Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: "EOG Light Table" pre Ubuntu.  (Přečteno 4493 krát)

Ivak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
"EOG Light Table" pre Ubuntu.
« kdy: 10 Ledna 2010, 20:18:25 »
Ako Linux/Ubuntu začiatočník a fotoamatér potrebujem často vybrať z viacero podobných fotografií tú najlepšiu. Po dlhšom hladaní sa mi podarilo nájsť, z môjho pohľadu k tomuto účelu, jedinú použiteľnú aplikáciu - Light Table (Digikam).
Mám však slabší HW - PIII 800MHz, 512MB RAM, TNT2-m64 32MB GK a KDE mi tak celkom nesedí. Po ďalšom hladaní som nakoniec dospel k nasledujúcej kombinácií ktorá nedosahuje kvalít uvedenej aplikácie ale mohla by aspoň začiatočníkom pomôcť.

V Gimpe som si vytvoril jpg obrázok 688x746 pixlov (na jeho obsahu nezáleží) a tento spolu s jeho kópiov (len pozmenené meno) nakopírujem do adresára v ktorom chcem spraviť výber. Potom ich jeden po druhom dám otvoriť v EOG (tento prehliadač má oproti podobným niekoľko výhodných vlastností) a okná presuniem aby sa neprekrývali. Viď obrázok.



Rozmer 688x746 dá v mojej konfigurácii na monitore 1400x1050 optimálne rozloženie pre 2 okná, podobne by bolo možné spraviť pre 3 prípadne na širokouhlom monitore 4 okná.

Je to primitívne riešenie no možno ho niekto vylepší prípadne pozná úplne iné - elegantnejšie.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.