Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer  (Přečteno 135676 krát)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době
« Odpověď #25 kdy: 26 Května 2010, 12:11:56 »
Teda ne ze bych chtel rypat, ale to mi chcete rict, ze uz davno takovy program neexistuje a neda se proste stahnout?

Nabídka je omezená, často nefunkční. Není nad to, si udělat vlastní řešení podle svých představ :)

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době
« Odpověď #26 kdy: 26 Května 2010, 23:56:04 »
>GdH
Jestli chceš, mrkni se na http://paste.ubuntu.com/440083/, možná se ti z toho bude něco hodit.
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době
« Odpověď #27 kdy: 27 Května 2010, 16:09:03 »
>GdH
Jestli chceš, mrkni se na http://paste.ubuntu.com/440083/, možná se ti z toho bude něco hodit.

Díky, kód jsem mezitím zas trochu změnil, ale to nic nemění na tom, že tvé příspěvky jsou pro mě velmi přínosné. Určitě to ještě došolíchám :)

zelwa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době
« Odpověď #28 kdy: 13 Července 2010, 12:04:22 »
Mam dotaz, jak se to prepina na --hibernate  >:(

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době
« Odpověď #29 kdy: 13 Července 2010, 14:25:35 »
Mam dotaz, jak se to prepina na --hibernate  >:(

Napíšeš to jako parametr:
Kód: [Vybrat]
cesta/k/shutdown-timer.sh --hibernate
Pokud nekamarádíš s příkazovou řádkou, můžeš kouknout sem.
« Poslední změna: 13 Července 2010, 16:42:01 od GdH »

dethearth

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době
« Odpověď #30 kdy: 29 Srpna 2010, 20:55:49 »
Takovej docela blbej dotaz -> je sice pěkný zadávat čas v minutách, ale možná by nebylo od věci moct zadat minuty a hodiny.
Jinaj další návrh ke zlepšení: Co takle moct vypnout počítač v zadaný čas (5:30 ráno)??

ras

  • Host
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době
« Odpověď #31 kdy: 29 Srpna 2010, 22:23:27 »
Citace
Co takle moct vypnout počítač v zadaný čas (5:30 ráno)??
Kód: [Vybrat]
sudo shutdown -h 05:30
Kód: [Vybrat]
man shutdown

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době
« Odpověď #32 kdy: 30 Srpna 2010, 11:17:38 »
Takovej docela blbej dotaz -> je sice pěkný zadávat čas v minutách, ale možná by nebylo od věci moct zadat minuty a hodiny.
Jinaj další návrh ke zlepšení: Co takle moct vypnout počítač v zadaný čas (5:30 ráno)??

V plánu to všechno je pro pythonní verzi, ale kdy a jestli, je nyní ve hvězdách..

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době
« Odpověď #33 kdy: 11 Listopadu 2010, 14:35:26 »
Pythonní program pro vypínání a uspávání PeCe jsem trochu posunul vpřed, je zaměřený na co nejrychlejší obsluhu jak myší, tak klávesnicí a nově nepotřebuje k funkci HAL, vystačí si s tím, co je v nových systémech nativně, přinejmenším od Ubuntu 8.04 do 10.10. Budu rád, pokud program vyzkoušíte a případně napíšete kritiku. Snad časem přidám i další plánované funkce, nějaké ty volby nastavení, ...



Download:  Shutdown GTimer
Instalace poklepáním na ikonu staženého balíku. Pokud byste čirou náhodou měli v systému předchozí verzi, doporučím předem odinstalovat, aby v systému nezbyl případný opuštěný soubor.

Základní vlastnosti:
  • po instalaci aplikaci najdete v menu Aplikace>Systémové nástroje>Shutdown-GTimer
    ovládání jak klávesnicí  (pohyb po tlačítkách kurzorovými klávesami, aktivace Enterem) , tak myší
    otáčením kolečka kdekoli nad oknem aplikace přidáváte/ubíráte 10 minut z aktuálně nastaveného času
  • držením pravého tlačítka myši se při aplikaci předchozího bodu, změní krok z 10 na 1 minutu - jemné doladění
  • rozsah zadání je 0 - 9999 minut
  • pro zadání času je možné použít i klávesy s českou diakritikou bez přepínání klávesnice (slovenská bude v další verzi).
  • odentrování času v zadávacím okénku spustí automaticky odpočet s vypnutím počítače, pro uspání stačí před stiskem Enteru stisknout "šipku dolů"
  • po aktivaci odpočtu je jasně vidět, který režim je aktivovaný a vstupní pole ukazuje aktuální čas do vypnutí
  • pokud se kdykoliv v průběhu odpočtu rozhodnete čas upravit, můžete tak učinit stejně, jako by odpočet neběžel - chcete-li přidat deset minut, stačí třeba nad oknem aplikace otočit kolečkem myši od sebe
  • ikona v oznamovací oblasti indikuje zarudnutím běh odpočtu a v tooltipu, po najetí myši, ukazuje stav a zbývající dobu odpočtu. Kliknutím na ikonu je možno okno schovat a opět zobrazit, schovat se dá okno i klávesou Esc. Otáčením kolečka nad ikonou je možné nastavovat čas stejně, jako v hlavním okně (toto nastavování bohužel není podporováno v Ubuntu 8.04, ale přinejmenším od 9.04 výše již funguje).
  • při dosažení času jedné minuty se ikona rozbliká a informační bublina sdělí, že času již moc nezbývá
  • GTimer umí zamknout obrazovku, takže bude po probuzení vyžadováno heslo uživatele - je možné vypnout odškrtnutím Zámku v okně aplikace.
« Poslední změna: 30 Listopadu 2010, 10:26:58 od GdH »

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době
« Odpověď #34 kdy: 11 Listopadu 2010, 18:26:25 »
Pěkné. Dal bych K+, ale nechce se mi ničit kulatiny  ;D
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době
« Odpověď #35 kdy: 11 Listopadu 2010, 18:40:03 »
Pěkné. Dal bych K+, ale nechce se mi ničit kulatiny  ;D

A sakra, jak to pak dotáhnu k těm kulatinám dalším.. karma je můj život, uvažoval jsem, že si změním nick na Karmík..
;D :'( ;D

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době
« Odpověď #36 kdy: 11 Listopadu 2010, 19:04:51 »
Pěkné. Dal bych K+, ale nechce se mi ničit kulatiny  ;D

A sakra, jak to pak dotáhnu k těm kulatinám dalším.. karma je můj život, uvažoval jsem, že si změním nick na Karmík..
;D :'( ;D
Jak chceš... Tu máš za trest!
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době
« Odpověď #37 kdy: 11 Listopadu 2010, 19:10:36 »
Proplesk  ;D

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době
« Odpověď #38 kdy: 11 Listopadu 2010, 21:13:33 »
Koukám..někdo Ti pleskl zezadu druhou  ;D
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době
« Odpověď #39 kdy: 12 Listopadu 2010, 01:37:37 »
To GdH:

Vlastní tvorba software je velmi záslužná. Ale pokud možno, používej k vlastní tvrobě zásadně céčko.

Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době
« Odpověď #40 kdy: 12 Listopadu 2010, 10:53:40 »
To GdH:

Vlastní tvorba software je velmi záslužná. Ale pokud možno, používej k vlastní tvrobě zásadně céčko.
no jasne, proc by melo programovani zabrat 2 hodiny, kdyz nad tim klidne muze s ceckem stravit 5, ze?  :P
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době
« Odpověď #41 kdy: 12 Listopadu 2010, 12:10:03 »
To GdH:
Vlastní tvorba software je velmi záslužná. Ale pokud možno, používej k vlastní tvrobě zásadně céčko.
Taky by me to zajimalo, v cem je v tomto pripade pouziti Cecka vyhodnejsi?

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době
« Odpověď #42 kdy: 12 Listopadu 2010, 13:46:04 »
To GdH:
Vlastní tvorba software je velmi záslužná. Ale pokud možno, používej k vlastní tvrobě zásadně céčko.

S Pythonem a Gtk jsem byl bez předchozích znalostí schopen psát jednoduché aplikace s GUI během jednoho odpoledne, což odpovídá mé představě :) Nejsem programátor, občas napíšu pár řádek, protože mě to baví, ale na Cé jsem líný.

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době
« Odpověď #43 kdy: 13 Listopadu 2010, 07:26:27 »
Dobře, chápu. Ale ber na vědomí, že já budu vždycky chválit a doporučovat C, popř. C++ a po letech zkušeností vím proč. Ale podrobnější rozbor sem nepatří.


Mimochodem, lidé kritizují všechno. Někde sem četl:
Java je k ničemu,
Mono saje,
C je nízkoúrovňové,
C++ je "bastl",
Python je pomalý.

Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době
« Odpověď #44 kdy: 11 Dubna 2011, 16:49:01 »
Tak jsem po delší pauze zeditoval můj SGTimer a přidal další funkčnost. Zatím to není ke stažení, ještě nemám doladěno a ubaleno, nehledě na lokalizaci, ale zajímají mě náměty, co případně doplnit, vylepšit...



Hlavní novinkou bude spouštění příkazů a skriptů, buď samostatně, nebo před zvolenou akcí. Bude tedy možné provést nějaký skript třeba před vypnutím počítače, nebo odhlášením. SGTimer při startu zkontroluje adresář ~/.sgtimer, ve kterém očekává použitelné skripty, a všechny spustitelné soubory přidá do seznamu, ze kterého si pak budete moct vybrat. Mimoto je možné zadávat příkazy přímo, stejně jako je píšete do terminálu, tedy i celé jednořádkové skripty.
Odpočet již ukazuje i dobu přepočtenou z minut na hodiny, minuty, vteřiny, kterou zobrazuje i v tooltipu po najetí myší na ikonu v oznamovací oblasti.
Ještě dodělám přepočet na reálný čas, tedy při nastavování, i běhu, uvidíte i v kolik hodin a minut odpočet skončí. Když tedy bude čas 14:36, vy nastavíte odpočet na 125 minut, rovnou uvidíte, že jsou to 2h05m00s a že odpočet skončí v 16:41. Tím bude možno současně nastavovat čas na délku odpočtu i na konkrétní denní dobu, podle toho, na jaký ukazatel budete při nastavování koukat.
Jinak se stále nastavuje i kolečkem, změna bude v tom, že velikost kroku se nebude měnit držením pravého tlačítka, ale jedním kliknutím přepnete na jemnější krok a druhým kliknutím přepnete zpět.
To bude pro verzi 0.1.3 asi vše, pokud nepřijdete s něčím neodolatelným :)



« Poslední změna: 11 Dubna 2011, 19:39:07 od GdH »

Drtikol

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době
« Odpověď #45 kdy: 11 Dubna 2011, 17:38:46 »
Paráda, Tvůj GTimer používám a k úplný spokojenosti už mi chyběla jenom možnost ukončit program před uspáním počítače :) až bude ke stažení určitě vyzkouším

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době
« Odpověď #46 kdy: 11 Dubna 2011, 18:06:41 »
Paráda, Tvůj GTimer používám a k úplný spokojenosti už mi chyběla jenom možnost ukončit program před uspáním počítače :) až bude ke stažení určitě vyzkouším

Jsem rád, že to někdo opravdu používá :)

pan Filuta

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
  • Tux, po třech milionech let v kosmu
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době
« Odpověď #47 kdy: 11 Dubna 2011, 19:05:47 »
Bude tlačítko "Hibernate" neaktivní, když nemám swap? :)

EDIT: Aha, už jsem to dohledal v kódu.

EDIT2: Takže nedohledal, špatně jsem pochopil část:
Kód: [Vybrat]
no_service()
{
zenity --error --text "V systému není přítomna potřebná\n služba, ukončuji aplikaci"; exit 1
}
« Poslední změna: 11 Dubna 2011, 19:41:31 od Pan Filuta »

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době
« Odpověď #48 kdy: 11 Dubna 2011, 19:30:09 »
Bude tlačítko "Hibernate" neaktivní, když nemám swap? :)

EDIT: Aha, už jsem to dohledal v kódu. Takže nemám připomínky, je to dokonalé. :D

Zajímavá myšlenka. Mám tam jen detekci potřebných služeb, logiku ještě překopu a mám v plánu v případě nedostupnosti služby deaktivovat příslušné tlačítko. Ale swap nijak nekontroluju, takže při aktivaci hibernace systém každopádně dostane požadavek a je na něm, jak si s tím poradí.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době
« Odpověď #49 kdy: 11 Dubna 2011, 19:52:25 »
EDIT2: Takže nedohledal, špatně jsem pochopil část:
Kód: [Vybrat]
no_service()
{
zenity --error --text "V systému není přítomna potřebná\n služba, ukončuji aplikaci"; exit 1
}

Koukáš do kódu původního Bashového skriptu, teď už je řeč o Pythonu a GTK, ale ta detekce je zatím stejná.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.