Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s internetem  (Přečteno 3743 krát)

Lucicek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Problém s internetem
« kdy: 25 Ledna 2010, 13:16:07 »
Ahoj, mám tu nejnovější verzi Linuxu Ubuntu a nevím si rady, s tím co se týče nastavení internetu.. kdykoliv se chci dostat na nějaké webové stránky, tak se mi to nepodaří.. Většinou se mi načtou jen nějaké vyhledávače(google,seznam), ale jakmile se chci přepojit na jiné webovky(např. ireferaty), odmítá se mi to načíst.. Např. mi také nejede youtube ani facebook. Myslím, že adobe player nemám.. A nevím kde ho stáhnout pro linux. Jako internetové prohlížeče používám Mozillu Firefox a Google Chrome. V nastavení se moc šťourat sama nechci , protože Linuxu moc nerozumím. Zkoušeli sme dát počítač i na seřízení k opraváři, ale ten si vzal jen velké peníze za čas který nad tím strávil ale vlastně nám s ničím nepomohl.. Potřebuju to hlavně na školu, aby mi to tu fungovalo... V internetu problém rozhodně není. Mám ještě jeden ňoťas a tam je sice Windows, ale internet funguje bez problém. Připojení máme Wifi... Vím, že porovnávat Linux a Windows je blbost.. Pomůžete mi prosím?
« Poslední změna: 25 Července 2010, 01:07:16 od Anna Taliánová »

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Nevím si rady :(
« Odpověď #1 kdy: 25 Ledna 2010, 13:21:10 »
Nějaké vyhledávače? Buď konkrétní...

A změň prosimtě předmět zprávy, tohle nikomu nic neřekne...

Lucicek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re: Problém s Internetem
« Odpověď #2 kdy: 25 Ledna 2010, 14:47:11 »
Stačí to takto? už sem to trochu upravila.. Nevím co všechno potřebuješ vědět. tak mi to napiš prosím

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Problém s Internetem
« Odpověď #3 kdy: 25 Ledna 2010, 15:09:31 »
Většinou se mi načtou jen nějaké vyhledávače(google,seznam), ale jakmile se chci přepojit na jiné webovky(např. ireferaty)

Nějaké vyhledávače? Buď konkrétní...
Nevím co všechno potřebuješ vědět. tak mi to napiš prosím

Potřebuju vědět jaký stránky se načítají a jaké ne...
Je divné aby se ti načítaly jen nějaké, jestliže to ve windows jde bez problému.

Když se dostaneš na seznam a něco klikneš, nebo něco dáš hledat, tak to jde?
Do mailu se přihlásíš přes seznam.cz
Služby jako třeba torrent, nebo ICQ ti fungují?

Lucicek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re: Problém s Internetem
« Odpověď #4 kdy: 25 Ledna 2010, 15:23:26 »
Jako Seznam mi funguje, na mail se přihlásím bez menších problémů, ale jakmile něco zadám do toho vyhledávače, tak se mi to tam sice načte ty možnosti, ale když na ně kliknu tak už se to nepřepojí.. A torrent mi taky nefunguje, ikdyž ten moc nevyužívám.. Ale když sem ho chtěla vyzkoušek tak nefungoval.. Jako icq používám Komunikátor Pidgin a ten taky funguje :) A ani mp3 stahovat nemůžu... A webovky uloz.to už také nejdou načíst.. A dříve fungovali.. Nemůže být třeba chyba ve špatném nainstalováním té nové verze Linuxu ubuntu? protože kdykoliv mi tady vyskočí okénko aktualizací, tak když to odsouhlasím ( teda nejdříve si to přečtu) po chvilce se to sekne..A  seká se to u aktualizace linux-image-generic.. Ale instalovali nám v prodejně kde sme počítač koupili.. Tak sem myslela, že to nainstalovali dobře. Sama sem si na to netroufla..

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Problém s Internetem
« Odpověď #5 kdy: 25 Ledna 2010, 16:29:01 »
S tímhle asi nedokážu poradit, takhle to vypadá, že máš nějakým způsobem omezený připojení, zkusil bych jinej prohlížeč, případně ještě wokna, jestli to v nich jde dobře...

RNA

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 630
Re: Problém s Internetem
« Odpověď #6 kdy: 25 Ledna 2010, 17:10:30 »
Toto může způsobovat také chyba DNS.
Najděte nějaké webovky, které nejdou.
Pak na ně zkuste pingnout (z terminálu ping www.seznam.cz  - například.
Mimochodem, co to znamená, že webovky „nejdou?” . Napíše to nějakou chybovou hlášku?

Lucicek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re: Problém s Internetem
« Odpověď #7 kdy: 25 Ledna 2010, 17:22:56 »
Nevyjádřila jsem se přesně, pardon.. Ale tím, že nejdou jsem myslela, že když na ně kliknu tak se mi ani nenačtou.. prostě to neudělá nic.. Zkoušela sem to ve všech prohlížečech (opera, mozilla firefox, google chrome) jestli ale znáte ještě nějaké přes které bych to mohla zkusit, tak mi prosím poraďte..  A s tím ,,pingnout" (jak se to dělá?) já s tím opradvu nemám zkušenost..

ETNyx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 425
Re: Problém s Internetem
« Odpověď #8 kdy: 25 Ledna 2010, 17:40:03 »
Aplikace -> Příslušenství -> Terminál

a prostě napíšete(vkopírujte)
Kód: [Vybrat]
ping www.ireferaty.cz -c 4 (spíše udělějte ping stránky která vám nejde)

očekávaný výsledek je toto:
Kód: [Vybrat]
etnyx@etnyx-laptop:~$ ping www.ireferaty.cz -c 4
PING www.ireferaty.cz (88.146.119.5) 56(84) bytes of data.
64 bytes from www.ireferaty.cz (88.146.119.5): icmp_seq=1 ttl=55 time=14.4 ms
64 bytes from www.ireferaty.cz (88.146.119.5): icmp_seq=2 ttl=55 time=12.8 ms
64 bytes from www.ireferaty.cz (88.146.119.5): icmp_seq=3 ttl=55 time=11.1 ms
64 bytes from www.ireferaty.cz (88.146.119.5): icmp_seq=4 ttl=55 time=29.1 ms

--- www.ireferaty.cz ping statistics ---
4 packets transmitted, 4 received, 0% packet loss, time 3005ms
rtt min/avg/max/mdev = 11.127/16.908/29.136/7.160 ms

Takto jsem odeslal příkaz ping na adresu www.ireferaty.cz a zjistil jsem že DNS správně překládá doménu na IP adresu a server komunikuje (žádný paket se neztratil)
jabber: etnyx@jabbim.cz

Lucicek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re: Problém s Internetem
« Odpověď #9 kdy: 25 Ledna 2010, 17:56:30 »
děkuju, zkusila jsem to udělalo mi to něco podobného jako vám, ale stále to nefunguje.. Co by to údajně mělo udělat? Přijde mi, že to vůbec nereagovalo.

ladarozan

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 837
Re: Problém s Internetem
« Odpověď #10 kdy: 25 Ledna 2010, 18:23:10 »
Jakým způsobem máte to připojení do Internetu? (kabelovka, telefon, mobil,wifi aj.)?
AMD A4-5300, Hauppauge HVR-4000, Ubuntu 12.04, Windows 8
-Tablet Protab26 a Toshiba AT10 Android 4.3.1
-Asus EEE1000H,WinXP

Lucicek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re: Problém s Internetem
« Odpověď #11 kdy: 25 Ledna 2010, 18:26:12 »
připojení máme wifi... Ale myslím, že co se týče wifi tak tam problém nebude.. na to druhé  počítači funguje bezproblému, ale tam je windows.. Spíš něco s netem v počítači asi. Já nevím.. Myslíte, že mi můžete pomoci?

ladarozan

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 837
Re: Problém s Internetem
« Odpověď #12 kdy: 25 Ledna 2010, 19:02:59 »
Ale jo :-) , wifi od poskytovatele (jakého)? Je vázané na jednu fyzickou adresu (možná), určitě by se měly nastavit pevné IP adresy a hodnoty pro DNS, aspoň jedna na vzdálenější místo. To wifi je formou AP nebo jinak? Jsou ty počítače společně připojované na Inet? A pomocí čeho - router, hub, wifi karta?
Nejlepší bude na tom PC windows opsat hodnoty na síťové kartě a použít je tady v network manageru.
« Poslední změna: 25 Ledna 2010, 19:05:15 od ladarozan »
AMD A4-5300, Hauppauge HVR-4000, Ubuntu 12.04, Windows 8
-Tablet Protab26 a Toshiba AT10 Android 4.3.1
-Asus EEE1000H,WinXP

Lucicek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re: Problém s Internetem
« Odpověď #13 kdy: 25 Ledna 2010, 19:05:39 »
já nevím co to je formou AP... tento počítač s tím linuxem je vázaný bezdrátově.. Žádná wifi karta tady nebyla potřeba :) ale ten druhý je připojen kabelem...

ETNyx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 425
Re: Problém s Internetem
« Odpověď #14 kdy: 25 Ledna 2010, 19:28:13 »
Většinou je slušností sem vložit výpis programu/příkazu, zvláště pokud jste začátečníkem. Zkušený uživatel v něm může třeba najít nějaké vodítko k rozlousknutí problému. Nicméně pokud  pakety dorazí k cíly, zkuste nám poskytnout ještě další informace a to http hlavičky:

Nejjednodušeji je získáte takto: nainstalujte rozšíření pro firefox (nástroje -> spravce doplňků) vyhledejte LiveHTTPHeaders (http://livehttpheaders.mozdev.org/) nainstalujte, bude vyžadován restart a poté nástroje -> Hlavičky HTTP spustí program který hlavičky zapisuje. Nyní stačí otevřít stránku (použijte již zmiňované www.ireferaty.cz) a LiveHTTPHeaders se začne plnit. (nepoužívejte záložky, prostě aby bylo aktivní jen jedno "přpojení", některé stránky automaticky aktualizují přípojení a data na stránce i bez vašeho vědomí. Tyto hlavičky by se nám tam pletly).

BTW s tou chybou připojení se mi to moc nezdá, když se vrátil paket ping.
jabber: etnyx@jabbim.cz

Lucicek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re: Problém s Internetem
« Odpověď #15 kdy: 25 Ledna 2010, 19:52:19 »
omlouvám se  ale ten ,,LiveHTTPHeaders " mi nejde stáhnout. Správce doplňků se mi nechce načíst.. Nevím co mám dělat.. chcete sem vložit fotografii, jak to vypadá?

ETNyx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 425
Re: Problém s Internetem
« Odpověď #16 kdy: 25 Ledna 2010, 20:17:30 »
Tady je link ke stažení, mělo by stačit kliknout na "Přidat do aplikace firefox", automaticky by se měla spustit instalace rozšíření. Ještě si zkontrolujte jestli máte shodnou verzi firefoxu s podporovanou verzi rozšíření tj 0.8 – 3.5.*. (Firefox -> Nápověda -> O aplikaci Mozilla Firefox.

https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/3829

Edit: dokonce je dole v diskuzi návod jak addon rozběhat pro 3.6 (ten ale není ve standardních repositářích Ubuntu, takže pravděpodobně budete mít 3.5.7. Kde toto rozšíření funguje bez problémů.
« Poslední změna: 25 Ledna 2010, 20:21:15 od ETNyx »
jabber: etnyx@jabbim.cz

Lucicek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re: Problém s Internetem
« Odpověď #17 kdy: 25 Ledna 2010, 20:25:15 »
mě se právě ale vůbec nenačtou ty doplňky. Teď už tam bezmála půl hodiny běhá načítání.. A nechce se to vůbec načíst.. Opravdu už nevím..

ETNyx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 425
Re: Problém s Internetem
« Odpověď #18 kdy: 25 Ledna 2010, 20:38:39 »
Tak zase budete muset otevřít terminál.

Kód: [Vybrat]
wget -S -R --spider http://www.ireferaty.cz
jabber: etnyx@jabbim.cz

Lucicek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re: Problém s Internetem
« Odpověď #19 kdy: 27 Ledna 2010, 17:15:08 »
otevřela jsem terminál, zadala jsem tam ten kód.. Napsalo mi to uloženo.. Ale nic se nezměnilo..  uložila sem to co mi to napsalo a přiložila sem to k odpovědi... webová stránka iReferáty už funguje.. Má takové dny kdy přeskakuje ale jinak to celkem jde.. Teď je tu problém s tím ostatním..

[attachment deleted by admin]

elhombre

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: Problém s Internetem
« Odpověď #20 kdy: 27 Ledna 2010, 18:51:23 »
Měl jsem podobnej problém s internetem v ubuntu přes wifi
a bylo to tím, že nameserver ve wifi routeru neuměl dns přes tcp.
Zkuste si otevřít terminál a napsat:
dig -tcp www.google.com

a potom

Lucicek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re: Problém s Internetem
« Odpověď #21 kdy: 27 Ledna 2010, 20:00:35 »
zkusila jsem to to co se mi tam objevilo přikládám  :) Nevím jestli by se mělo něco změnit ale kdyby jo, tak se nic nezměnilo. A můžu se zeptat? To, že mi to už od začátku nefunguje, tak za to si můžu sama? Já totiž vůbec nevím proč to nefunguje..

[attachment deleted by admin]
« Poslední změna: 28 Ledna 2010, 15:46:31 od Lucicek »

Dr.Strossmayer

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re: Problém s Internetem
« Odpověď #22 kdy: 06 Dubna 2010, 20:51:19 »
Možno ešte skúsiť zmazať adresár s nastaveniami (.mozilla) a všetko nastaviť nanovo :)
Podobný problém som mal pod WinXP a tam som to riešil reinštaláciou :(
Ale je to také začiatočnícke a "nefundované" a brutálne riešenie

inuendo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 240
Re: Problém s Internetem
« Odpověď #23 kdy: 10 Dubna 2010, 22:48:29 »
...jestli jsem to dobre pochopil,mas win.pripojeny pres kabel a linux ne,tak to zkus prohodit,jestli to bude stejne

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.