Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: potrebaval by som poradit s vyberom linuxu pre netbook  (Přečteno 11829 krát)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: potrebaval by som poradit s vyberom linuxu pre netbook
« Odpověď #50 kdy: 20 Února 2010, 11:24:09 »
ja som ho dal odpojit.preformatoval som oblast kde bol linux a nainstaloval som ho tam.potom som v tom poslednom kroku dal nainstalovat zavadzac hned na to prve co tam bolo.pravdu pvediac neviem kde som to ani instaloval.tiez mam win (kvoli skeneru).
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

strelec0812

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 92
Re: potrebaval by som poradit s vyberom linuxu pre netbook
« Odpověď #51 kdy: 21 Února 2010, 19:52:00 »
ja som ho dal odpojit.preformatoval som oblast kde bol linux a nainstaloval som ho tam.potom som v tom poslednom kroku dal nainstalovat zavadzac hned na to prve co tam bolo.pravdu pvediac neviem kde som to ani instaloval.tiez mam win (kvoli skeneru).
Tento postup žial nemožem urobit kedze si ten povodny linux chcem nechat ak by mi novy nevyhovoval cize musim asi patrat dalej abo si pockat na plnu verziu a nie beta
netbook
linux : Ubuntu 9.10 UNR
Netbook ASUS Eee 1005HA

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: potrebaval by som poradit s vyberom linuxu pre netbook
« Odpověď #52 kdy: 21 Února 2010, 23:13:43 »
no asi hej...ono je ako kukam tak dost distribucii zameranych na netbooky ale vecsina mi nevihovuje, hlavne kvoli tomu ze to tam nema klasicku plochu(jolicloud,Ubuntu netbook remix,leeenux,...).tato beta sa mi celkom paci akurat to ma nedostatky nejake ale to sa da zvladnut.dnes som si napriklad chcel doinstalovat impres do openoffice a neslo mi to lebo nemaju doriesene svoje repozitare tak celkom ale zaskrtol som aj tie z debianu a vsetko ide v pohode.system celkom rychly a taky ako si pre svoj eee predstavujem.mam sice doma dalsie styry pocitace ale najviac travim na tomto stou malou obrazovkov  :) neviem preco.som si ho asi oblubil.kazdopadne ked vide normalna verzia EB4 ti ju len odporucam
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

martin.bazant

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
    • bazantik.net
Re: potrebaval by som poradit s vyberom linuxu pre netbook
« Odpověď #53 kdy: 22 Února 2010, 09:23:26 »
...vecsina mi nevihovuje, hlavne kvoli tomu ze to tam nema klasicku plochu(jolicloud,Ubuntu netbook remix,leeenux,...)

V Ubuntu Netbook Remix stačí odinstalovat Netbook Launcher a máš klasickou plochu. Taky jsem si odinstaloval Maximus (automatická maximalizace čehokoli). M.
Ubuntu 10.10 x64. MSI K9A2VM-FD; Athlon 64 X2 4850e; MSI NX8500GT-TD512EH; 2GB DDR2;
multifunční tiskárna Samsung SCX-4300 - plně funkční
 Netbook ASUS Eee 1000H: Ubuntu 10.10 UNR, ASUS Eee systray  Jabber "martin (_zavináč_) bazantik (_tečka_) net"

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: potrebaval by som poradit s vyberom linuxu pre netbook
« Odpověď #54 kdy: 24 Února 2010, 18:02:17 »
viem ze to staci odinstalovat ale neviem ono sa mi aj tak viacej paci EB sice s tymi zdromi o je vselijake ale aj tak sa nechystam menit aj ked je to len beta
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re: potrebaval by som poradit s vyberom linuxu pre netbook
« Odpověď #55 kdy: 16 Března 2010, 11:30:56 »
EB4 je stavene na debianu misto ubuntu, proto se bude chovat trochu jinak, nez driv. Jinak me se moc zamlouva lubuntu (ubu s lxde). Takovy ficak sem jeste nevidel. Mozna by stalo za to vyladit lxde s debianem, ale ubu mam uz trochu prolezle a pripadne mi, ze ma lepsi podporu pro nektery hw...
Kubuntu 20.04

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.