Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zvuk pouze do sluchatek  (Přečteno 2719 krát)

kimiczek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Zvuk pouze do sluchatek
« kdy: 12 Října 2011, 20:36:00 »
Zdravím,
po dvou dnech hledání a zkoušení různých variant nejsem schopen na tento problém přijít. Vstup (mikrofon) funguje, ale výstup hraje pouze do sluchátek, interní repro ne.
notebook Acer Aspire 5830TG
Kód: [Vybrat]
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 6 Series Chipset Family High Definition Audio Controller (rev 04)
Subsystem: Acer Incorporated [ALI] Device 055b
Flags: bus master, fast devsel, latency 0, IRQ 48
Memory at b0800000 (64-bit, non-prefetchable) [size=16K]
Capabilities: <access denied>
Kernel driver in use: HDA Intel
Kernel modules: snd-hda-intel

Už nevím co dál, prosím o radu, vím, že je tady podobných témat spousta, ale už jsem jich valnou většinu prošel a nic nefungovalo. I přesto se omlouvám, pokud zde tvořím duplikát.

erumoico

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 203
Re:Zvuk pouze do sluchatek
« Odpověď #1 kdy: 12 Října 2011, 21:13:19 »
Máš Ubuntu nebo Kubuntu? Pokud máš Kubuntu tak v KMix -> Směšovač by měl být sloupec Speaker zjisti jestli je naplno a jestli není ztlumený. O Ubuntu (tedy o GNOME) moc nevím (tam je to taky nějak pravým tlačítkem na ten reproduktor -> volby), ale pomocí příkazu (musíš mít nainstalován balík alsa-utils)
Kód: (v terminálu) [Vybrat]
alsamixeruvidíš směšovač jak v KMix, kde sloupec Speaker by měl být naplno a neměl by být ztlumený.
« Poslední změna: 12 Října 2011, 21:14:57 od erumoico »
NB: ASUS EeePC 900A - Intel Atom N270, 1GB RAM; Debian GNU/Linux wheezy/sid, grafické prostředí KDE 4.6.5

kimiczek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Zvuk pouze do sluchatek
« Odpověď #2 kdy: 12 Října 2011, 22:26:18 »
O KMix vím, jenže teď jsem na Ubuntu = GNOME, alsamixer je vše naplno, bez toho bych se ani neopovážil psát, alsa je samozřejmě kompletně aktuální. Já bych to viděl spíš na problém přepínání intern/extern repro - switch. jenže nevím, jak je to realizované v linuxu.

erumoico

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 203
Re:Zvuk pouze do sluchatek
« Odpověď #3 kdy: 13 Října 2011, 09:51:47 »
Promiň, nevím, že patříš mezi zkušenější.
Dám ti pár odkazů z Google: site:forum.ubuntu.cz Zvuk pouze do sluchatek.
Z první stránky vyberu tento odkaz jelikož se mi to zdá jako inverzní problém:
NB: ASUS EeePC 900A - Intel Atom N270, 1GB RAM; Debian GNU/Linux wheezy/sid, grafické prostředí KDE 4.6.5

kimiczek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Zvuk pouze do sluchatek
« Odpověď #4 kdy: 21 Října 2011, 18:48:15 »
Vyhledávat pomocí googlu je ta první věc kterou dělám ;) ... nic z toho všeho bohužel nepomohlo, ale nakonec se vše vyřešilo tak nějak samo, nainstalováním ubuntu 11.10, jediné co mě štve je větší spotřeba a Unity, ale to je věc názoru a zvyku. I tak díky za (snahu) pomoc, cením si toho.

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re:Zvuk pouze do sluchatek
« Odpověď #5 kdy: 21 Října 2011, 18:58:23 »
jediné co mě štve je větší spotřeba

Teď se o té větší spotřebě hodně píše, ale zapomínají dodat "... ve výchozím nastavení". Pokud vím, jde jen o to, že na některém hardware se nyní musí zapnout ASPM ručně (protože ji BIOS chybně nehlásí jako dostupnou).

Unity

A unity se jde zbavit raz dva také.
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.