Tak jsem to nevydržel a vrhnul se na to hned a... FUNGUJE TO! Díky moc!
« Poslední změna: 13 Prosince 2009, 12:53:14 od Jirka73 »

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Začátečník: instalace patche
« Odpověď #15 kdy: 13 Prosince 2009, 13:50:47 »
Díky moc! :) Večer se na to vrhnu!

Edit: Tak jsem to nevydržel a vrhnul se na to hned a... FUNGUJE TO! Díky moc!
Vidíte že to nakonec není nic těžkého ;D
Já se jinak omlouvám, nějak jsme to přeskočili a nenapadlo mě dát vám "návod" :/
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

Jirka73

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Začátečník: instalace patche
« Odpověď #16 kdy: 13 Prosince 2009, 14:21:15 »
Vidíte že to nakonec není nic těžkého ;D
Já se jinak omlouvám, nějak jsme to přeskočili a nenapadlo mě dát vám "návod" :/
Podstatné je, že vše funguje jak má. Díky všem ještě jednou za pomoc! :-)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.