Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer  (Přečteno 135743 krát)

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer
« Odpověď #75 kdy: 15 Června 2011, 10:16:16 »
Myslíš že by šla implementovat funkce "budíku"? Představuji si to tak, že při zadaném čase se objeví upozornění s definovanou zprávou.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer
« Odpověď #76 kdy: 15 Června 2011, 10:45:43 »
Myslíš že by šla implementovat funkce "budíku"? Představuji si to tak, že při zadaném čase se objeví upozornění s definovanou zprávou.

Mám to v plánu nějak zjednodušit, nicméně to umí spouštět cokoliv, takže můžeš například zadat příkaz:
Kód: [Vybrat]
zenity --info --text 'Text zprávy'můžeš přidat i zvuk třeba:
Kód: [Vybrat]
mplayer zvuk.mp3; zenity --info --text 'Text zprávy'
A můžeš si to uložit do předvolby.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer
« Odpověď #77 kdy: 30 Června 2011, 22:05:04 »
Takže je tu další verze - Shutdown GTimer 0.3.5. Ke stažení na obvyklé adrese:
http://sourceforge.net/projects/shutdown-gtimer/files/
Pro instalaci v Ubuntu soubor s koncovkou .deb, jinak lze spouštět i z rozbaleného taru, jen lokalizaci jsem zatím nepřizpůsobil tak, aby fungovala bez instalace lokalizačních souborů do /usr/share/locale/...

Změny:
  • Možnost zobrazit po skončení odpočtu okno se zprávou - zobrazí se uprostřed obrazovky, nesebere vám fokus z aktuálně používaného okna, zavřete kliknutím kamkoliv do okna. Zprávy jsou přidruženy pouze k akci Příkaz/Command a mají historii patnácti posledních použitých textů
  • Příkazy mají nově také historii, pokud někdo bude chtít seznam vlastních skriptů, jako tomu bylo doposud, stačí stisknout Ctrl+L. Jen se skripty nyní hledají v adresáři ~/.sgtimer/scripts/
  • Zadané texty pro zprávy i příkazy se dají jednoduše smazat kliknutím na uvozující nápisy (Zpráva:/Příkaz:). Zaškrtávátka byla zrušena, buď zadání je a pak se provede, nebo není a tudíž se neprovede
  • Pro zobrazení informace o zbývajícím čase v panelu vedle ikony, je nově přiřazena klávesová zkratka Ctrl+P (v minulé verzi jen P)
  • Rozdělení menu předvoleb - oddělení voleb pro uložení do menu Soubor
  • V Unity má již SGTimer normální menu ve vlastním okně

Tak asi tak, snad jsem na nic nezapoměl. Když to otestujete i v jiných distribucích a dáte vědět, jak to funguje, budu rád, stejně jako za jakoukoli kritiku, či připomínky.

« Poslední změna: 30 Června 2011, 22:08:23 od GdH »

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer
« Odpověď #78 kdy: 30 Června 2011, 23:18:32 »
Vytvorím balíčky pre Arch Linux :)
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer
« Odpověď #79 kdy: 01 Července 2011, 10:38:45 »
Funguje, díky za implementaci "budíku" :)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer
« Odpověď #80 kdy: 01 Července 2011, 11:56:37 »
Vytvorím balíčky pre Arch Linux :)

Ok, musím si ten Arch taky konečně nacpat alespoň do virtuálu.. Jinak co jsem dopisoval v textech, to jsem překládal do slovenštiny v Google translátoru.. :)

Funguje, díky za implementaci "budíku" :)

YW

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer
« Odpověď #81 kdy: 01 Července 2011, 12:28:04 »
Vytvorím balíčky pre Arch Linux :)

Ok, musím si ten Arch taky konečně nacpat alespoň do virtuálu.. Jinak co jsem dopisoval v textech, to jsem překládal do slovenštiny v Google translátoru.. :)

Funguje, díky za implementaci "budíku" :)

YW
Doprekladám to :D
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer
« Odpověď #82 kdy: 26 Července 2011, 22:47:07 »
Vytvorím balíčky pre Arch Linux :)

Tak jak je to s balíkem pro Arch? ;) Sám jsem ještě Arch nenainstaloval, ale udělám tak snad brzy. A taky Fedoru, OpenSUSE, ... asi bych měl konečně udělat místo na disku :)

Nicméně jsem konečně začal používat i SVN, takže koho by zajímal zcela aktuální stav aplikace, je to zde:
shutdown-gtimer.svn.sourceforge.net/svnroot/shutdown-gtimer
Za poslední měsíc jsem pokročil víceméně jen opravou jednoho překlepu (což nakopne lokalizaci), ale snad se to zas pohne.

V plánu mám momentálně tvorbu cli rozhraní, které souvisí s exportem menu předvoleb do Quick Menu Unity Launcheru, což je jedna z mála předností, které nabízí některá konkurenční aplikace (EasyShutdown).

Pro zajímavost, pokud by vás zajímaly statistiky použití jednotlivých balíků, můžete kouknout na http://popcon.ubuntu.com, nebo třeba přímo na seznam řazený podle používání konkrétních aplikací http://popcon.ubuntu.com/by_vote. Když dáte v seznamu hledat shutdown, najdete většinu aplikací zabývajících se vypínáním systému. Na této statistice se podílejí uživatelé Ubuntu, kteří mají zasílání statistik povolené v Centru Softwaru, což není výchozím nastavením, takže skutečné počty budou trochu jinde.

Připomínám, že vaše připomínky a návrhy mají pro mě vždy cenu a i když se k nim postavím odmítavě, některé třeba postupně dozrají. A některé urychlí implementaci plánovaných funkcí, vždycky mám větší motivaci pasát něco, o co někdo konkrétní projevil zájem, tak se neostýchejte ;)


Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer
« Odpověď #83 kdy: 27 Července 2011, 00:05:25 »
Jen tak dál... i když to neužívám. Ale vždy, když čtu toto vlákno, dostanu chuť...
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer
« Odpověď #84 kdy: 27 Července 2011, 12:38:38 »
Jen tak dál... i když to neužívám. Ale vždy, když čtu toto vlákno, dostanu chuť...

 :)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer
« Odpověď #85 kdy: 16 Října 2011, 17:28:45 »
Mám tu nástřel nové verze - Shutdown GTimer 0.3.6. Co je nového:
  • podpora quicklistů v Unity Launcheru. Po kliknutí levým myšítkem na ikonu v Launcheru dostanete seznam uložených předvoleb a SGTimer se spustí rovnou s touto předvolbou
  • lokalizace se načítá i z adresáře, ze kterého aplikaci spouštíte, stačí tedy rozbalit tar (nebo aktualizovat svn) a všechno bude fungovat i bez instalace
  • Pokud SGTimer detekuje více sezení v systému, při spuštění Restartu, nebo Vypnutí, upozorní na to, neb je velmi pravděpodobné, že akce skončí neúspěchem, resp. požadavkem na heslo administrátora

To je asi to zásadní. Dobrovolníky poprosím o test a kritiku. Lokalizaci jsem udělal i slovenskou, ale tam zvláště bude potřeba kontrola. Bud si můžete stáhnout tar z následující adresy:
http://shutdown-gtimer.svn.sourceforge.net/viewvc/shutdown-gtimer/?view=tar

rozbalit, nastavit spustitelný příznak u souboru shutdown-gtimer.py a pak se dá spustit poklepáním, ale lepší je to spustit z teminálu kvůli případným chybovým hlášením a také globálnímu menu. Tedy z adresáře shutdown-gtimer:

Kód: [Vybrat]
UBUNTU_MENUPROXY="" python ./shutdown-gtimer.py
nebo si stáhnete přímo SVN repo (nutno mít nainstalováno svn):
Kód: [Vybrat]
svn co https://shutdown-gtimer.svn.sourceforge.net/svnroot/shutdown-gtimer shutdown-gtimer
Edit: Sakryš teď mi došlo, že spouštění z quicklistu vyžaduje spouštěcí soubor sgtimer v /usr/bin/, to ještě přepíšu..

Edit2: Takže teď stačí SGTimer spustit výše zmíněným způsobem a automaticky se vytvoří spouštěč pro Launcher, pro toto umístění skriptu. Quick list by měl fungovat správně.
« Poslední změna: 16 Října 2011, 18:39:41 od GdH »

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer
« Odpověď #86 kdy: 16 Října 2011, 19:45:58 »
No, tak snad dnes poslední úpravy, aby fungovalo, co má.. Zrušil jsem detekci Unity pro quicklist, neb jsem zjistil, že v novém Cairo Docku též pěkně fungují, navíc se tím udělá spouštěč v menu i starších Ubuntu a tudíž je možno plnohodnotně aplikaci používat i bez klasické instalace. Pouze Cairo Dock je ještě hloupý a neumí automaticky obnovit quicklist při jeho změně, ale předpokládám, že ho půjde přes DBus popostrčit, tak to ještě dopíšu. Čili předchozí odkazy jsou aktualizovány.

« Poslední změna: 16 Října 2011, 20:38:54 od GdH »

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re:Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer
« Odpověď #87 kdy: 16 Října 2011, 20:03:54 »
GdH+
 ;D
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
Re:Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer
« Odpověď #88 kdy: 16 Října 2011, 23:19:07 »
Ahoj,

zkoušel jsem to v 11.10, tak píšu postřehy, některé věci jsem možná jen nepochopil.
Spustil jsem to dle návodu bez instalace
Kód: [Vybrat]
:~/Downloads/shutdown-gtimer$ UBUNTU_MENUPROXY="" python ./shutdown-gtimer.py

(shutdown-gtimer.py:1786): Gtk-WARNING **: Nelze nalézt systém motivů v module_path: "pixmap",

(shutdown-gtimer.py:1786): Gtk-WARNING **: Nelze nalézt systém motivů v module_path: "pixmap",

(shutdown-gtimer.py:1786): Gtk-WARNING **: Nelze nalézt systém motivů v module_path: "pixmap",

(shutdown-gtimer.py:1786): Gtk-WARNING **: Nelze nalézt systém motivů v module_path: "pixmap",
Error while saving launcher:
'SGTimer' object has no attribute 'launcher'
Pokud mám přihlášeného jiného uživatele, tak to varuje. Pokud jsem přihlášen v konzoli jako root (sudo -s/-i), tak ne.
Zajímalo by mě, jak děláš, že tam máš tu nabídku nastavených odpočtů v obrázku (Budíček, Pizza,...). Mě to v launcheru neukazuje žádnou (jen Shutdown Timer + Ponechat ve spouštěči).
Pro více odpočtů musím spustit více instancí?

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer
« Odpověď #89 kdy: 16 Října 2011, 23:35:01 »
Budeš opět dělat deb instalačku nebo bude pro příště jenom tar vydání?
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer
« Odpověď #90 kdy: 16 Října 2011, 23:58:16 »
Budeš opět dělat deb instalačku nebo bude pro příště jenom tar vydání?

Samozřejmě deb bude, jen jsem chtěl nějaký feedback, než to ubalím. Hlásili se dobrovolníci na slovenskou lokalizaci, tak se doufám ozvou. Vlastně jsem nepřeložil jen následující frázi:
Citace
Multiple sessions detected
Byl bych rád za konstruktivní kritiku funkčnosti a především výchozí anglické lokalizace, páč mám furt pocit, že to není ono.
Než to předám soudruhům z Canonicalu, chtěl bych to mít trochu v cajku :)

Ahoj,

zkoušel jsem to v 11.10, tak píšu postřehy, některé věci jsem možná jen nepochopil.
Spustil jsem to dle návodu bez instalace
Kód: [Vybrat]
:~/Downloads/shutdown-gtimer$ UBUNTU_MENUPROXY="" python ./shutdown-gtimer.py

(shutdown-gtimer.py:1786): Gtk-WARNING **: Nelze nalézt systém motivů v module_path: "pixmap",

(shutdown-gtimer.py:1786): Gtk-WARNING **: Nelze nalézt systém motivů v module_path: "pixmap",

(shutdown-gtimer.py:1786): Gtk-WARNING **: Nelze nalézt systém motivů v module_path: "pixmap",

(shutdown-gtimer.py:1786): Gtk-WARNING **: Nelze nalézt systém motivů v module_path: "pixmap",
Error while saving launcher:
'SGTimer' object has no attribute 'launcher'
Pokud mám přihlášeného jiného uživatele, tak to varuje. Pokud jsem přihlášen v konzoli jako root (sudo -s/-i), tak ne.
Zajímalo by mě, jak děláš, že tam máš tu nabídku nastavených odpočtů v obrázku (Budíček, Pizza,...). Mě to v launcheru neukazuje žádnou (jen Shutdown Timer + Ponechat ve spouštěči).
Pro více odpočtů musím spustit více instancí?

Díky na tohle se ještě podívám..
Ty chyby Gtk, to je problém tématu vzhledu, ale pokud je problém při ukádání spouštěče, je to někde špatně. Ostatně to je samozřejmě ten důvod, proč nemáš quicklist. A ty předvolby si samozřemě musíš nejdřív sám uložit. Na sessions se ještě podívám.
Jo a pro více odpočtů je zatím potřeba více instancí. Nemluvě o tom, že při spouštění z Quicklistu se vytvoří v Launcheru další ikona a nepřišel jsem zatím na to jak tomu zamezit. Není to jen můj problém.


Edit: Tak ukládání launcheru je opraveno, zkrátka jsem zapoměl ošetřit situaci, kdy žádné předvolby při spuštění nejsou. Ve funkci programu to nijak nebránilo, ve chvíli, kdy bys uložil vlastní předvolbu, by se současně uložil funkční launcher s quicklistem.
No a ohledně těch session, tak momentálně SGTimer varuje i tehdy, když je v konzole přihlášen tentýž uživatel. Mám to otestováno v Ubuntu 10.10. Jenže pokud se přihlásíš přes sudo -i/-s, žádné další sezení se nevytvoří a tudíž nemá SGTimer problém s vypnutím systému.
« Poslední změna: 17 Října 2011, 01:52:48 od GdH »

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
Re:Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer
« Odpověď #91 kdy: 17 Října 2011, 15:44:17 »
Dal jsem ti do přílohy návrhy na opravy anglických textů.
Jsou to ale jen drobnosti.
Je to opravené přímo v kódu, takže si budeš muset dát diff abys viděl změny.

Jinak tam píšeš, že default shell je v Ubuntu dash, což není pravda.

[attachment deleted by admin]

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer
« Odpověď #92 kdy: 17 Října 2011, 15:54:23 »
Díky, kouknu na to. No a ten shell, pokud nedošlo ke změně:

Kód: [Vybrat]
$ ls -l /bin/sh
lrwxrwxrwx 1 root root 4 2010-04-30 15:17 /bin/sh -> dash

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
Re:Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer
« Odpověď #93 kdy: 17 Října 2011, 16:08:16 »
Jj, vypadlo mi to slůvko system shell, to je opravdu dash, sorry.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer
« Odpověď #94 kdy: 13 Listopadu 2011, 23:20:37 »
Tak v svn je aktuálně rc verze SGTimeru 0.3.6, kterou si můžete stáhnout odtud jako tar:
http://shutdown-gtimer.svn.sourceforge.net/viewvc/shutdown-gtimer/?view=tar
Stačí rozbalit, spustit soubor shutdown-gtimer.py, ten hned vyrobí i desktopový spouštěč, který na něj bude odkazovat - dále se dá tedy spouštět běžně z Dashe a jiných launcherů i bez instalace. Není to sice tak dokonalé, jak bych si přál, moc to nestíhám, ale funkční to je.
Je třeba dodělat slovenskou lokalizaci. Kdyby se našel dobrovolník, v taru jsou potřebné soubory. Stačí v POeditu otevřít soubor shutdown-gtimer/sk/shutdown-gtimer.po, v menu Catalog vybrat položku Update from POT file.., nechat zobrazit všechny soubory a otevřít shutdown-gtimer/messages.po. Tím se aktualizuje původní soubor s překladem a můžete to zrevidovat, doplnit a pak to hodit sem.
daysleeperovi děkuji za další pomoc s angličtinou.
« Poslední změna: 13 Listopadu 2011, 23:25:10 od GdH »

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer
« Odpověď #95 kdy: 17 Listopadu 2011, 12:30:07 »
Tak jsem to ubalil i do istalačního deb balíku a uzavřel tak epizodu 0.3.6. Pokud by měl někdo zájem o slovenštinu, ať si jí dodělá, viz výše ;) Čeština je samozřejmě funkční.
Download na sourceforge a jinak více na mém blogu, viz. podpis.



« Poslední změna: 17 Listopadu 2011, 13:38:20 od GdH »

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer
« Odpověď #96 kdy: 17 Listopadu 2011, 17:52:31 »
Super, mám jeden dotaz: jak smažu uloženou předvolbu?

Bugreport pro Lucida 10.04:
nefunguje kontextová nabídka (pravá myš v oznamovací oblasti) - do terminálu nevypisuje nic
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer
« Odpověď #97 kdy: 17 Listopadu 2011, 19:29:12 »
Super, mám jeden dotaz: jak smažu uloženou předvolbu?

Bugreport pro Lucida 10.04:
nefunguje kontextová nabídka (pravá myš v oznamovací oblasti) - do terminálu nevypisuje nic

Předvolbu smažeš stisknutím levého Shiftu a kliknutím na ni, je na každé položce kontextová nápověda. Když přidržíš Control a klikneš, tak naopak nastavíš předvolbu jako výchozí, která se bude načítat automaticky při startu, pokud nebudeš spouštět předvolbu rovnou z quicklistu.

To chování v 10.04 (a starších, a vlastně teď i v GNOME Shellu) je kvůli tomu, že je použita ikona pro standardní oznamovací oblast, kdežto od 10.10 je to indikátor, který jsem doplnil později. Ubuntu 10.04 sice umí indikátory, ale ty ještě nepodporují popisky vedle ikon. Na druhou stranu oznamovací oblast zobrazuje tooltipy (takže pro info stačí najet nad ikonu) a kliknutí na ikonu může vyvolat konkrétní akci (schovat/zobrazit okno), kdežto indikátor musí mít menu vždy. Indikátory umí sice reagovat i na otáčení kolečka, ale to zas až od Ubuntu 11.04. ..
To jen pro ilustraci, jak to je, ale samozřejmě by nebyl problém imitovat chování indikátoru i v oznamovací oblasti (krom zobrazování odpočtu v panelu) a určitě by to bylo lepší kvůli konzistenci ovládání, pokud někdo systémy střídá. Jen to je víc práce a kvůli sobě bych to nedělal, přestože na Ubuntu 10.04 trávím hodně času a SGTimer používám především zde, většinou jako kontrolu, kolik mi zbývá času, než bude pozdě :) Místo odpočtu v panelu používám widget, který si přetáhnu z okna SGTimeru do rohu obrazovky a zprůhledním.

Nicméně díky za impulz, když mi to bude dostatečně vrtat v hlavě, tak to dopíšu :)
« Poslední změna: 17 Listopadu 2011, 19:47:54 od GdH »

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer
« Odpověď #98 kdy: 17 Listopadu 2011, 20:42:34 »
Aha, kdybych tak uměl číst ::)

Díky za objasnění - tooltip po najetí myší samozřejmě funguje, stejně jako kliknutí levým tlačítkem. Když nejde udělat popis vedle ikony, šlo by udělat odpočet jako součást ikony (jako datum a čas)? Ale to už je jenom detail...

Ještě jsem si všiml, že do dialogu pro uložení předvolby sice nemůžu zadat středník ";" ale znak "]" pokazí konfigurák (presets.cfg) a "zaignoruje" zbytek názvu který se uloží ale příště nenačte - SGtimer se sice při příštím spuštění a uložení nového vstupu zotaví, ale hezké to není ;)
« Poslední změna: 17 Listopadu 2011, 21:04:19 od sachy »
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Automatické vypínání počítače po nastavené době -> Shutdown GTimer
« Odpověď #99 kdy: 17 Listopadu 2011, 21:04:52 »
..Když nejde udělat popis vedle ikony, šlo by udělat odpočet jako součást ikony (jako datum a čas)? Ale to už je jenom detail...

Ono to není tak triviální, protože oznamovací oblast umí jen ikonu. Musel bych napsat další applet, který si přidáš na panel a ten by po DBus komunikoval s SGTimerem. Ani DBus rozhraní jsem ještě nenapsal, i když v plánu na příští pětiletku to je :)
EDIT: Vlastně bych to mohl celé dopsat jako applet GNOME panelu, s možností spouštět to i samostatně.

Ještě jsem si všiml, že do dialogu pro uložení předvolby sice nemůžu zadat středník ";" ale znak "]" pokazí konfigurák (presets.cfg) a "zaignoruje" zbytek názvu který se uloží ale příště nenačte - SGtimer se sice při příštím spuštění a uložení nového vstupu zotaví, ale hezké to není ;)

Díky, ten mi utekl, opravím to hned..
« Poslední změna: 18 Listopadu 2011, 14:03:56 od GdH »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.