Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ardour pluginy  (Přečteno 1118 krát)

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Ardour pluginy
« kdy: 12 Ledna 2010, 17:57:15 »
Zdravím.
pracuju hodně se zvukem a ardour je výbornej systém pro nahrávání, jenže zvuková stopa potřebuje mnohdy ještě doladit, upravit a vyeqalizovat.
což prý jde pomocí tzv. zvukových pluginu ale zaboha nemuž přijít nato jak je tam dostat anebo nevím jak je použít:(

našel jsem něco jako tohle ale nějak tomu asi nerozumím: http://www.abclinuxu.cz/clanky/multimedia/ardour-2.0-daw-na-linuxu

ps. uprava jde sice v audacity nebo rezound ale je velmi nepohodlné každou zvukovou stupou zvlášt ukládat, upravovat a pak znovu vkládat do ardouru.

budu vděčný za jakoukoli pomoc.
« Poslední změna: 13 Ledna 2010, 14:43:59 od pepéé »
Fire's in my soul, steel is on my side

-tri-

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Ardour nefunkcni
« Odpověď #1 kdy: 05 Února 2010, 18:03:39 »
Ahoj mam problem s ardour.
jedu na: ubuntu 9.1, gnome,
problem: ardour se normalne spusti, muzu vse nastavovat, taktez jack spusti se a bezi, mohu nastavovat a propojovat.
Problem je v tom, ze prehravaci hlava vubec nereaguje na spusteni start, tzn. nemohu nahravat, prehravat a ani nic delat se zvukem Ykousel jsem importovat yvuk ye souboru,  import se sice podari, ale zvukova stopa je netecna na prehravani, Prehr. hlava se ani nespusti.
Mam live hudebni CD DyneBolic 2.5.2, kde je ardour obsazen, pri spusteni livecd ve stejne pc ardour na cd funguje, zkousel jsem vse nastavit, tak jak to je na cd [ardour + jack], ale bez uspechu v ubuntu je to jakesi zamrzle. Nefunguje ani monitoring mikrofonu. Zkousel jsem vse mozna nastaveni in, uout, kanaly, stopy, ardour i jack ale nic.
Pritom ve stejnem systemu funguje Audacity bez problemove.
Mam takovy pocit, ze problem bude nekde v systemu???
Poradi nekdo??? prosim prosim...

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re: Ardour pluginy
« Odpověď #2 kdy: 05 Února 2010, 18:14:31 »
Osobně jsem musel nastavit v menu-systém-volby-zvuk položku nahrávání
pak v ardouru nastavit správně zvukové porty a mělo by to fungovat.
Fire's in my soul, steel is on my side

-tri-

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Re: Ardour pluginy
« Odpověď #3 kdy: 05 Února 2010, 18:29:57 »
Tak prave jsem delal pokusy.
To co jsi mi radil, jsem take zkousel a nepomaha to.
Problem je asi nekde v jacku.
 Pokazde kdyz ho spustim, tak nejakym zpusobem zablokuje interni /v systemu/ prehravani a nahravani, v jakekoli aplikaci. Kdyz Jacka vypnu, system zase opet pracuje se zvukem O.K.

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re: Ardour pluginy
« Odpověď #4 kdy: 07 Února 2010, 11:14:06 »
a co vyzkoušet rekonfigurovat Jack.
pro běh ardouru jsem s jackem nic nedělal, možná že si tam jen něco nastavil co nesedí s nastavením ardouru.
popravdě se mi také nepodařilo pořádně zprovoznit ardour než jsem si nainstaloval alsa-mixer. Mám víc zvukových karet a jenom on si stím dokázal elegatně poradit. V ardouru mám také výchozí nastavení alsu.
Fire's in my soul, steel is on my side

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.