Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: 3D WASD Graphic User Interface  (Přečteno 1275 krát)

wizard

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
3D WASD Graphic User Interface
« kdy: 14 Prosince 2009, 14:12:42 »
Nevím jak se mě to povedlo (kempim v práci, nuda, sux...), a svitnul mě takovej nápad.

 Už od dob, kdy se přestal používat dos & norton a ovládání počítače se začalo skládat z ustavičné práce s oknama se toho do dnes moc nezměnilo. Jakýkoliv OS nakonec vypadá skoro stejně jako starý wokna 3.1, jen s lepším a nabušenějším pozlátkem,.... 2D plocha + ikony...

co takhle z tohodle konceptu vyplout, inspirovat se v FPS hrách a postavit na takovým podobným enginu grafické rozhraní operačního systému?
vzhledem k tomu že spousta lidí má nabušenej hardware, kterej jinde než ve hrách prakticky nejde použít, tak by nebylo naškodu tyhle funkce použít i jinde.

Moje vize je následující: po spuštění tohodle GUI by počítač místo na pracovní plochu naběhnul do "pracovního prostoru" (např. nekonečná podlaha, místnost, atp. atp.)

pomocí myši by se neovládal "jenom" kurzor, nýbrž by se pohybovalo se zobrazovaným prostorem (rozhlížení).

Jakákoliv aplikace by se dala spustit v "prostorovém" okně. Když vycentrujete aplikaci, rozsvítí se jí okraje a když stisknete třebas TAB, tak se aplikace maximalizuje.

Prostým průchodem do jiného pracovního prostoru by se automaticky aktivovali určité aplikace apod.
(například budu mít pracovní prostory "WORKROOM" "SHOWROOM"  "RESTROOM"  "CINEMA")

ve workroomu budu mít vyrovnaná okna s grafikou, posunutím myši si jejich náhledy přesunu vedle sebe přesně jak potřebuju, vyvoláním nabídky si zvolím, že chci spustit grafický editor,... o kus dál budu mít třeba zdrojové kódy programů, všude kolem se budou "vznášet" štítky s poznámkama, atp atp...   

samozdřejmě by nechyběl HUD s příkazovým řádkem a rychlými funkcemi jako IM komunikátor, skype apod. 

například pracovní prostor SHOWROOM je nastaven jako veřejný, což znamená že jej můžou skrz internet "navšívit" další uživatelé...



(doufám, že si dokážete alespoň rámcově představit možnosti tohoto řešení)



...je to sepsané hodně zhruba, ale ocením každého, kdo k tomu přispěje nějakým názorem, ohlasem či reakcí. Myslím si že linux by pro takovýto vývoj byl nejvodnější platformou, díky opensource zdrojovému kódu a snadné editovatelnosti, ale spousta věcí je potřeba domyslet a vůbec vzít v potaz celkovou realizovatelnost. Každopádně za každého nadšence, který by se třeba i chtěl podílet na vývoji alfa verze budu vděčný.





NoWin

  • Host
Re: 3D WASD Graphic User Interface
« Odpověď #1 kdy: 14 Prosince 2009, 14:44:23 »
Ehm (je to ale 3 roky mrtvý)
« Poslední změna: 14 Prosince 2009, 14:48:15 od Roman Horník »

wizard

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: 3D WASD Graphic User Interface
« Odpověď #2 kdy: 14 Prosince 2009, 15:07:57 »
to není přesně to co jsem myslel, tohle je akorát graficky vyšperkovaná plocha. nikoliv prostor. to slovo PROSTOR "XYZ" je důležitý... nemusí to vypadat leskle apod. klidně to může bejt jen drátěnej model složenej z pár polygonů a vektorů... jde o ten POHYB V PROSTORU... posování po ploše skrz WASD, nahlížení myší a volná manipulace s objekty ;)

NoWin

  • Host
Re: 3D WASD Graphic User Interface
« Odpověď #3 kdy: 14 Prosince 2009, 15:09:32 »
Ale tohle je prostorový, podívej se na ukázky. I tapety plochy jsou většinou (pseudo)prostorový.

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: 3D WASD Graphic User Interface
« Odpověď #4 kdy: 14 Prosince 2009, 16:01:01 »
to není přesně to co jsem myslel, tohle je akorát graficky vyšperkovaná plocha. nikoliv prostor. to slovo PROSTOR "XYZ" je důležitý... nemusí to vypadat leskle apod. klidně to může bejt jen drátěnej model složenej z pár polygonů a vektorů... jde o ten POHYB V PROSTORU... posování po ploše skrz WASD, nahlížení myší a volná manipulace s objekty ;)
Presne neco takoveho jsem videl na wokna, celkem me to bavilo, ale bylo to proprietarni a komercni. Ovsem byla to sranda, udelat si vlastni dum :)
edit:Crap, nemuzu si vubec vzpomenout jak se to jmenovalo, ale vim ze to logo vypadalo jako pyramida v jejiz rozich byly koule... Uzitecne,ze? ;D
edit2: Kdyz uz pamet nemuze, google vzdycky pomuze... http://www.3dna.net/
« Poslední změna: 14 Prosince 2009, 16:04:13 od LuciusMare »
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.