Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: ubuntu desktop server  (Přečteno 1168 krát)

e-mar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
ubuntu desktop server
« kdy: 31 Prosince 2009, 14:07:41 »
Nepodařilo se mi na VIA EPIA nainstalovat ubuntu_server .Instalace proběhla vpořádku při boot napíše hlášku něco o CPU a kernelu .Je tam CPU VIA C3 600Mhz .
Desktop verze LTS 8.0.4.3 se nainstalovala v pořádku .

"server" budu používat jen pro sdilene pripojeni .Internet budu prijmat přes wifi pci kartu, a dále natovat přes sitovou integrovanou kartu .To pujde, ne ?
Říkal jsem si, že bych použil i jako file system, ale nevim jestli by mi stačil výkon .CPU již zmíněné VIA C3 600Mhz a 512MB RAM.

Je tedy možné přijímat internet přes wifi (pci karta) dále ho sdílet přes lan (integorvanou) s tím ,že by se vše např .nastavilo přes grafické prostředí a poté již do grafického prostředí nestartovalo ? (tím by se ušetřil nějaký ten výkon navíc) .Samozřejmě aby vše fungovalo i po výpadku a následném nahození elektrické sítě.

Všem děkuji za radu,poznatky,připomínky,atd ..


e-mar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: ubuntu desktop server
« Odpověď #1 kdy: 02 Ledna 2010, 18:37:12 »
Nebo by bylo lepší nainstalovat debian ? Ono to ubuntu jde docela pomalu,ikdyž když se nebude spouštět graficky režim .




NoWin

  • Host
Re: ubuntu desktop server
« Odpověď #2 kdy: 02 Ledna 2010, 18:41:25 »
Debian je vynikající volba. I když Sid a Squeeze nemají se serverováním sebemenší potíže, raději bych zvolil Lennyho.

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: ubuntu desktop server
« Odpověď #3 kdy: 02 Ledna 2010, 18:49:40 »
Nepodařilo se mi na VIA EPIA nainstalovat ubuntu_server .Instalace proběhla vpořádku při boot napíše hlášku něco o CPU a kernelu...

Bývá dobrým zvykem uvádět opis celého textu hlášení. Z tohohle nikdo nic nepozná.
Jinak VIA EPIA je nějaká hw platforma? Mě to ze všeho nejdřív připadlo jako nějaká starořímská silnice :-) Ale nic ve zlým, nikdo nezná všechno...

NoWin

  • Host
Re: ubuntu desktop server
« Odpověď #4 kdy: 02 Ledna 2010, 18:53:38 »
Nepodařilo se mi na VIA EPIA nainstalovat ubuntu_server .Instalace proběhla vpořádku při boot napíše hlášku něco o CPU a kernelu...

Bývá dobrým zvykem uvádět opis celého textu hlášení. Z tohohle nikdo nic nepozná.
Jinak VIA EPIA je nějaká hw platforma? Mě to ze všeho nejdřív připadlo jako nějaká starořímská silnice :-) Ale nic ve zlým, nikdo nezná všechno...
Google > VIA Embedded Platform Innovative Architecture ;)

e-mar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: ubuntu desktop server
« Odpověď #5 kdy: 02 Ledna 2010, 19:08:25 »
Je to přesně toto (aspoň doufám) http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=37754

Jinak pro objasnění v podstatě je to základní deska s CPU .
Myslel jsem si, že to bude chodit lépe .Mám tam 512MB RAM ,40GB HDD a zmíněný CPU 667Mhz .

Ja jsem to potřeboval rychle řešit, tak jsem to vyfotil (tu hlašku) na mobil a instaloval klasicky desktop, ale nějak se mi to neuložilo :( omlouvám se .Za nepodrobný popis závady .Ale něco ve smyslu kompability CPU a kernelu - to jsem toho řekl, že ? :)


Doufám ,že to pujde i tak ,že v případě restartu se to připojí k zvolené wifi .Aby to nezustalo disconnect .
Myslim ,ze ve 9.10 je na to nejake klikatko na sdileny internet, ale v 8.04 neni .

V ifconfig mam eth0 (LAN) wifi00 ,ath0 (wifi) .
Dejmetomu wifi - ath0 10.0.0.2  ssid : 007  odtud prijimat internet  ,eth0 dhcp pro ostatni pc  šlo by to takto ?









mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: ubuntu desktop server
« Odpověď #6 kdy: 03 Ledna 2010, 09:24:53 »
Google > VIA Embedded Platform Innovative Architecture ;)

No dyť řikám: asi ňáká platforma...
Zas tak moc, abych kvůli tomu votravoval strejdu G, mě to nezajímá, ale i tak dík za info :-)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.