Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Compaq Presario CQ60-300EV - nefungujuce hotkeys, dlhe vypinanie  (Přečteno 1898 krát)

geronimo72

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
  • No Future, No Hope
    • http://www.lyrika.sk/galeria
Dobry den,

mam notebook Compaq Presario CQ60-300EV a na nom Ubuntu 9.04 (po nedobrych skusenostiach s 9.10 sa mi moc nechce upgradovat resp. preinstalovavat). Po instalacii fungovalo takmer vsetko, problemy so scrollovanim sa vyriesili instalaciu ovladacov od nvidie a vsetko funguje tak ako ma. Jedina vec, ktora ma este trochu trapi su problemy s tlacitkami na notebooku a vypnuty num lock pri starte:

1. Vedla tlacitka na zapinanie notebooku je aj tlacitko na zapinanie a vypinanie wi-fi. Tlacitko funguje sice spravne, ale nemeni sa jeho podsvietenie. Pri vypnutej wi-fi ma byt oranzove, pri zapnutej tusim modre. To moje je stale oranzove bez ohladu na to ci je wi-fi zapnuta alebo vypnuta. Bohuzial sa mi nepodarilo najst na nete sposob ako toto napravit.

2. Tento NB ma aj tlacitko na vypinanie touchpadu. To pre zmenu meni farby po stlaceni, ale nijako to neovplyvnuje touchpad, ktory stale funguje. Hladal som na nete a na ubuntuforums.org som nasiel nasledovnu upravu xorg.conf:
Kód: [Vybrat]
Section "InputDevice"
        Identifier  "Synaptics Touchpad"
        Driver      "synaptics"
        Option      "SendCoreEvents"            "True"
        Option      "Device"                    "/dev/psaux"
        Option      "Protocol"                  "auto-dev"
        Option      "HorizEdgeScroll"           "0"
        Option      "SHMConfig"                 "Yes"
EndSection
tato uprava bohuzial nezabrala (ani po restarte) a tlacitko stale nefunguje a len meni farby.

3. NB ma na prihlasovacej obrazovke stale vypnuty num lock, bohuzial som v BIOSE nenasiel polozku, ktora by nastavovala spravanie num locku pri startovani a tak neviem ako zariadit aby bol num lock po starte defaultne zapnuty

4. Tento problem nie je az taky vazny, ale  mierne otravny. Ked vypnem NB tak prebehne vypnutie, obrazovka stmavne, ale tlacitka a ledky este nejaky cas svietia.

Vedel by mi niekto poradit ako napravit tieto drobnosti? Za kazdu pomoc budem velmi vdacny

Dakujem...
No Future, No Hope

geronimo72

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
  • No Future, No Hope
    • http://www.lyrika.sk/galeria
Re: Compaq Presario CQ60-300EV - nefungujuce hotkeys, dlhe vypinanie
« Odpověď #1 kdy: 04 Ledna 2010, 10:52:38 »
zatial sa s tymto nikto nestretol?
No Future, No Hope

Jurkax

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
  • Ubuntu 11.10 / Gnome-shell
Re: Compaq Presario CQ60-300EV - nefungujuce hotkeys, dlhe vypinanie
« Odpověď #2 kdy: 05 Ledna 2010, 17:16:26 »
Zdravím :)

mám notebook od HP Pavilion dv6319 (Compaq je dnes součástí HP) sice asi dva a půl roku starý, ale na Ubuntu 9.10 mám naprosto stejné symptomy až na jeden - č. 2 touchpad pokud vypnu tlačítkem, tak to efekt skutečně má a to bez úprav. Všechny hotkeys pod dispejem až na "DVD" a "HP Quickplay" (logicky) fungují. Pokud mám dobrýho pamatováka, na Ubuntu 9.04 jsem na tom byl stejně. Bojím se, že až na ten touchpad se to řešit moc nedá, ale nepídil jsem se po tom, nicméně pokud někdo řešení má, uvítám to také. J
« Poslední změna: 05 Ledna 2010, 17:18:39 od Jurkax »
Ubuntu 11.10 32bit NTB HP Pavilion dv6319 (CoreDuo @1,73GHz, 2GB RAM, 160GB HDD, GeForce Go 7400)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.