Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Tiskárna HP Laserjet - problém s tiskem [vyřešeno]  (Přečteno 1033 krát)

plangy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 147
Tiskárna HP Laserjet - problém s tiskem [vyřešeno]
« kdy: 12 Ledna 2010, 13:14:26 »
Dobrý den,

přes HPLIP Toolbox mám přidanou síťovou tiskárnu HP Colour LaserJet 2820. Když chci vytisknout nějaké pdfko, tak mi vyskočí bublina, kde píše "Print job has completed", ale nic se neděje. V tray se objeví ikonka tiskárny, když na ní kliknu, tak tam píše, že tisková úloha je podržena. Když na úlohu kliknu pravým tlačítem a "uvolním" ji, tak hned zase vyskočí bublina a píše znovu "Print job has completed". Nevíte prosím někdo jak mám tu tiskárnu donutit? Když si chci vytisknout třeba nějaký dokument v openoffice, tak je vše ok.
« Poslední změna: 13 Ledna 2010, 11:26:47 od Milhouse »

Marcelius

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 81
  • ...super načural...
Re: Tiskárna HP Laserjet - problém s tiskem
« Odpověď #1 kdy: 13 Ledna 2010, 09:24:07 »
Dobry den,
skusili ste to cez CUPS? Je dost dobry, hlavne je lahko nastavitelny.
elá hop...

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Tiskárna HP Laserjet - problém s tiskem
« Odpověď #2 kdy: 13 Ledna 2010, 09:39:18 »
Tisk pdf mi taky dela problem. Nekdy to vytiskne normalne, nekdy se objevi "tiskova uloha dokoncena" - tiskarna pritom zadny pokus o tisk nezaregistruje a nekdy naopak se tiskarna tvari, ze zpracovava tisk, ale vydrzi tak i nekolik hodin a nevytiskne nic.

Zjistil jsem, ze se to da obejit tiskem do postscript souboru a potom ten *.ps otevreny v Evince (prohlizec dokumentu) jde v pohode vytisknout na tiskarne.
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Tiskárna HP Laserjet - problém s tiskem
« Odpověď #3 kdy: 13 Ledna 2010, 09:48:19 »
Mě to dělala Minolta při použití postscript driveru z Ubuntu 8.04, ale ovladač dodaný výrobcem funguje dobře.

Překvapil mě velký rozdíl v kvalitě tisku PDF z Evince a z AdobeReaderu. AdobeReader vede. Některé dokumenty drobným písmem na barevném rastru, jsou z Evince nečitelné, z AdobeReaderu výborné.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

plangy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 147
Re: Tiskárna HP Laserjet - problém s tiskem
« Odpověď #4 kdy: 13 Ledna 2010, 10:47:18 »
Díky přes CUPS to jede.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.