Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kvóta na složku .Trash?  (Přečteno 1405 krát)

Thomas123

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 383
Kvóta na složku .Trash?
« kdy: 16 Prosince 2009, 15:09:34 »
Zdravím místní,

Nainstaloval jsem si mailserver, víceméně vše funguje, jak si představuji až na jeden problém se složkou koš. Mám postfix s VDA patchem pro quoty. Pokud uživatelovi nastavím v MySQL kvótu, přijde mu mail, kvóta se aktualizuje a pokud je plná schránka, tak se pošta nepřijme. Ovšem, pokud si uživatel přesune všechnu poštu do koše, tak pošta v koši zůstane, ale kvóta se odečte - toto mi přijde zcestné a zde je můj problém. Uživatel má kvótu třeba 20MB, ale přitom má 40MB v koši "archivovaných zpráv". Jak mohu docílit toho, aby se kvóta aplikovala i na složku ".Trash" - tedy koš?

Mám Debian Lenny 5.0.3, postfix zřejmě 2.5.5, courier nevím verzi. Pošta se vybírá přes IMAP, přes RoundCube a přes POP3 jsem ji zatím nezkoušel.

Hledal jsem na netu, ale našel jsem spíše příspěvky, jak koš z kvóty vyčlenit - potřebuji přesný opak, potřebuji koš do kvóty začlenit. Zkoušel jsem do /etc/postfix/main.cf přidat:

Kód: [Vybrat]
virtual_mailbox_limit_inbox = yes
virtual_trash_count = no

Pak jsem s tím také experimentoval a vyzkoušel jsem všechny možnosti těchto 2 řádků - nic mi nepomohlo. Samozřejmě jsem provedl restart /etc/init.d/postfix restart
Dále jsem se dočetl, že by s tímto měl mít prý také, co dočinění Courier, je to možné? Prý bych si měl zkompilovat Courier s možností --with-trashquota, ale do toho bych se nerad pouštěl, doufám, že pes je zakopaný v nějakém konfiguračním souboru.
Potom jsem také našel v nějakých návodech nějaký VDA patch, ale nazvaný jako "trash quota". Ale nikde jsem hio nenašel ke stáhnutí.

Děkuji všem, co to dočetli až sem na konec a budu rád, za všechny nápady a postřehy a možnosti
« Poslední změna: 16 Prosince 2009, 22:03:51 od Thomas123 »
Ten Linux není špatná věc, jen se s tím naučit. Windowsák není zvyklý.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.