Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nemam v panelu Ovládání hlasitosti  (Přečteno 10031 krát)

bigdig

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Nemam v panelu Ovládání hlasitosti
« kdy: 19 Prosince 2009, 12:36:13 »
Zvuk mi jde ale nemam ho v panelu ale Předvolby aplokací spuštěných při přihlašení tak tam mam gnome-volume-control-applet ale proč to nemam v panelu ? poradi mi někdo ?  ???

nuchnib

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 23
Re: Nemam v panelu Ovládání hlasitosti
« Odpověď #1 kdy: 19 Prosince 2009, 17:48:29 »
Kliknuti na panel pravym tlacitkem a pridanim na panel Oznamovaci oblast nepomuze?
Dell Inspiron Mini 1010

bigdig

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re: Nemam v panelu Ovládání hlasitosti
« Odpověď #2 kdy: 19 Prosince 2009, 19:00:01 »
No právě že ne...

Beren

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Re: Nemam v panelu Ovládání hlasitosti
« Odpověď #3 kdy: 20 Prosince 2009, 11:22:40 »
     A co přidat ovládání z možností systému?:
     Systém - Volby - Ovládání hlasitosti (klik pravým tlačítkem myši) - Přidat tento spouštěč na panel.

Syncope

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 253
Re: Nemam v panelu Ovládání hlasitosti
« Odpověď #4 kdy: 20 Prosince 2009, 11:34:10 »
Toto už se tu řešilo a zatím myslím nevyřešilo, měl jsem ten samý problém když jsem upgradoval na 9.10.. nic nepomohlo a nebyl to jediný problém takže jsem zase zpět u 9.04

bigdig

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re: Nemam v panelu Ovládání hlasitosti
« Odpověď #5 kdy: 20 Prosince 2009, 13:40:34 »
no Systém - Volby - Ovládání hlasitosti to tam jakože vubec neni :-(

bigdig

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re: Nemam v panelu Ovládání hlasitosti
« Odpověď #6 kdy: 20 Prosince 2009, 17:29:03 »
vše vyřešeno multimedia systems selector

martin.bazant

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
    • bazantik.net
Re: Nemam v panelu Ovládání hlasitosti
« Odpověď #7 kdy: 23 Prosince 2009, 18:22:38 »
Až budete někdo tak jako já shánět po všech čertech odpověď na otázku, proč mi taky zmizely ikonky z oznamovací oblasti, podívajte se, jesti se nepřihlašujete do Failsafe GNOME - nedávno jsem se do něho musel přihlásit a jelikož mám automatické přihlašování, tak jsem poté pořád lezl do Failsafe a proto jsem tam ty ikonky najednou neměl!!!  ;D
Ubuntu 10.10 x64. MSI K9A2VM-FD; Athlon 64 X2 4850e; MSI NX8500GT-TD512EH; 2GB DDR2;
multifunční tiskárna Samsung SCX-4300 - plně funkční
 Netbook ASUS Eee 1000H: Ubuntu 10.10 UNR, ASUS Eee systray  Jabber "martin (_zavináč_) bazantik (_tečka_) net"

alhexth

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Vypadlo mi z panelu Ovládání hlasitosti
« Odpověď #8 kdy: 04 Ledna 2010, 23:48:26 »
vše vyřešeno multimedia systems selector

Jsem v podobné situaci s 9.10 a jakožto správná lama stále tápu. Když se podívám do Centra softw. tak tam multimedia sys. sel. mám zaznamenaný jako instalovaný. Ale v nabídce nikde není a na disku mi ho nautilus podle názvu taky nenašel. Zkusil jsem pohlodat google a vyplivlo mi to příkaz v terminálu "gstreamer-properties". Pak naběhne "jakási" tabulka Výběr systému multimédií s možností nastavení std. vstupu a výstupu. To je sice hezké, ale ovládání hlasitosti mi to do panelu nevrátí. Je to poněkud trapné když pod jiným uživat. účtem tam tu ikonku mám. A pravé myšítko "přidat na panel" ho u mně v nabídce doopravdy neuvádí. Už se to tu kdysi řešilo, ale bez výsledku - anebo jsem narazil na špatné vlákno. Prozatímně to řeším přetažením položky Zvuk (Sound) z nabídky Aplikace/Zvuk a video na horní panel. Byla by prosím nějaká lepší rada?

martin.bazant

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
    • bazantik.net
Re: Nemam v panelu Ovládání hlasitosti
« Odpověď #9 kdy: 05 Ledna 2010, 11:33:45 »
Zkus vrátit panel do původního stavu:
Kód: [Vybrat]
gconftool-2 --recursive-unset /apps/panel
a poté
Kód: [Vybrat]
pkill gnome-panel
Na panelu ti možná chybí "Oznamovací oblast" - v té je právě ovládání zvuku, zobrazení síťového připojení..
Ubuntu 10.10 x64. MSI K9A2VM-FD; Athlon 64 X2 4850e; MSI NX8500GT-TD512EH; 2GB DDR2;
multifunční tiskárna Samsung SCX-4300 - plně funkční
 Netbook ASUS Eee 1000H: Ubuntu 10.10 UNR, ASUS Eee systray  Jabber "martin (_zavináč_) bazantik (_tečka_) net"

alhexth

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Re: Nemam v panelu Ovládání hlasitosti
« Odpověď #10 kdy: 05 Ledna 2010, 12:02:12 »
U sta hromů, skutečně to byla absence oznamovací oblasti  ;D už je to tam, děkuji velmi!

martin.bazant

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
    • bazantik.net
Re: Nemam v panelu Ovládání hlasitosti
« Odpověď #11 kdy: 05 Ledna 2010, 12:21:04 »
Super  ;)
Ubuntu 10.10 x64. MSI K9A2VM-FD; Athlon 64 X2 4850e; MSI NX8500GT-TD512EH; 2GB DDR2;
multifunční tiskárna Samsung SCX-4300 - plně funkční
 Netbook ASUS Eee 1000H: Ubuntu 10.10 UNR, ASUS Eee systray  Jabber "martin (_zavináč_) bazantik (_tečka_) net"

Luboš Klicpouch

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
    • Androweb.cz
Re: Nemam v panelu Ovládání hlasitosti
« Odpověď #12 kdy: 11 Února 2011, 17:52:29 »
Zvláštní. Mě se tohle stejné stalo u 10.10. Nejprve jsem přešel z PulseAudio na Alsu, protože Pulse dělalo strašné zvuky a Alsa jede OK, ale ovladač hlasitosti tam prostě nemám.
« Poslední změna: 11 Února 2011, 18:33:02 od bigis »

lhotkat

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: Nemam v panelu Ovládání hlasitosti
« Odpověď #13 kdy: 02 Srpna 2011, 09:43:21 »
Taky jsem měl ten problém, ale už je vyřešen dle http://wiki.ubuntu.cz/GNOME%20Panel.
Chyběl mi tam Aplet upozornění
Tomáš

petrzovy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 216
Re: Nemam v panelu Ovládání hlasitosti
« Odpověď #14 kdy: 18 Září 2011, 15:22:18 »
Zdar
Ožívím to tady, protože mám podobný problém a výšeuvedené návody nezabraly.
Přešel jsem na 11.04(čistá inst), používám skype a tradičně nefunguje zabudovaný mic.na netbuku. Zkusil jsem najít na síti nějaké info jak to v 11.04 rozchodit, ale nic jsem nenašel. Tak jsem použil osvědčený způsob - odinstalace pulseaudio. Mic jsem na skypu rozběhal, jenže pak mi zmizel z horní lišty ovladač zvuku. A co víc, taky zmizela i možnost ovládat ovladač zvuku pomoci kombinace kláves Fn+šipka nahoru/dolu.
Tak jsem zkusil zase pulseaudio nainstalovat. Mic na skypu zase nejde, Fn+šipka nahoru/dolu funguje, zato u hodin mi už nenaskočila ikonka na ovládaní zvuku.

Věděl by někdo, jak dosáhnou zprovoznění ovládání zvuku pomoci Fn+šipek na Alse, realtek alc268? 
To ovládání u hodin bych i ožel. Používám však tu kombinaci Fn+šipky

Velice děkuji
Petr

Kerny

  • Host
Re: Nemam v panelu Ovládání hlasitosti
« Odpověď #15 kdy: 18 Září 2011, 16:09:26 »
No, něco by mohlo bejt v Aplikace --> Klávesové zkratky, ale jinak - život je změna :D

petrzovy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 216
Re: Nemam v panelu Ovládání hlasitosti
« Odpověď #16 kdy: 18 Září 2011, 16:40:53 »
ano, pod těmi klávesovými zkratkami se zvýšení/snížení hlasitosti nachází, jde to i nastavit, ale nereaguje.
Pokud by byl i jiný nápad, tak sem s ním, abych nemusel přijmout onu skutečnost, že změna je život  :D

petrzovy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 216
Re: Nemam v panelu Ovládání hlasitosti
« Odpověď #17 kdy: 25 Září 2011, 01:02:32 »
měl by tedy někdo nápad, jak přiřadit klávesové zkratky pro ALSA?
Děkuji

cmudik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 325
Re: Nemam v panelu Ovládání hlasitosti
« Odpověď #18 kdy: 25 Září 2011, 10:27:41 »
K ovládání hlasitosti u Alsy pomocí příkazové řádky slouží amixer.

Kód: [Vybrat]
man amixer
Přiřaď tedy tento příkaz s patřičnými parametry klávesové zkratce. Tedy něco jako:

Kód: [Vybrat]
amixer -q set Master 1dB+
zvýší hlasitost.

Existují i jiné aplikace pro systray a ovládání hlasitosti pro alsu volti, alsatray.

petrzovy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 216
Re: Nemam v panelu Ovládání hlasitosti
« Odpověď #19 kdy: 25 Září 2011, 12:34:55 »
Velice ti děkuji
Alsa-tray ze Tvého odkazu je lékem na můj problém.
Jen bych pro případné potřebné poznamenal, že po nainstalování, tak jak je v odkazu napsáno, se alsa-tray automaticky nespouští(tedy aspon mi ne). Tak jsem ji přidal mezi spouštěné aplikace při startu systému. Systém-Předvolby-Aplikace spouštěné při přihlášení
Tam jsem dal "Přidat" do Názvu Alsa-tray, do Příkazu Alsa-tray, Závřít, Restartovat PC a mělo by to být OK. U mě to takto funguje. Fungují klávesové zkratky Fn+zvýšit/snížit hlasitost a u hodin mám ikonu Zvukového ovládače

baltit

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 74
Re:Nemam v panelu Ovládání hlasitosti
« Odpověď #20 kdy: 22 Října 2011, 09:19:56 »
Palec nahoru za Volti, v mém případě je též po problému...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.