Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nefunguje zvuk ve skype [vyřešeno]  (Přečteno 20810 krát)

Klobas

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Nefunguje zvuk ve skype [vyřešeno]
« kdy: 29 Prosince 2009, 20:29:56 »
Ve skypu při hovoru nic neslyším. Mikrák funguje ale reprák asi ne. V ostatních aplikacích normálně slyším. Poradil by někdo?
« Poslední změna: 17 Ledna 2010, 21:02:06 od Klobas »

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: Nefunguje zvuk ve skype
« Odpověď #1 kdy: 29 Prosince 2009, 20:33:03 »
Ve skypu při hovoru nic neslyším. Mikrák funguje ale reprák asi ne. V ostatních aplikacích normálně slyším. Poradil by někdo?
Pohrej si s nastavenim audia ve Skype..
Mam vse nastavene na Pulse-audio a funguje to...

Klobas

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re: Nefunguje zvuk ve skype
« Odpověď #2 kdy: 29 Prosince 2009, 20:47:40 »
já taky. Ale ani jinou možnost než PulseAudio to nenabízí

maydule

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 122
Re: Nefunguje zvuk ve skype
« Odpověď #3 kdy: 29 Prosince 2009, 21:22:59 »
Občas zlobí, když má skype povoleno "automatically adjust mixer levels"... Netuším, jestli to tím je, ale někdy to straší. Taky se čas od času záhadně objeví zaškrtnuté "ztlumit" na různých místech nastavení zvuku... To je tak co vím z vlastní zkušenosti...
Co si tak vybavuju, něco takového se tu párkrát řešilo, myslím, že se pak místo pulse dávala alsa... někde by to tu mohlo být.

Jaqux

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re: Nefunguje zvuk ve skype
« Odpověď #4 kdy: 03 Ledna 2010, 17:06:48 »
Zdravím. Nejsem odborník, ale během posledního měsíce jsem zprovozňoval Skype na více počítačích s Ubuntu a dost často byly problémy se zvukem spojené s tím, že Skype má v Nastavení defaultně zaškrtlou možnost "Povolit Skype automatickou změnu hlasitosti kanálů".

Jakmile jsem u této možnosti zrušil zaškrtnutí, tak se zvuk ve Skypu řídil už jen tím, co je nastaveno v Systém --> Volby --> Zvuk.
Ubuntu 8.04 64bit
Ubuntu 8.10 i386
AMD Athlon X2 4000+, 2GB, integrovaná GeForce7

maydule

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 122
Re: Nefunguje zvuk ve skype
« Odpověď #5 kdy: 03 Ledna 2010, 18:06:50 »
Skype má v Nastavení defaultně zaškrtlou možnost "Povolit Skype automatickou změnu hlasitosti kanálů".
Jakmile jsem u této možnosti zrušil zaškrtnutí, tak se zvuk ve Skypu řídil už jen tím, co je nastaveno v Systém --> Volby --> Zvuk.

Jj, anglicky to je nazváno "automatically adjust mixer levels", viz výše :)

tomas777

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
Re: Nefunguje zvuk ve skype
« Odpověď #6 kdy: 03 Ledna 2010, 19:25:32 »
Stáhni si balík přímo ze stránek Skype je pro Ubuntu 8.10, ale v 9.10 funguje a před instalací si vymaž v domovském adresáři složku .skype.
http://www.skype.com/go/getskype-linux-beta-ubuntu-32
Původní balík odinstaluj.
Mělo by to fungovat už jsme to tu na foru řešili, nazapoměn vymyzat .skype.
Ubuntu 10.10, ASUS K50IJ, CPU Duo T5900, VGA INTEL int. GMA 4500M

Klobas

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re: Nefunguje zvuk ve skype
« Odpověď #7 kdy: 17 Ledna 2010, 21:00:53 »
Omlouvám se, že jsem tak dlouho nereagoval. Problém byl v tom, že něco (asi PA) nedovoluje mít zapnutou aplikaci pracující se zvukem zároveň s webovým prohlížečem přehrávajícím zvuk. Když to nehraje, stačí vypnout prohlížeč a zrestartovat skype. Možná těch věcí, co tomu pomohlo bylo vícero(před rozfacháním jsem totiž ještě aktualizoval kernel a reinstaloval skype). Děkuji všem za reakce.

maydule

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 122
Re: Nefunguje zvuk ve skype [vyřešeno]
« Odpověď #8 kdy: 17 Ledna 2010, 22:59:41 »
...Problém byl v tom, že něco (asi PA) nedovoluje mít zapnutou aplikaci pracující se zvukem zároveň s webovým prohlížečem přehrávajícím zvuk. Když to nehraje, stačí vypnout prohlížeč a zrestartovat skype. ...

Tohle se mi stávalo na 9.04 - když byl spuštěný skype, tak později spuštěný přehrávač prakticky nešel, a naopak... Na 9.10 to funguje bez problému - ťuk ťuk ťuk ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.