Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Síť Windows s Ubuntu  (Přečteno 17385 krát)

Mata_cz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Síť Windows s Ubuntu
« kdy: 05 Února 2010, 17:43:06 »
Zdravím...Hledal jsem, bádal jsem a nevyzkoumal jsem nic...

Máme malou domácí síť s routrem, internet mi normálně chodí, ale sdílení souborů a propojení mezi ostatníma pc již ne...když dám Místa→Síť→Síť Windows hází mi to chybu "Nelze připojit umístění.Ze serveru se nezdařilo získat seznam sdílení" při pingu z jiného PC to své vidím...i když dám ping přes terminál od sebe vidim ostatní počírače i router...opravdu netušim v čem je chyba..

Nevíte prosím někdo co s tím?

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Síť Windows s Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 05 Února 2010, 18:13:24 »
Firewall?
Chce to minimálně povolit příchozí udp na portech 137,138.

Mata_cz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re: Síť Windows s Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 05 Února 2010, 18:34:30 »
a to udělám jak?

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Síť Windows s Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 05 Února 2010, 18:50:30 »
To záleží na tom zda vůbec firewall používáš (máš nastavena nějaká pravidla) a jakým způsobem (z jakého programu) je nastaven. Jinak to jde samo i z terminálu.
A smbclienta, předpokládám, nainstalovanýho má, že?

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Síť Windows s Ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 05 Února 2010, 19:03:24 »
smbclient je nainstalovany v zakladu, ale pokud se chces pripojovat na ubuntu z win, je potreba nainstalovat sambu. http://wiki.ubuntu.cz/Samba
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

Mata_cz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re: Síť Windows s Ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 05 Února 2010, 19:21:42 »
aha :) díky...s linuxem poměrně začínám jak tedy přes terminál nastavím smbclient ?

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Síť Windows s Ubuntu
« Odpověď #6 kdy: 06 Února 2010, 09:39:50 »
Tak moment: co vlastně chceš? Vidět z Ubuntu na Wokna nebo také vidět z Woken na Ubuntu?
Na to první ti stačí smbclient, na to druhé viz návod výše. Ještě jsi neodpověděl na předchozí otázky: konfiguroval jsi na Ubuntu nějak firewall? Pro sichr sem dej výpis z terminálu: sudo iptables -S.
Kontrolní otázka: jsi začátečníkem pouze v Ubuntu nebo s počítačema obecně?

Mata_cz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re: Síť Windows s Ubuntu
« Odpověď #7 kdy: 06 Února 2010, 16:25:35 »
$ sudo iptables -S
-P INPUT ACCEPT
-P FORWARD ACCEPT
-P OUTPUT ACCEPT

žádný firewall jsem na ubuntu nekonfiguroval, už se mi povedlo, že vidím z Ubuntu ostatní počítače, ale oni nevidí mě...Nevím, jestli v ubuntu je něco jako nastavení skupiny v síti jako třeba v XP, v tom by moh být taky problém...Takže teď chci z Woken vidět Ubuntu.

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Síť Windows s Ubuntu
« Odpověď #8 kdy: 06 Února 2010, 17:21:56 »
Takže z Ubuntu na Win by mělo být bez problémů vidět (pokud to tedy Win dovolují) vždy, netuším, v čem tedy mohl být problém.
A z druhé strany viz výše - Samba. Musíš prostě na Ubuntu mít spuštěný příslušný server.
P.S.
tohle jsem nikdy neinstaloval, protože zatím nepotřebuji, abch byl z Woken vidět, ale je to tam popsaný docela podrobně.
« Poslední změna: 06 Února 2010, 17:25:40 od mka »

Mata_cz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re: Síť Windows s Ubuntu
« Odpověď #9 kdy: 07 Února 2010, 11:50:10 »
Díky zkusim je to tam popsaný pěkně, pak napíšu...

petrzovy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 216
Re: Síť Windows s Ubuntu
« Odpověď #10 kdy: 28 Května 2010, 12:57:15 »
ahoj. mám podobný problém. Chci sdílet soubory na domácích počítačích. Z Woken vidím Xubuntu 10.4, ale furt nemohu zobrazit obsah Woken na Xubuntu. Prošel jsem už kde jaký návod, ale furt nic.
Nechápu, kde v Xubuntu mám hledat sdílenou složku z WinXP.

Děkuji za trpělivou pomoc
petr

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Síť Windows s Ubuntu
« Odpověď #11 kdy: 28 Května 2010, 13:24:26 »
ahoj. mám podobný problém. Chci sdílet soubory na domácích počítačích. Z Woken vidím Xubuntu 10.4, ale furt nemohu zobrazit obsah Woken na Xubuntu. Prošel jsem už kde jaký návod, ale furt nic.
Nechápu, kde v Xubuntu mám hledat sdílenou složku z WinXP.

Děkuji za trpělivou pomoc
petr

No, jak to má xubuntu s "Místa" - jestli tam lze procházet i síť - netuším, ale zkus třeba
Krusader, nástroje, nové síťové připojení, smb://počítač/složka.

petrzovy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 216
Re: Síť Windows s Ubuntu
« Odpověď #12 kdy: 03 Června 2010, 19:31:10 »
no tak jsem to už vyřešil. naistaloval jsem z5 ubuntu a pracuje i skype. a tam jsem si už ty místa v síti našel a už to pracuje ok.
děkuji

lesny_skriatok

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Síť Windows s Ubuntu
« Odpověď #13 kdy: 04 Června 2010, 16:05:46 »
@petrzovy: v xubuntu resp. v xfce sa to rieši cez „gigolo“. A tam už podobne ako miesta v sieti vo Wín.
V novej verzii xfce t.j. 4.8 by mala byť podpora samby priamo v thunarovi.

petrzovy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 216
Re: Síť Windows s Ubuntu
« Odpověď #14 kdy: 05 Června 2010, 10:49:20 »
děkuji. Na tom netbooku ted zkouším UNT. Zatím spokojený. Síť funguje, skype taky, kamera a wifi taktéž. Toto byly důvody, proč zkouším jiné a jiné distra...
Xubuntu jsem zkusil proto, že sem četl že je lehčí pro systém. Ale nějaké zrychlení jsem nezaznamenal. Navíc mi to prostředí moc nevyhovuje. Moc se mi nelíbí. Tak jsem tedy zkusil další. UNT se mi celkem líbí.

Děkuji za pomoce
Petr

doga312

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 86
Re:Síť Windows s Ubuntu
« Odpověď #15 kdy: 02 Července 2013, 00:02:43 »
Zdravím...Hledal jsem, bádal jsem a nevyzkoumal jsem nic...

Máme malou domácí síť s routrem, internet mi normálně chodí, ale sdílení souborů a propojení mezi ostatníma pc již ne...když dám Místa→Síť→Síť Windows hází mi to chybu "Nelze připojit umístění.Ze serveru se nezdařilo získat seznam sdílení" při pingu z jiného PC to své vidím...i když dám ping přes terminál od sebe vidim ostatní počírače i router...opravdu netušim v čem je chyba..

Nevíte prosím někdo co s tím?

Mám stejný problém, žádný firewall jsem na Ubuntu nenastavoval. Domací skupinu Windows vidím ale nejde se připojit. Dík za radu ;)
Co šuplík dal s Ubuntu Mate 16.04, notebook Ubuntu Mate 16.04 a domácí server Ubuntu Mate 16.04.

petrzovy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 216
Re:Síť Windows s Ubuntu
« Odpověď #16 kdy: 02 Července 2013, 07:56:48 »
ahoj
už to nevím přesně, bo jsem to roky nepoužíval, nebot domácí sít se mi ukazala zbytečná. Nicméně si matně vybavuju, že jsem si nainstaloval v ubuntu sambu. v ní se cosi nastavilo. Taky musíš povolit práva třetím osobám mám dojem.
Ve Win zase musíš povolit nějaké složky(ve Vlastnostech mám dojem). Pak oba pc restartuj. vím, že bez restartu mi to nechodilo ani pod jedním.

Nicméně si dobře vybavuju, že ačkoliv jsem jednou všechno rozchodil a fungovalo jak má, tak za pár týdnů prostě po zapnutí počítačů síť nefungovala. A za 2 dny na to zase už ano.

doga312

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 86
Re:Síť Windows s Ubuntu
« Odpověď #17 kdy: 02 Července 2013, 08:59:50 »
Pokud se nepletu je klient samby už v Ubuntu, složky jsou ve Win nasdílené ale nemohu se k ním připojit přes procházení sítě( nemohu se dostat ani do sítě Win i když jí vidím) ani připojením ke serveru. 
Co šuplík dal s Ubuntu Mate 16.04, notebook Ubuntu Mate 16.04 a domácí server Ubuntu Mate 16.04.

petrzovy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 216
Re:Síť Windows s Ubuntu
« Odpověď #18 kdy: 02 Července 2013, 09:44:28 »
tak to vlákno je staré 3 roky a tehdá jsem měl možná nějakou starší verzi k tomu. tehdá jsem si musel sambu nainstalovat. jak říkám, roky domácí síť nevyužívám. Dister jsem už za tu dobu změnil aspo 4....

Nezapomeň restartovat při tom sdílení. V té sambě musíš taky povolit nějaké složky na sdílení. Síť Windows je vidět zřejmě automaticky. Vidím ji taky a nikdy jsem s tímto distrem nesíťoval.
Ten Win restartuj. To co popisuješ mi udělalo taky tak. Dokud nerestartovalem, nevidělem v Linuxu Windows. Pak okamžitě ano. Projistotu restartuj i ten linux.

Nemohu ten postup pro tebe ověřit. Počítač s Winem mám, ale nemohu ho připojit na síť. Mám jen jeden kabel a nemám wi-fi kartu v tomto pc. ... Promiň

doga312

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 86
Re:Síť Windows s Ubuntu
« Odpověď #19 kdy: 04 Července 2013, 10:02:21 »
restarty nepomohly, tak asi založím nové vlákno. Dík
Co šuplík dal s Ubuntu Mate 16.04, notebook Ubuntu Mate 16.04 a domácí server Ubuntu Mate 16.04.

petrzovy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 216
Re:Síť Windows s Ubuntu
« Odpověď #20 kdy: 04 Července 2013, 11:29:01 »
Ještě mě napadla jedna věc. Jaký prohlížeč souborů používáš? Nautilus? Caja? nebo něajký jiný? Zkus tedy použít jiný. Mě se třeba nepodařilo přes jednu značku smazat nějaké soubory ani jako správci. A přes jiný v pohodě.
Pokud totoc nezabere, zkus si otevřít prohlížeč souborů jako správce.
V terminálu zadej
Kód: [Vybrat]
sudo nautilus pak heslo.
nebo nějakého jiného správce souborů. A přes něj se zkus dostat do Win složek. Pohraj si s nastavením práv.

Bojuj :) Všechno má řešení....

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.