Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: lm-sensors, fancontrol problem  (Přečteno 1460 krát)

existpierre

  • Host
lm-sensors, fancontrol problem
« kdy: 23 Února 2010, 00:07:04 »
Zdravim,

Uz dlhsie riesim problem s vecnym hucanim a tocenim ventilatora. snazim sa rozbehat lm-sensors podla tohoto navodu

no jedine co vzdy dostanem na vystupe,je toto

Kód: [Vybrat]
Adapter: Virtual device
temp1:       +59.0°C  (crit = +108.0°C)                  

coretemp-isa-0000
Adapter: ISA adapter
Core 0:      +45.0°C  (high = +100.0°C, crit = +100.0°C)  

coretemp-isa-0001
Adapter: ISA adapter
Core 1:      +45.0°C  (high = +100.0°C, crit = +100.0°C)  

vobec sa neviem dopracovat k rychlostiam otacok ventilatora.


Problem je ten, ze napriek tomu ze uz z chladenia ide studeny vzduch, ventilator sa toci nonstop ako sialeny.

Nasiel by sa tu niekto, kto by mi pomohol vyriesit tento dlhodoby problem  ?




Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: lm-sensors, fancontrol problem
« Odpověď #1 kdy: 07 Března 2010, 23:48:08 »
Me Ubuntu hlasi, ze nemam zadny sensory. Mam nejakou novou fosnu od HP v laptopu a zrejme jeste neni podpora v jadre. Uz mesic hledam neco jak to rozchodit, protoze mam problem i s mountovanim zarizeni a tak 2x z 5ti bootu mi proste nejde mys, musim ji vytahnout a znovu zastrcit, stejne jako externi hdd. Tohle ale muze byt hardwarovej problem, protoze jsem to pozoroval i ve Win..

mosqa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 854
Re: lm-sensors, fancontrol problem
« Odpověď #2 kdy: 07 Března 2010, 23:58:57 »
skusal si tie senzory rozchodit podla wiki? http://wiki.ubuntu.cz/Monitorov%C3%A1n%C3%AD%20hardwaru
a taky maly navod aj s fancontrolom najdes aj na abclinuxu - podla neho som to aj ja kedysi rozchodil
http://www.abclinuxu.cz/blog/ritchie/2006/3/regulace-otacek-vetracku-ndash-fancontrol
[tusim ze nieco podobne bolo aj tu na wiki ale nikde to tam nevidim..]
AMD Athlon X2 4850e; GIGABYTE MA78GM-DS2H; IGP ATI HD3200; 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 KINGSTON BOX; WD 6400AAKS; SAMSUNG SpinPoint F1 HD322HJ; SAMSUNG SH-S223F SATA; squeezy

existpierre

  • Host
Re: lm-sensors, fancontrol problem
« Odpověď #3 kdy: 08 Března 2010, 00:05:24 »
presne tieto dva navody som skusal ako prve,. .. bohuzial .. ale kupil som si chladiacu podlozku pod notebook s aktivnym chladenim a teploty mi na vsetkom klesli o 10-15 stupnov, takze uz je to ok :) trosku divne riesenie problemu, ale konecne mam ticho :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.