Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: bash skript na presúvanie a premenovávanie súborov  (Přečteno 1531 krát)

Cocumis

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
  • Za gramatické chyby sa vopred ospravedlňujem :D
bash skript na presúvanie a premenovávanie súborov
« kdy: 13 Listopadu 2010, 01:35:57 »
Zdravím všetkých...

Mám skript, korý jednu zložku premenuje a presunie na iné miesto(záloha), zatial čo pôvodný názov sa použije na novú zložku. používam to na sťahovanie súborov zo servera. Problém je v tom, že by som rád do názvú premiestnej zložky vložil dátum, kedy sa záloha robila. Malo by to vyzerať nejako takto :      menozložky_datum kde meno zložky je rovnaké ako aj originál proste sa iba pridá dátum. zložky presúvam cez mv (neviem či sa dajú aj inak :D). viem, že aktuálny dátum my vie zistiť date, avšak neviem a nemôžem to akosika ani nikde nájsť, či sa ten dátum s toho date dá nejako použiť v tom mov, aby ho pridal do názvu zložky... trošku krkolomne napísané, ale hádam sa to dá prelúskať :D vedel by mi s tým niekto poradiť?
 
vopred dik
Za gramatické chyby sa vopred ospravedlňujem :D

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re: bash skript na presúvanie a premenovávanie súborov
« Odpověď #1 kdy: 13 Listopadu 2010, 01:38:43 »
napr
Kód: [Vybrat]
mv jmeno jmeno`date --rfc-3339='date'`
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

Cocumis

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
  • Za gramatické chyby sa vopred ospravedlňujem :D
Re: bash skript na presúvanie a premenovávanie súborov
« Odpověď #2 kdy: 13 Listopadu 2010, 10:49:48 »
diky moc funguje to :) hm takto "zlepiť" som to skúšal aj ja ale nešlo mi to asi som mal chybu niekde v apostrofoch, fakt netuším
Za gramatické chyby sa vopred ospravedlňujem :D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.