Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: malý nápad: podmíněné opakování stisku kláves. [vyřešeno]  (Přečteno 1950 krát)

alfonz19

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 219
Tak mě napadlo, že by se mi náramně hodila násl. funkcionalita, ale nevím jestli je něco podobného rozumně realizovatelné.

Protože nejsem vyznavačem smajlů jako: :-)))))))) či newspeaku "coooooooool", ztrácí pro mne opakování kláves smysl a spíš mi přidělá práci. Jediné na co to používám jsou kurzorové klávesy a backspace a protože jsem lehce nedočkavý, tak mám kvůli tomu nastavenu ultra velkou rychlost opakování a malou dobu zaházení tohoto opakování - což se někdy projeví, žeeeee napíšu nějakou blbost, aniž bych chtěl. Šlo by tedy nějak rozumně nastavit, aby např. zmáčnutí všech kláves a jejich držení vygenerovalo jediný znak a jen třeba alt-gr (či jiná klávesa) + šipky generovalo stisk klávesy opakovaně? Anebo např. zbytečný scrolllock by toto chování mohl přepínat...
« Poslední změna: 13 Ledna 2010, 20:47:13 od kiklhorn »

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: malý nápad: podmíněné opakování stisku kláves.
« Odpověď #1 kdy: 14 Prosince 2009, 21:18:39 »
Zmáčknutí všech kláves??  Já tomu nějak nerozumím.  :o
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

NoWin

  • Host
Re: malý nápad: podmíněné opakování stisku kláves.
« Odpověď #2 kdy: 14 Prosince 2009, 21:37:57 »
Zmáčknutí všech kláves??  Já tomu nějak nerozumím.  :o
Čemu nerozumíš? Prostě si sedne na klávesnici, ne?

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: malý nápad: podmíněné opakování stisku kláves.
« Odpověď #3 kdy: 14 Prosince 2009, 23:21:00 »
zrejme mu jde o to, aby se automaticke opakovani vyplo u vsech klaves, krom backspace a kurzorovych sipek. Tak to aspon chapu ja.
Ale pomoci neumim

//edit: kua dvoutisici prispevek, dejme si po pulce ;D
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

alfonz19

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 219
Re: malý nápad: podmíněné opakování stisku kláves.
« Odpověď #4 kdy: 17 Prosince 2009, 09:22:37 »
zrejme mu jde o to, aby se automaticke opakovani vyplo u vsech klaves, krom backspace a kurzorovych sipek. Tak to aspon chapu ja.
Ale pomoci neumim

jo přesně o to mi jde. Dobře, přiznávám, mohl jsem to napsat lépe, ale zas tak kryptické to snad nebylo...

prostě aby některé klávesy generovaly znaky opakovaně a některé ne. Případně aby tu podmínku šlo vypnout a všechny klávesy se začaly chovat shodně -- přesněji, aby šlo do ní přidat přepínač např.
scrollLockState || (originalTest) a pokud je scroll lock zapnutý, tak všechny klávesy automaticky generují znaky tak dlouho dokud jsou stisklé, jinak generuje znaky jen pár vyvolených.


sorry za pozdní odpověď ...

alfonz19

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 219
Re: malý nápad: podmíněné opakování stisku kláves.
« Odpověď #5 kdy: 12 Ledna 2010, 19:49:17 »
HA!
Sice se mi nepodařilo zjistit jak to udělat na úrovni layoutu, ale na úrovni scankódů to udělat jde. Ale to mi bohatě stačí. Protože stejně používám na svých ergonomikých kláveskách vlastní layout.

Takže např. pro disablování opakování čudlíku s scacodem 10 (jednička vlevo nahoře) se píše toto:
xset -r 10
čímž vypnu jen jej a opakování ostatních zůstane zapnuto.

bohužel opačná cesta neexistuje - tj. nejde vše vypnout a ostatní pozapínat, takže je potřeba vypnout generování mnoha scancodů

a v gnome je bug, který při xset -r nonstop generuje entery (lze obejít vypnutím v gconfu a11 cosi cosi - nějaké klávesnicové usnadnění )...

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: malý nápad: podmíněné opakování stisku kláves. [vyřešeno]
« Odpověď #6 kdy: 13 Ledna 2010, 20:48:15 »
K+ a značím za vyřešené. Možná by stálo za to napsat příspěvek do "tipy a triky"
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.