Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: hibernace na notebooku s ubuntu 9.10  (Přečteno 1714 krát)

wormsik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 23
hibernace na notebooku s ubuntu 9.10
« kdy: 27 Ledna 2010, 21:54:35 »
Zdravim,
vlastnim notebook Asus F5GL (s RAM 3GB) a pri snaze uspat notebook (ulozit na disk a vypnout) me nekdy napsal: Not enough SWAP space
Na internetu jsem se docetl, ze pro spravnou hibernaci bych mel mit SWAP minimalne stejne velky jako RAM
Tak jsem si ho v gparted zvetsil z 1GB na 3.4GB...pak jsem musel upravit fstab, aby se me chytal hned pri startu, ae od te doby me notebook nejde uspat...vzdycky vypada ze se uspava, pak se vypne, ale pri opetovnem zapnuti dojde k nastartovani "cisteho" systemu (tzn. neobnovi se predchozi ulozena relace)...

Nevite prosim cim by to mohlo byt?

Dik,
wormsik.

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re: hibernace na notebooku s ubuntu 9.10
« Odpověď #1 kdy: 03 Února 2010, 12:39:29 »
Jeste sem to neresil, ale mam taky problemy  i s pouhym uspanim do pameti. V jaunty pritom vse chodilo OK out of the box. Predpokladam, ze to chce nainstalit nejaky balicek s podporou hibernace.
Kubuntu 20.04

wormsik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 23
Re: hibernace na notebooku s ubuntu 9.10
« Odpověď #2 kdy: 03 Února 2010, 17:25:44 »
nvm prave...me to do ted doby fungovalo v pohode...jenze jakmile sem zvetsil SWAP, tak to slo do kytek... :( nevis pripadne jak spravne nastavit autopripojovani swapu etc? jestli to treba neni tim...

Tan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re: hibernace na notebooku s ubuntu 9.10
« Odpověď #3 kdy: 06 Února 2010, 11:51:57 »
Ja jsem to vyresil pomoci utility Mount Manager, nebo Storage Device Manager.. Jedna z nich je vic uzivatelsky pritulna, ale uz nevim ktera.. :) Mel jsem obe..

wormsik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 23
Re: hibernace na notebooku s ubuntu 9.10
« Odpověď #4 kdy: 06 Února 2010, 17:31:08 »
tak uz jsem to konecne vyresil... :)
mrknete na tento navod: http://ubuntuforums.org/showthread.php?p=1683612

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.