Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Rozdělení vyměnitelného disku  (Přečteno 999 krát)

kukl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Rozdělení vyměnitelného disku
« kdy: 19 Prosince 2009, 19:45:48 »
Dobrý den. Mám následující dotaz...
Občas používám netbook, na kterém jsou nainstalované win XP, což mi příliš nevyhovuje, takže mám na flashdisku nainstalované Ubuntu a bootuji z něj. Pokud ale tento flashdisk připojím normálně za běhu k počítači s windows, nemohu přistupovat k datům, nemohu na něj nic nahrát... Jediné, co můžu udělat, je zformátovat ho.
Pokud bych si koupil 16 GB paměťovou kartu a rozdělil ji na dva oddíly, mohl bych potom ten oddíl, na kterém není nainstalován operační systém, přistupovat i z windows jako k obyčejné kartě/flashdisku a kopírovat z/na ni data?
Děkuji.

NoWin

  • Host
Re: Rozdělení vyměnitelného disku
« Odpověď #1 kdy: 19 Prosince 2009, 20:01:32 »
Pokud máš Ubuntu na souborovým systému jiným než je NTFS, popř. FAT32, nediv se, že to Woknouz nevidí.
K druhý otázce: Jistě, dá se to, pokud ovšem bude prázdnej oddíl v některým z výše uvedených FS (FAT32/NTFS).
Dá se udělat, aby Woknouz byl schopen přečíst třeba EXT3, návod si jistě vygooglíš.

kukl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: Rozdělení vyměnitelného disku
« Odpověď #2 kdy: 19 Prosince 2009, 20:05:19 »
Já jsem se ničemu nedivil, ale nevěděl jsem, čím to je  :)
Takže děkuji za odpověď. Kartu si rozdělím a pro ten druhý oddíl použiji třeba FAT32.
« Poslední změna: 19 Prosince 2009, 20:16:12 od kukl »

Nemec

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 292
Re: Rozdělení vyměnitelného disku
« Odpověď #3 kdy: 20 Prosince 2009, 14:23:19 »
Dej vědět jaks dopadl, každopádně zkus na data rezervovat první oddíl. Wokňouz nečte další oddíly na flashdisku. Vlastní nepříjemná zkušenost.
« Poslední změna: 21 Prosince 2009, 13:49:39 od Anna Taliánová »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.