Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: wifi XI-626 - jak na wpa?  (Přečteno 2042 krát)

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
wifi XI-626 - jak na wpa?
« kdy: 01 Února 2010, 11:24:33 »
Soupl sem do pocitace postarsi kartu xi-626 s cipsetem prism 2.5. Nekde jsem cetl, ze se da rozchodit WPA sifrovani. Jen dodam, ze jsem kartu pridal az po instalaci, doinstaloval hostapd a hostap-utils. V network manazeru vidim site, ale je nabizen pouze wep. Poradi nekdo postup pro WPA sifrovani?Neco malo jsem nasel na netu, ale vubec z toho nejsem moudry. Pry se musi provest upgrade firmwaru, ale nevim, jak vubec zjistim stavajici verzi, natoz jak provest pripadne flashnuti.
Kubuntu 20.04

morpheus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
Re: wifi XI-626 - jak na wpa?
« Odpověď #1 kdy: 01 Února 2010, 14:41:19 »
Pry se musi provest upgrade firmwaru, ale nevim, jak vubec zjistim stavajici verzi, natoz jak provest pripadne flashnuti.
tak to jsi spatne hledal, stahnes flash utilitu a prislusny firmware, vytvoris bootovatelnou disketu freedos/dos, spustit flash utilitu s parametry
Kód: [Vybrat]
flash -vb -s, na konci vypisu mas uvedene stavajici verze

http://wiki.pvfree.net/index.php/XI626-flash_firmware
Michal Makovec, morpheus
www.pvfree.net

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re: wifi XI-626 - jak na wpa?
« Odpověď #2 kdy: 01 Února 2010, 15:31:10 »
2morpheus: tu stranku jiz znam, ale ten odkaz na dos flashovac neni funkcni. Napadlo me pouzit clonezillu, kterou pouzivam - ma volbu k bootu freedosu - a flashnout. win jiz nemam, disketovku taky ne. hostap_diag wlan0 kartu nevidi,(ioctl[PRISM2_IOCTL_HOSTAPD]: No such device
Could not communicate with the kernel driver.) Jinak bych samozrejme pouzil upgrade primo z linuxu. Jak jsem psal, vlastne ani nevim, jakou verzi fw mam nyni, mozna jiz neni treba flashovat. A zajimalo mne, jak postupovat pro zprovozneni wpa - instalaci hostap balicku to preci nekonci, je treba nejake nastaveni a to ja prave neznam.


« Poslední změna: 01 Února 2010, 15:33:26 od libor007 »
Kubuntu 20.04

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re: wifi XI-626 - jak na wpa?
« Odpověď #3 kdy: 01 Února 2010, 16:48:54 »
Tak sem neco dodrbal - uz ani nevidim ty site...
Kubuntu 20.04

morpheus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
Re: wifi XI-626 - jak na wpa?
« Odpověď #4 kdy: 01 Února 2010, 17:42:53 »
2morpheus: tu stranku jiz znam, ale ten odkaz na dos flashovac neni funkcni.
http://rapidshare.com/files/344395690/karta_Zcom_XI626.tar.gz
tady mas cele sberanisko 17MB, v adresari mas i boootovatelny freedos cdrom-img s flashovaci utilitou a osvedcenym stable firmware co pouzivame

zkusenosti s wpa na xi626 nemam
Michal Makovec, morpheus
www.pvfree.net

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.