Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Gimp 2.7.1 single-window mode - CHYBA ?!?  (Přečteno 2016 krát)

bluewizard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Gimp 2.7.1 single-window mode - CHYBA ?!?
« kdy: 04 Ledna 2010, 20:35:46 »
Ahoj, mám nový Gimp 2.7.1 z git, ten má možnost WINDOWS/Single-window mode, no a to když zaškrtnu, tak se gimp promění v prostředí jednookenní. Problém nastane v tom, že když Gimp zavřu a znovu otevřu, tak mi zmizí z okna Toolbox a ještě ten panel v pravo (jak jsou tam vrstvy, atd.) a pomůže až "RESET" do defaultního rozložení.
Přišli jste někdo na to, jak Gimp nastavit, aby se v Single-window zobrazoval v takovém stavu, v jakém byl, než jsem ho zavřel? Nebo je to nějaký bug na "nahlášení"???
Samozřejmě, že v preferencích jsem zkoušel uložit nastavení, to bohužel u Single-window mode nějak nefunguje... :-(
Zkoušel jsem hledat, ale nenašel jsem nikde odpověď.
Díky

Iljusin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 347
Re: Gimp 2.7.1 single-window mode - CHYBA ?!?
« Odpověď #1 kdy: 04 Ledna 2010, 20:57:49 »
Odpověď je nejspíš ta, že se zatím jedná o první alfa verzi a nic s tím nenaděláš. Nezbývá než si počkat na novější verzi.

Toto vývojáři píšou o verzi 2.7 (což je vývojové označení pro finální 2.8):
GIMP 2.7 is in no way a final product. A lot of new features are incomplete and some things may even be completely broken.

bluewizard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Re: Gimp 2.7.1 single-window mode - CHYBA ?!?
« Odpověď #2 kdy: 04 Ledna 2010, 21:12:01 »
Co se dá dělat, hledal jsem to všude možně, jak na to, ale toto mi nějak uniklo  :-[
Asi si opravdu budeme muset počkat na FINAL verzi, i když mě to až tak nevadí, jen to lépe esteticky vnímám :-)
V práci v Photoshopu mám taky ty vrstvy, atd. na druhém monitoru :-)

Iljusin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 347
Re: Gimp 2.7.1 single-window mode - CHYBA ?!?
« Odpověď #3 kdy: 04 Ledna 2010, 21:36:19 »
No jo, jenže Gimp má na rozdíl od Photoshopu ty panely v samostatných plnohodnotných oknech a to mi teda dělá fakt potíže si na to zvyknout. Těšil jsem se, že to single-window vyřeší, ale zatím je to bohužel nepoužitelný.

bluewizard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Re: Gimp 2.7.1 single-window mode - CHYBA ?!?
« Odpověď #4 kdy: 05 Ledna 2010, 21:59:16 »
No jo, jenže Gimp má na rozdíl od Photoshopu ty panely v samostatných plnohodnotných oknech a to mi teda dělá fakt potíže si na to zvyknout. Těšil jsem se, že to single-window vyřeší, ale zatím je to bohužel nepoužitelný.
No, přesně tohle, štve i mě, že se chovají jako samostatné okna a né jedna homogenní aplikace  :-\ Ale to jedno okno, určitě dotáhnou. U mě je spíš situace taková, že když potřebuju něco udělat, lovim různě na fórech, a pak se stejně přepnu do Photoshopu, kde to mám za chvilku přesně dle mých představ, prostě LUXUS!!!! Gimp se ale chci naučit, ale bohužel mu plno věcí chybí a tou největší vadou je asi práce s vrstvami tak, jak je to v photoshopu - např. jenom "blbá" funkce "clipping mask" v Gimpu nemožné!!!! Ne že nemožné, samozřejmě, že stejného výsledku dosáhnu, ale rozhodně né jako v Photoshopu (klik levym myšítkem na vrstvu a dám CLIPPING MASK). Nebo např stín u písma, v Photoshopu je to dokonalé, v Gimpu to "nějak jde", ale výsledek nic moc a navíc bez real-time náhledu, toho, co dělám. Škoda mluvit. Takhle je Gimp fakt jen na tu úpravu fotek, ořez, možná kreslení s tabletem, ale udělat v tom celý design webu, to by fakt muselo být utrpení  ::) No, doufám, že to nějak všechno do budoucna poladí, protože Gimpu věřím a myslím si, že na to má!

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re: Gimp 2.7.1 single-window mode - CHYBA ?!?
« Odpověď #5 kdy: 07 Ledna 2010, 14:35:43 »
s tím jednookením režimem  sou pry problemy kvuli velmi ranemu stadiu. Ja zatim pckam na finalku...
Kubuntu 20.04

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.