Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: přenést disk na jiný počítač  (Přečteno 3064 krát)

vlasto

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 527
přenést disk na jiný počítač
« kdy: 02 Ledna 2010, 14:43:10 »
Ahoj ,potřebuji pomoc.Koupil jsem nový počítač a chtěl bych na něj přenést celý obsah starého počítače včetně systemu.Mám Acronis a s tím by to mělo jít-zkopírovat celý disk.Nevím ale jak se bude kopie chovat ,když na počítači je jiný hardware?
Má někdo zkušenost.
Děkuji

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: přenést disk na jiný počítač
« Odpověď #1 kdy: 02 Ledna 2010, 14:47:45 »
Funguje to, nevim jak to bude s hodně rozdílným HW,
ale když jsem zkoušel obnovovat RAIDový pole, tak mi to šlo bootnout v pohodě...
Stolní Intel Q6600, server Intel Atom

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re: přenést disk na jiný počítač
« Odpověď #2 kdy: 02 Ledna 2010, 16:00:22 »
podle zkušeností se každej systém zachová jinak.
podle svých zkušeností windows si to přebere teměř vždy.
straší verze ubuntu mi klekla uplně ale novější už se rozjela bez problémů.

je lepší na novej hardware instalovat čistou instalaci ale jinak musíš vyzkoušet protože to ti s uplnou přesností nikdo neřekne.
Fire's in my soul, steel is on my side

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re: přenést disk na jiný počítač
« Odpověď #3 kdy: 02 Ledna 2010, 16:42:37 »
zkusil bych skopcit partition na novy disk, vlozit do noveho PC, nabootovat recovery mod a odinstalovat specializovane ovladace na hardware, ktery se v nove sestave nevyskytuje (napriklad driver graficke karty, pokud je na novem PC jina). Musis take zvazit, jestli system premistujes na pocitac s kompatibilni architekturou procesoru. Predpokladam, ze pokud budes presouvat 64 bitovy system na PC s 32 bitovym procesorem, tak se ti nejspise nerozbehne.
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: přenést disk na jiný počítač
« Odpověď #4 kdy: 03 Ledna 2010, 11:17:46 »
Pokud jde o přesun systému, tak architektura bude předpokládám zachována...já dělal test s widlema a moc se nemůžu ztotožnit s tím, že by si to widle přebraly skoro vždy..ještě nikdy se mi nestalo, že bych vzal fyzicky HDD, přesunul ho do jiného pc a tam nabootoval. Naopak Ubuntu téměř vždy, jestli ne vždy. První boot chvilku trvá, pač si musí vytvořit nové nastavení, ale na druhý boot se mi chová, jako by tam ten hdd byl od prvopočátku. Samozřejmě můžu mít štěstí na hardware.

Tazateli bych doporučil vytvořit seznam_balicku (viz níže) + komplet zálohu systému dle wiki: http://wiki.ubuntu.cz/Z%C3%A1loha%20a%20obnova%20syst%C3%A9mu - zálohu provést na fyzicky jiný hdd (radši)
Pak hdd fyzicky odpojil od starého pc, hodil do nového a čekal, jestli nenabootuje...pokud ano, restart znovu. Pokud podruhé naběhne, dá se předpokládat, že vše bude ok.

Jestliže se nerozběhne, uložil bych seznam balíčků, které máš ve starém systému nainstalované, abys to z něj mohl obnovit.

1,
Kód: [Vybrat]
sudo dpkg --get-selections > seznam_balicku ...tento vytvořený soubor "seznam_balicku"  uložit na flash nebo nějaký hdd, na který budeš mít přístup.

2, nainstalovat na nový hdd normálně Ubuntu - čistou instalaci
3, použít seznam_balicku k nainstalování všeho ze starého systému
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get upgrade
sudo dpkg --set-selections < seznam_balicku
sudo apt-get dselect-upgrade
4, uložený starý systém někde rozbalit a celou složku /home přesunout/přepsat do nového systému - tohle bych dělal přes LIVE CD

Výsledek by měl být takový, že bys měl mít všechny balíčky ze starého systému na novém + veškeré nastavení starého systému - složka /home. Po celou dobu mít uložený systém dle wiki schovaný - NEMAZAT. Ať už by se ti to podařilo nebo ne, vždy bude cesty zpět.
« Poslední změna: 03 Ledna 2010, 11:21:35 od On »
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

vlasto

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 527
Re: přenést disk na jiný počítač
« Odpověď #5 kdy: 03 Ledna 2010, 11:35:51 »
moc dík za vyčerpávající odpověď.Jak se bude chovat kopie k jinému hardware?Ještě dotaz,jak mohu a čím propojit dva počítače k sobě,myslím jakou šňůrou?
Po obědě na to jdu.Ještě jednou dík.
vlasta

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: přenést disk na jiný počítač
« Odpověď #6 kdy: 03 Ledna 2010, 12:35:53 »
Jak se bude chovat kopie k jinému hardware?
Tou kopií myslíš tu záměnu pevných disků ze starého na nový pc? To je právě těžko, u každého se to chová jinak, záleží na tom, jak moc je hardwarová sestava optimalizovaná pro danou distribuci - v tomhle případě asi Ubuntu. Jak jsem říkal, mně i bratrovi se po výměně pevných disků na úplně jiný komp Ubuntu normálně rozeběhlo. Uživatel Pepéé má lepší zkušenosti zase nejspíš s Windows. Záleží na tom, jak si hardware sedne se systémem.

Ještě dotaz,jak mohu a čím propojit dva počítače k sobě,myslím jakou šňůrou?
K tomu slouží klasický ethernetový kabel. Pokud chceš propojit pouze dva PC, MUSÍ být tento kabel tzv "překřížený", jinak to nebude fungovat. Pokud máš klasický (nepřekřížený) ethernetový kabel, bylo by nutné použít switch, hub nebo router - dle užitku. Tady je nějaké psaní s náčrtky ohledně propojení: http://www.svetsiti.cz/view.asp?rubrika=Tipy&clanekID=110 - pro tebe budou ty náčrtky s nadpisem "připojení pracovních stanic"
« Poslední změna: 03 Ledna 2010, 12:38:06 od On »
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.