Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu vs. Kubuntu  (Přečteno 12448 krát)

petrb

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Ubuntu vs. Kubuntu
« kdy: 30 Ledna 2010, 19:02:32 »
Zdravím, chtěl bych se zeptat, jaké jsou rozdíly mezi Ubuntu a Kubuntu. Liší se pouze použitím KDE/GNOME, nebo jsou tam nějaké jiné zásadní rozdíly? Kubuntu mi přijde, že je proti Ubuntu v ústraní. I když screeny z Kubuntu se mi velice líbí, na Ubuntu mi vadí ten žluto-hnědý vzhled. Díky za názory

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Ubuntu vs. Kubuntu
« Odpověď #1 kdy: 30 Ledna 2010, 19:14:19 »
Vzhled se dá samozřejmě měnit, takže GNOME si můžete upravit, jak vám bude vyhovovat (příkladů najdete hodně, např. zadat Ubuntu na Youtube). Jestli s linuxem začínáte, tak bych řekl, že Ubuntu je jednodušší na samotnou správu a případné řešení problemů.

EDIT: zajímavá diskuze je tady http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,42250.0.html
« Poslední změna: 30 Ledna 2010, 19:16:52 od Tadeáš Pařík »
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Dandim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re: Ubuntu vs. Kubuntu
« Odpověď #2 kdy: 30 Ledna 2010, 19:15:27 »
Liší se právě prostředím (GNOME/KDE) a skladbou programů. Ono je třeba využít asi nejlepší vlastnosti OS GNU/Linux a to je Live CD. Zkus si oboje nanečisto a uvidíš sám co ti vyhovuje. Jinak v GNOME se dá změnit i vzhled  ;) a GNOME by mělo být (já jsem přesně nezkoumal rozdíly) méně náročnejší na CPU a RAM.
OS: Fedora 25

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Ubuntu vs. Kubuntu
« Odpověď #3 kdy: 30 Ledna 2010, 19:33:23 »
Jinak v GNOME se dá změnit i vzhled  ;)

Jejda,já myslel,že i v KDE to půjde :D
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

Dandim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re: Ubuntu vs. Kubuntu
« Odpověď #4 kdy: 30 Ledna 2010, 20:09:29 »
Airlive: já reagoval na tuto větu: "na Ubuntu mi vadí ten žluto-hnědý vzhled".....  ;D ;D ;D
OS: Fedora 25

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1639
Re: Ubuntu vs. Kubuntu
« Odpověď #5 kdy: 31 Ledna 2010, 00:05:29 »
Já jsem začínal s Ubuntu (Gnome), pak jsem načas vyzkoušel Kubuntu (KDE) a dnes jsem opět na Ubuntu (respektivě LinuxMintu s Gnome) a používám některá aplikace z KDE (Krusader, Digikam).
Takže, pokud se rozhodujete, doporučuji vyzkoušet. Každému vyhovuje něco jiného.
Mrkněte na
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,18859.0.html
http://my.opera.com/Sesivany/blog/2007/03/14/kde-vs-gnome-dva-pristupy-ke-stejne-veci


Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Ubuntu vs. Kubuntu
« Odpověď #6 kdy: 31 Ledna 2010, 16:40:00 »
Doporučuju KDE, nabídne ti tolik možností a takovou stabilitu, že za sebou nechá všechny ostatní prostředí i s Windows, nejen GNOME.
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

pivik

  • Host
Re: Ubuntu vs. Kubuntu
« Odpověď #7 kdy: 31 Ledna 2010, 17:56:25 »
Doporučuju KDE, nabídne ti tolik možností a takovou stabilitu, že za sebou nechá všechny ostatní prostředí i s Windows, nejen GNOME.

To je odvážná a matoucí věta.. Já bych toto o svém oblíbeném prostředí nikdy nenapsal, protože taková věta je nesmysl...

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Ubuntu vs. Kubuntu
« Odpověď #8 kdy: 31 Ledna 2010, 17:58:20 »
Doporučuju KDE, nabídne ti tolik možností a takovou stabilitu, že za sebou nechá všechny ostatní prostředí i s Windows, nejen GNOME.

To je odvážná a matoucí věta.. Já bych toto o svém oblíbeném prostředí nikdy nenapsal, protože taková věta je nesmysl...

btw... nepletu-li se, tak právě na tu "stabilitu" je děláno GNOME, ne?  ;)
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Ubuntu vs. Kubuntu
« Odpověď #9 kdy: 31 Ledna 2010, 18:11:48 »
Já myslím, že na tom není nic matoucí, KDE je zkrátka lepší. V GNOME jsem pořád dokolečka řešil problémy ála rozházené ikony na ploše či na panelu, anglická klávesnice v gdm, pak bugy v nautilu, restart každý den kvůli tomu, že zvuk přestal fungovat, a dalo by se pokračovat.. Není to tak dlouho, co jsem celých 7 dní nechal zapnutý počítač a normálně ho používal(vždycky jsem jej uspal na disk - asi 12 uspání). Za tu dobu běželo KDE stále stejně, zvuk běžel, ikony na svých místech, zaplněná paměť byla stále stejně. Tohle bych v GNOME nedokázal - nehledě na to, že mi ani nešel vypnout počítač a musel jsem použít jakýsi skript v pythonu a na panelu mít tlačítko vlastní výroby.
Pokud někdo tomuhle říká prostředí zaměřené na stabilitu, považuji to za dobrý vtip.
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

pivik

  • Host
Re: Ubuntu vs. Kubuntu
« Odpověď #10 kdy: 31 Ledna 2010, 18:20:50 »
Jo máš pravdu, s tebou se nemá cenu o tom dohadovat...:D Nemám teď náladu vyvracet ti tvoje argumenty. Ale slušelo by zachovat krapet objektivity.

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Ubuntu vs. Kubuntu
« Odpověď #11 kdy: 31 Ledna 2010, 18:26:55 »
Jo, je to pravda. Každému asi bude vyhovovat něco jiného, jen mám pocit, že KDE je opravdu lépe navržené. V GNOME je ale zase o mnoho rychlejší vyhledávání, to je fakt. :)
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Ubuntu vs. Kubuntu
« Odpověď #12 kdy: 31 Ledna 2010, 18:29:24 »
Já myslím, že na tom není nic matoucí, KDE je zkrátka lepší. V GNOME jsem pořád dokolečka řešil problémy ála rozházené ikony na ploše či na panelu, anglická klávesnice v gdm, pak bugy v nautilu, restart každý den kvůli tomu, že zvuk přestal fungovat, a dalo by se pokračovat.. Není to tak dlouho, co jsem celých 7 dní nechal zapnutý počítač a normálně ho používal(vždycky jsem jej uspal na disk - asi 12 uspání). Za tu dobu běželo KDE stále stejně, zvuk běžel, ikony na svých místech, zaplněná paměť byla stále stejně. Tohle bych v GNOME nedokázal - nehledě na to, že mi ani nešel vypnout počítač a musel jsem použít jakýsi skript v pythonu a na panelu mít tlačítko vlastní výroby.
Pokud někdo tomuhle říká prostředí zaměřené na stabilitu, považuji to za dobrý vtip.

Já tedy používám Archlinux, ale nemůžu si KDE vynachválit a až se divím, že někdo může Gnome používat... Přijde mi, že je o pár dekád trochu pozadu... Dřív jsem na Gnome nedal dopustit a KDE hanil za nestabilitu, ale to bylo pouze následkem liveCD Kubuntu 9.04, kde to blblo jen proto, že se pořád něco načítalo z CD... I většina programů pro KDE mi naprosto vyhovuje, mají víc možností a třeba Gwenview a Okular se s jejich Gnome protějšky nedají rovnat... I když každá dvojice je nejspíše mířená na jinou uživatelskou základnu.

I co se týče plochy je KDE úplně jinde, pokud chcete mít v Gnome na ploše nějaké applety, musíte to řešit přes externí a mně nikdy pořádně nefungující aplikace, v KDE (tedy Plasmě) jsou applety přímo zabudované a fungují výborně.

to Firzen: Nevíš proč se mi občas ikonky přeházejí i na panelu v KDE? Asi dvakrát se mi to teď stalo, ale jen u panelu, na kterým jsou pouze spouštěče aplikací.
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

pivik

  • Host
Re: Ubuntu vs. Kubuntu
« Odpověď #13 kdy: 31 Ledna 2010, 18:34:59 »
to Firzen: Nevíš proč se mi občas ikonky přeházejí i na panelu v KDE? Asi dvakrát se mi to teď stalo, ale jen u panelu, na kterým jsou pouze spouštěče aplikací.

..ale? Tuším, že jsem tady před chvílí četl, že v KDE se to nemůže stát.. ;D

Pavel Půlpán

Re: Ubuntu vs. Kubuntu
« Odpověď #14 kdy: 31 Ledna 2010, 18:37:16 »
KDE skýtá spoustu překvapení. ;D

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Ubuntu vs. Kubuntu
« Odpověď #15 kdy: 31 Ledna 2010, 18:37:55 »
to Firzen: Nevíš proč se mi občas ikonky přeházejí i na panelu v KDE? Asi dvakrát se mi to teď stalo, ale jen u panelu, na kterým jsou pouze spouštěče aplikací.

..ale? Tuším, že jsem tady před chvílí četl, že v KDE se to nemůže stát.. ;D
;D Dopytle, on to prozradil..! :o
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Ubuntu vs. Kubuntu
« Odpověď #16 kdy: 31 Ledna 2010, 18:39:13 »
to Firzen: Nevíš proč se mi občas ikonky přeházejí i na panelu v KDE? Asi dvakrát se mi to teď stalo, ale jen u panelu, na kterým jsou pouze spouštěče aplikací.

..ale? Tuším, že jsem tady před chvílí četl, že v KDE se to nemůže stát.. ;D

je pravda, že v Gnome se mi to stávalo častějc a myslím si, že to bylo způsobený šptatný odhlášením, respektive shozením, alespoň ve druhém případě... (místo Wine jsem shodil KWin....:-))
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Ubuntu vs. Kubuntu
« Odpověď #17 kdy: 31 Ledna 2010, 18:40:29 »
to Firzen: Nevíš proč se mi občas ikonky přeházejí i na panelu v KDE? Asi dvakrát se mi to teď stalo, ale jen u panelu, na kterým jsou pouze spouštěče aplikací.

..ale? Tuším, že jsem tady před chvílí četl, že v KDE se to nemůže stát.. ;D
;D Dopytle, on to prozradil..! :o

Sakra, Radek Hulán má další důvod, proč nepoužívat Linux :-) :-)
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.