Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Konečne (čiastočne) poritívny článok o Ubuntu na TechNete  (Přečteno 2951 krát)

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Technet sa dnes rozpísal o novom Ubuntu 9.10, asi prvý krát čo si na technete pamätám je to pomerne priaznivý článok.
Netreba hádam dodávať, že za ním čiastočne stojí Vojtěch Trefný, s ktorým Technet na tomto článku spolupracoval.
Skvelá práca Vojto!

http://technet.idnes.cz/novy-linux-ubuntu-9-10-pusobi-lepe-nez-visty-ale-windows-7-neprekonal-1p2-/software.asp?c=A091216_170231_software_pka
(upozorňujem, že diskusia bude zrejme nevhodná pre osoby s vekom pod 18 rokov a IQ nad 70)

wam]Spider007

  • Host
Re: Konečne (čiastočne) poritívny článok o Ubuntu na TechNete
« Odpověď #1 kdy: 17 Prosince 2009, 09:32:17 »
dobry a nestranny clanok :) ale ta diskusia je fakt des  ::)

Marek_

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 342
Re: Konečne (čiastočne) poritívny článok o Ubuntu na TechNete
« Odpověď #2 kdy: 17 Prosince 2009, 09:54:31 »
Pěkné, ale myslím, že se málo zdůrazňuje kubuntu aj. Vždyť kdyby se jen trochu víc KDE4 odladilo (jako třeba v openSUSE) a kladl se na něj důraz, tak by přitáhlo více lidí. KDE4 a jeho aplikace mi teď přijde prostě lepší. no flame.
openSUSE 13.1
Opera 12 - ano, stale

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re: Konečne (čiastočne) poritívny článok o Ubuntu na TechNete
« Odpověď #3 kdy: 17 Prosince 2009, 10:26:17 »
mě se to moc nelíbí. hodně často se tam opakuje "zdarma" (ne že by to bylo špatný ale v každé druhé větě to být nemusí) a srovnávání s win7 je tam až nechutně moc.
Fire's in my soul, steel is on my side

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Konečne (čiastočne) poritívny článok o Ubuntu na TechNete
« Odpověď #4 kdy: 17 Prosince 2009, 10:47:25 »
a srovnávání s win7 je tam až nechutně moc.

Bych řekl, že to má být srovnání
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re: Konečne (čiastočne) poritívny článok o Ubuntu na TechNete
« Odpověď #5 kdy: 17 Prosince 2009, 10:51:36 »
a srovnávání s win7 je tam až nechutně moc.

Bych řekl, že to má být srovnání
Joto jo  :D však je to taky v názvu.
ale autor srovnáva věci ktere podle mě snad ani srovnávat nejdou, navíc to není srovnání....auto se jen odkazuje "ve win7 je to lepší"

..no...prostě bych si ten článek představoval drobádko líp napsanej.

P.S. když už se to tady teda řeší...
Fire's in my soul, steel is on my side

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: Konečne (čiastočne) poritívny článok o Ubuntu na TechNete
« Odpověď #6 kdy: 17 Prosince 2009, 15:43:36 »
Kód: [Vybrat]
Manuální instalace byla obtížná a vyžadovala triviální práci s příkazovou řádkou???

Na počátku článku je překlep. Jen ho teď podruhé nemohu najít  ;D

Podle mě napsáno docela s citem. Rozhodně kvalita o několik tříd nahoru oproti článkům jinde.

PS: Ubuntu velí hnědou. Terminál mám na pozadí černý s hnědooranžovým(spíše oranžovým) písmem. Vypadá to efektně, pokud kompiluju :)

K+
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Konečne (čiastočne) poritívny článok o Ubuntu na TechNete
« Odpověď #7 kdy: 17 Prosince 2009, 16:53:46 »
Pěkné, ale myslím, že se málo zdůrazňuje kubuntu aj. Vždyť kdyby se jen trochu víc KDE4 odladilo (jako třeba v openSUSE) a kladl se na něj důraz, tak by přitáhlo více lidí. KDE4 a jeho aplikace mi teď přijde prostě lepší. no flame.

O to vůbec nejde, cílová skupina, která dá na atraktivní prostředí, je tak 10 %. Zbytku to je úplně jedno, ti potřebují systém, který bude bezproblémový a bude prostě fungovat. Mým rodičům je např. úplně jedno, že je KDE atraktivnější, jim jde o to, aby to bylo jednoduché a nekladlo jim to pokud možno žádné komplikace. GNOME je na tom v tomto směru líp a místo honění nejnovějších technologií by se měli zaměřit na detaily, protože BFU je jedno, že používá systém, který je vzhledově pár let za W7 a Snow Leopardem. Podívejte se, kolik z nich spokojeně používá XP.

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Konečne (čiastočne) poritívny článok o Ubuntu na TechNete
« Odpověď #8 kdy: 17 Prosince 2009, 17:27:29 »
Uvedomte si, prosím, na akej stránke bol tento článok publikovaný: TechNet dlhodobo robí marketing Microsoftu. Z tohto hľadiska je obrovský úspech, že napísali o Ubuntu, že je lepšie ako Vista. Ak by napísali, že je lepšie ako 7, koniec zmluvy, koniec dotácií od MS. A porovnávali ich aj preto, lebo vyšli týždeň po sebe, pamätám sa na tú záplavu porovnaní po ich vydaní, mesiac som mal plnú RSS čítačku :D

Pěkné, ale myslím, že se málo zdůrazňuje kubuntu aj. Vždyť kdyby se jen trochu víc KDE4 odladilo (jako třeba v openSUSE) a kladl se na něj důraz, tak by přitáhlo více lidí. KDE4 a jeho aplikace mi teď přijde prostě lepší. no flame.
A potom by mali spravodlivo spomenúť aj Xubuntu. Aj Edubuntu. A, samozrejme, Fluxbuntu. A Debian. A nezabu....  počkať, kam odišli všetci čitatelia?? Ešte nie som ani v polke zoznamu!
Pointa: Ubuntu je zamerané na Gnome, ktoré je hlavným prostredím. Preto sa všade recenzuje Ubuntu a nie iné *buntu.
« Poslední změna: 17 Prosince 2009, 17:30:32 od menganito »

ADIO45

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 847
  • snažím poradit...nezáleží na karmy ale snahu :)
    • Dráčkovo herní doupě
Re: Konečne (čiastočne) poritívny článok o Ubuntu na TechNete
« Odpověď #9 kdy: 19 Prosince 2009, 13:33:17 »
V Ubuntu 10.04 který měl být soupeřit 7. Ale chtělo zase zrychlit startování. Navíc bych měl přibude Music a přitom zlepšuje Ubuntu Software Center. Kéž kdyby Ubuntu dříve mohl vyvíjen KDE a nebyl žádnej Gnome. To už je kdyby který byl Ubuntu byl věnován pouze KDE. Do teďka dalo srovnat Windows vs. Ubuntu s KDE4. Kubuntu je podstatě míň. Ubuntu je více pro Gnome. Ale dá se nějak srovnávat openSUSE vs. Windows 7.
Toshiba L505 - iCore-3, ATI Radeon HD, 4GB ram,500GB  + Win7 s virtual Ubuntu
Neumím psát česky. Jsem sluchově postižení...

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Konečne (čiastočne) poritívny článok o Ubuntu na TechNete
« Odpověď #10 kdy: 19 Prosince 2009, 18:03:21 »
(upozorňujem, že diskusia bude zrejme nevhodná pre osoby s vekom pod 18 rokov a IQ nad 70)
Probůh,že já tam lezu...
Citace
No zase pěkně kecáte, firma s > 500 PC v síti nemá jednoho admina. Ukažte mi firmu, kde jedou na LINUXU alespoň s 50 PC.  Mimo české pošty, kde se stará o systém NOVELL. Samozřejmě že máme i LINUX. Ale jen na serverech. A není to LINUX ale UNIX na kterém běží Informix.. To je prvotní OS. LINUX je jen ukradený a upravený zdrojový kód z UNIXU nacpaný na desktopy.
« Poslední změna: 19 Prosince 2009, 18:07:08 od LuciusMare »
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

Nemo7

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Re: Konečne (čiastočne) poritívny článok o Ubuntu na TechNete
« Odpověď #11 kdy: 19 Prosince 2009, 20:07:59 »
Probůh,že já tam lezu...
Také jsem tam vlezl, je to celkem děs... Zajímalo mě, jestli je nějaký posun proti diskuzím před pár lety. Výtky k Linuxu se pořád opakují  :
- Linux je tak špatný, že ho drtivá většina uživatelů nechce ani zadarmo -> drtivá většina uživatelů neví, o co přichází
- Běžný uživatel nemá čas a náladu půlroku ladit a shánět rady a ovladače aby mu vůbec pc fachalo. To si raději každej ukradne wokna. Nainstaluje, všechno fungue. -> Nebo také ne a volá se někdo zkušenější.
- Na práci v CAD, Grafice a další profi aplikace Linux není. -> Ano, máme zde vítězné Win killer-apps : AutoCad + Photoshop v poslední verzi ;D
- linux smrdi cas od casu linux i na technetu zasmrdi hlavne ze je pak pul roku klid ! -> A pro pobavení příklad IQ tykve

Pozitivní na tom ovšem je, že se diskuze otočila, ubylo agresivních Linuxáků a uživatelé Win jsou teď daleko agresivnější. Postupně mizí argument Linux dělá banda nadšenců, tak nemůže být kvalitní. Bral bych to jako velké plus v PR Linuxu.

(upozorňujem, že diskusia bude zrejme nevhodná pre osoby s vekom pod 18 rokov a IQ nad 70)
Souhlas, některé příspěvky jsou pomalu za hranicí debility. :D

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Konečne (čiastočne) poritívny článok o Ubuntu na TechNete
« Odpověď #12 kdy: 19 Prosince 2009, 20:44:06 »
Článek jsem si přečetl a mám z něj smíšené pocity. Proč? Jsem uživatel Linuxu zhruba 2 roky a myslím si, že widle včetně W7 mají více nectností a mezi jednu z těch nejvýraznějších patří nutnost instalace antivirových programů. Na to autor zcela zapomněl, ať záměrně nebo nevědomky. Přitom je to jedna z velkých předností linuxových dister. Našla by se i řada dalších opomenutí, snad budou další články lepší.

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Konečne (čiastočne) poritívny článok o Ubuntu na TechNete
« Odpověď #13 kdy: 19 Prosince 2009, 20:59:16 »
Na jednu stranu, brát to že na linux nejsou viry kvůli tomu že není rozšířený jako výhodu... By bylo stejné jako počítat neúplnou podporu hardwaru kterou neopomněl >:(
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

hepet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 235
Re: Konečne (čiastočne) poritívny článok o Ubuntu na TechNete
« Odpověď #14 kdy: 19 Prosince 2009, 21:32:19 »
Myslím si ale je to na delší debatu, že to není menší rozšíření linuxu jako hlavní důvod ale jiná konstrukce software. Když vir sám nepustíš do systému, tak se tam nedostane.

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Konečne (čiastočne) poritívny článok o Ubuntu na TechNete
« Odpověď #15 kdy: 19 Prosince 2009, 23:05:02 »
Myslím si ale je to na delší debatu, že to není menší rozšíření linuxu jako hlavní důvod ale jiná konstrukce software. Když vir sám nepustíš do systému, tak se tam nedostane.
Vtipné. 8)
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Konečne (čiastočne) poritívny článok o Ubuntu na TechNete
« Odpověď #16 kdy: 19 Prosince 2009, 23:13:23 »
Tak tak, žádný SW není bez bugů, a když na to přijde tak vás může dostat cokoli.
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Konečne (čiastočne) poritívny článok o Ubuntu na TechNete
« Odpověď #17 kdy: 19 Prosince 2009, 23:41:11 »
Ale u windows to nebude vaší vlastní blbostí ale systémem ale u linuxu si za to můžete sami, alespoň to tady na fóru tvrdil i V.T.

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Konečne (čiastočne) poritívny článok o Ubuntu na TechNete
« Odpověď #18 kdy: 20 Prosince 2009, 10:38:41 »

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: Konečne (čiastočne) poritívny článok o Ubuntu na TechNete
« Odpověď #19 kdy: 20 Prosince 2009, 14:28:44 »
Důkaz, že Windows je balík, který obsahuje i viry.

Předevčírem se nainstalovaly na PC s Windows Vista (hw C2D 2.6GHz, 1GB RAM,...) nějaké aktualizace zabezpečení od Microsoftu. Výsledek byl ten, že po zapnutí PC a nastartování Win do login obrazovky a potom třeba do profilu vybraného uživatele PC asi 10 minut vytěžoval windowsácký proces media center receiver cosi a to tak, že se ani nedalo hýbat s libovolným oknem, který se ani celý nenačetlo. To je podle mě vir alá Windows sám sobě. Bylo nutno tento proces zakázat. Dále tam přestala jet dvd mechanika a správce zařízení hlásil nějaký problém s čímsi poškozeným ve Windows. Doteď tam ta mechanika nejede. Proč to nevím, nikdy jsem se s takovou podivností nesetkal. Jinak mechanika samozřejmě mimo Windows funguje normálně  ;D

PS: Ty Visty už jsou tak dokonale vyaktualizovaný, že jsou děsne pomalý. Nepomáhá čištění, defrag reg a soub atd.

Omlouvám se k připojení k flejmu, ale mám eště zbytkáč v krvi. grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.