Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Inštalácia Ubuntu 9.10 a Backtrack 4 na USB kľúč  (Přečteno 5310 krát)

Habo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 94
Inštalácia Ubuntu 9.10 a Backtrack 4 na USB kľúč
« kdy: 21 Prosince 2009, 15:30:27 »
Keďže nosenie CD všade so sebou je trochu nepraktické, rozhodol som sa nainštalovať si OS na USB kľúč, a keďže je dosť veľký (16 GB) rozhodol som sa dať tam hneď 2: Ubuntu a Backtrack. Má niekto s niečím takým skúsenosti? Ako to urobiť tak, aby sa zachovali nastavenia a dáta? Pre začiatok som si vytvoril 4 partície:
sdb1 - 200MB, ext3, boot
sdb2 - 5GB, ext3, ubuntu
sdb3 - 5GB, ext3, bt4
sdb4 - zvyšok, ext3, home
Mám to dobre, alebo by som to mal zmeniť?
Ubuntu budem samozrejme používať "bežne" (t.j. mimo svojho PC) a bt4 pre špeciálne prípady (wifi... :D) tak mi napadlo že partícia pre bt4 je asi moc veľká.
A ešte jeden problém ktorý by sa mohol vyskytnúť: Backtrack oficálne nepodporuje inštaláciu, takže neviem, či sa to vôbec podarí...
A najlepšie by bolo to inštalovať s môjho systému (nechce sa mi bootovať z CD ale ak budem musieť, urobím to...)

ladarozan

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 837
Re: Inštalácia Ubuntu 9.10 a Backtrack 4 na USB kľúč
« Odpověď #1 kdy: 22 Prosince 2009, 06:42:16 »
Nejlepší je to rovnou vyzkoušet ...  ;)
AMD A4-5300, Hauppauge HVR-4000, Ubuntu 12.04, Windows 8
-Tablet Protab26 a Toshiba AT10 Android 4.3.1
-Asus EEE1000H,WinXP

wfoxw

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: Inštalácia Ubuntu 9.10 a Backtrack 4 na USB kľúč
« Odpověď #2 kdy: 03 Ledna 2010, 15:57:28 »
Keďže nosenie CD všade so sebou je trochu nepraktické...

 Jestli toto není to co potřebuješ, tak se omlouvám, ale někomu se může hodit. Jedná se vlastně o Live Linux s možností ukládání nastavení (wi-fi, pozadí plochy, atd). Postup instalace na klíčenku je z widlí:

1) Stáhni si LinuxLive USB Creator odtud http://www.linuxliveusb.com/
2) Spusť a nech si vytvořit složku
3) V ní se ti objeví LiLi USB Creator a ten spusť
4) Vyskočí okno programu jako je na stránce a máš možnosti:
   Step1 - zde vybereš tvůj USB Flash
   Step2 - výběr zdroje, ISO, CD/DVD nebo Download, po kliknutí na Down. si můžeš vybrat distribuci ke stažení ...
   Step3 - Persistence, výběr velikosti místa kam se budou ukládat data.
   Step4 - volby pro ukrytí souborů na flash, formát flashdisku a spouštění Linuxu přímo z Windows. Já zaškrtnul pouze ukrytí.
   Step5 - klikem na "blesk" se spustí samotná tvorba.
Malá vychytávka programu: vždy když splníš krok rozsvítí se ti na semaforu zelená  :D

Toť vše. Sám jej zkouším asi týden a zatím bez problémů, instaloval jsem i programy např. Kopete, zapnul net, vložil odkazy do FF a po spuštění mám vše jak jsem to opustil v předchozí relaci.
Pozn. Osobně na flešce (8GB) mám Linux Mint (na 2GB), ale to je vlastně taky Ubuntu  ;)

Habo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 94
Re: Inštalácia Ubuntu 9.10 a Backtrack 4 na USB kľúč
« Odpověď #3 kdy: 04 Ledna 2010, 10:44:16 »
Ja (už) nemám windows :D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.