Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: GCC, GPC  (Přečteno 1482 krát)

iqein

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
GCC, GPC
« kdy: 20 Ledna 2010, 10:34:30 »
Nainstaloval jsem si výše uvedené a nevím, kde "to" najít... V Aplikace-Programování nic není... Jak ty překladače spustím? Díky za odpovědi.

Martin - ViPEr*CZ*

Re: GCC, GPC
« Odpověď #1 kdy: 20 Ledna 2010, 10:44:30 »
Nainstaloval jsem si výše uvedené a nevím, kde "to" najít... V Aplikace-Programování nic není... Jak ty překladače spustím? Díky za odpovědi.
Kompilátory jsou konzolové aplikace... umístění bude někde v /usr (/usr/bin bych zkusil  ::) ). Každopádně taková aplikace se do menu nepřidává. Je to jako by jste tam hledal ls, cd, fdisk.
Zkusil bych se podívat do wiki jak se to vůbec kompiluje...
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

iqein

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: GCC, GPC
« Odpověď #2 kdy: 20 Ledna 2010, 10:51:46 »
Jo, to jsem tušil. Takže hurá do IDE těchto kopmilátorů. "Líný" dotaz, jsou nějaké...?

petergula

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1016
Re: GCC, GPC
« Odpověď #3 kdy: 20 Ledna 2010, 10:56:14 »
Jo, to jsem tušil. Takže hurá do IDE těchto kopmilátorů. "Líný" dotaz, jsou nějaké...?
http://wiki.ubuntu.cz/Programov%C3%A1n%C3%AD
ntbk Dell 6420 (Amd Ati, Intel i7, 4GB RAM, 256GB SSD ...)
secondary/u svokrovcov:
Xubuntu (64bit) ntbk Asus A6Je (Ati X1450, Intel Core2Duo T5500, 2.5GB RAM ...)

mizik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 72
    • mizici.com
Re: GCC, GPC
« Odpověď #4 kdy: 20 Ledna 2010, 12:59:17 »
GPC - "GNU Pascal (GPC) is a Pascal compiler" - to se jeste pouziva?  ;)  (Uz to je spousty let co jsem naposledy videl vnitrnosti pascalovskeho programu.... proto ten udiv  :D )

Jinak pokud se nepletu gcc stahovat nemusis, je v ubuntu defaultne. Budes jeste potrebovat g++, mozna i cmake a dalsi ...

Martin - ViPEr*CZ*

Re: GCC, GPC
« Odpověď #5 kdy: 20 Ledna 2010, 13:07:27 »
GPC - "GNU Pascal (GPC) is a Pascal compiler" - to se jeste pouziva?  ;)  (Uz to je spousty let co jsem naposledy videl vnitrnosti pascalovskeho programu.... proto ten udiv  :D )

Jinak pokud se nepletu gcc stahovat nemusis, je v ubuntu defaultne. Budes jeste potrebovat g++, mozna i cmake a dalsi ...
takže nejlépe celé build-essential :-)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: GCC, GPC
« Odpověď #6 kdy: 20 Ledna 2010, 16:10:50 »
GPC - "GNU Pascal (GPC) is a Pascal compiler" - to se jeste pouziva?  ;)  (Uz to je spousty let co jsem naposledy videl vnitrnosti pascalovskeho programu.... proto ten udiv  :D )

Jinak pokud se nepletu gcc stahovat nemusis, je v ubuntu defaultne. Budes jeste potrebovat g++, mozna i cmake a dalsi ...
Tak to by ses divil, co se bere na gymplu ;D
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.