Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Editace MIME typu  (Přečteno 1943 krát)

__Karel__

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 120
Editace MIME typu
« kdy: 30 Října 2006, 21:20:40 »
Zdravim,
jakym zpusobem se daji editovat MIME typy v GNOME ? Chtel bych nejakou GUI aplikaci, abych nemusel editovat nejake XML. Na webu jsem se dopatral, ze snad ve starsich verzich byla editace MIME v programu gnome-control-center, ale v tom mem (asi 2.13) to neni.

Poradi nekdo ?

Karel Zelnicek

__Karel__

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 120
Editace MIME typu
« Odpověď #1 kdy: 31 Října 2006, 09:44:13 »
Zkusim se zeptat jinak. Nikdo, kdo ma ubuntu s GNOME nikdy nepotreboval zmenit aplikaci, ktera otevira nejaky typ souboru ?

Jan Nekvasil

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 620
Editace MIME typu
« Odpověď #2 kdy: 31 Října 2006, 11:26:25 »
Pravým tlačítkem na ikoně souboru vyvolat kontextové menu -> Vlastnosti -> Otevřít s -> Přidat... (nebo jen přepnout defaultní)

__Karel__

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 120
Editace MIME typu
« Odpověď #3 kdy: 31 Října 2006, 12:15:26 »
Citace: dratenik
Pravým tlačítkem na ikoně souboru vyvolat kontextové menu -> Vlastnosti -> Otevřít s -> Přidat... (nebo jen přepnout defaultní)
Ano, na toto jsem prisel, ale chtel bych neco, kde by to slo editovat nejak hromadne. Jako je v nastaveni konqueroru polozka "file association". Abych napr. nemusel sehnat vsechny typy obrazku, ulozit je na pocitac a pak u kazdeho jednotlive zaklikavat, ze nechci pouzivat standardni prohlizec obrazku z GNOME.

Karel Zelnicek

shrek69

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 199
    • http://s69.fx-dc.net
Editace MIME typu
« Odpověď #4 kdy: 31 Října 2006, 16:39:10 »
Ja nevim jak tobe, ale ja kdyz takhle edituji libovolny AVI soubor, tak se mi pak otviraji zvolenym souborem vsechny avi soubory... :)
http://s69.fx-dc.net/ - Stop Fasismu!

__Karel__

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 120
Editace MIME typu
« Odpověď #5 kdy: 31 Října 2006, 21:20:58 »
Citace: shrek69
Ja nevim jak tobe, ale ja kdyz takhle edituji libovolny AVI soubor, tak se mi pak otviraji zvolenym souborem vsechny avi soubory... :)
...a pak jsou tu jeste MOV, WMV a dalsi video soubory.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.