Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: VNC dosupné pouze pro uživatele místní sítě, proč?  (Přečteno 1496 krát)

abejorro

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Potřebuji se připojit na vzdálenou plochu, z jiného počítače na můj počítač, oba Ubuntu 9.10.
V nastavení VNC ( Systém → Volby → Vzdálená pracovní plocha ) se píše, že se mohou připojit pouze uživatelé místní sítě, potřebuji se ale připojit z venku. Někdo mi radil, že si mám otevřít port podle tohoto návodu:
http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/ZyXEL/P-661HW-D1/VNC.htm
zadal jsem tam správně do "Server IP Address" svou obyčejnou IP adresu (viz obrázek v příloze)? V návodu nepíšou, že by se tam něco mělo vyplňovat jenže bez toho se to nedá uložit... pořád to nejde. Kde je problém?

[attachment deleted by admin]
« Poslední změna: 27 Ledna 2010, 19:06:45 od abejorro »

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: VNC dosupné pouze pro uživatele místní sítě, proč?
« Odpověď #1 kdy: 27 Ledna 2010, 19:05:55 »
Do server ip address patří tvoje lokální ip adresa, takže něco ve tvaru 10.123.123.123 nebo 192.168.123.123 , (za 123 si dosad co potrebujes) - tam se budou presmerovavat pakety letici z venci.
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

abejorro

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re: VNC dosupné pouze pro uživatele místní sítě, proč?
« Odpověď #2 kdy: 27 Ledna 2010, 19:10:02 »
Díky, jen jak poznám tu lokální IP adresu? Je někde v router menu?

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: VNC dosupné pouze pro uživatele místní sítě, proč?
« Odpověď #3 kdy: 27 Ledna 2010, 19:18:38 »
Tak to bude složitější, je možné že jsi jí zadával při instalaci systému a měla by být tedy dostupná přes to kde jsi to nastavoval, ale co mám zkušenosti ZyXELama, ty většinou mají DHCP server - tj. přidělují automaticky a je vcelku i možné že bude adresa pokaždé jiná. Pokud je tomu tak, musíš si to nastavit přes Network>LAN>client list. Nejdřív zadej do terminálu (na daném stroji, na tom serveru)
Kód: [Vybrat]
ip a|grep ether a zapiš nebo někam ulož ty písmena od link/ether do brd - to je mac adresa tvého počítače, něco jako otisk prstu. Teď si v tom menu routeru (client list) nastav to aby byla pokaždé stejná: Do ip address dej nějakou adresu co se ti líbí (tu potom budeš zadávat do toho "Server IP address v menu otevírání portů") a do MAC address dej to co ti vypsal ten příkaz co jsem ti dal. Asi to bude řvát že už tam ta adresa momentálně je, takže to budeš muset provést z jiného stroje (ne z toho serveru) když je ten server vyplý. Pak znovu zapni server a donastav ty porty :)
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

abejorro

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re: VNC dosupné pouze pro uživatele místní sítě, proč?
« Odpověď #4 kdy: 27 Ledna 2010, 19:36:25 »
Super, už to fachá, moc díky

[attachment deleted by admin]
« Poslední změna: 27 Ledna 2010, 19:38:10 od abejorro »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.