Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nefunkční internet?  (Přečteno 1551 krát)

MSlove

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 133
  • Nesnáším ten teplej linux
Nefunkční internet?
« kdy: 28 Prosince 2009, 19:58:50 »
Ahoj, nainstaloval jsem kamarádovi ubuntu 9.10 na notebook, když připojím internetový kabel do sítovky a zapnu firefox internet nefunguje. Zkoušel jsem místo network manageru program wicd ani to nepomohlo a tak jsem mu nainstaloval opensuse 11.2 tam mu vše běží ale nevyhovuje mu tam balíčkovací system, rád by používal ubuntu :( v ubuntu 9.04 mu zase internet šel ale ne přes mobil a v 9.10 mu jde internet přes mobil ale ne přes sítovku. Poradte prosím čím by to mohlo být? Díky za každou rozumnou radu.
Používejte microsoft

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Nefunkční internet?
« Odpověď #1 kdy: 28 Prosince 2009, 20:21:22 »
Nejaka blizsi informace by nebyla? Treba aspon jaka je to sitovka a co a jak jsi zkousel nastavovat?
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

ladarozan

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 837
Re: Nefunkční internet?
« Odpověď #2 kdy: 28 Prosince 2009, 23:23:30 »
Je třeba nastavit DNS od operátora.
AMD A4-5300, Hauppauge HVR-4000, Ubuntu 12.04, Windows 8
-Tablet Protab26 a Toshiba AT10 Android 4.3.1
-Asus EEE1000H,WinXP

MSlove

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 133
  • Nesnáším ten teplej linux
Freety23
« Odpověď #3 kdy: 08 Ledna 2010, 12:18:37 »
Těma dns to nebude, protože na starší verzi ubuntu to jde a v jiných distribucích taky. Kdyby byla chyba NM tak proč blbne i wicd :( jedná s o sítovku broadcom nechápu  :( u tady toho typu připojení není zapotřebí nic zadávat stačí pouze připojit kabel ::)
« Poslední změna: 08 Ledna 2010, 12:33:03 od Freety23 »
Používejte microsoft

maydule

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 122
Re: Nefunkční internet?
« Odpověď #4 kdy: 08 Ledna 2010, 13:39:44 »
A je ovladac na sitovku broadcom nainstalovany? U wifi broadcom je treba instalovat uzavrene ovladace, treba je situace analogicka i tady. Podivej se na system - sprava - ovladace hardwaru, jestli nenabizi alternativu...

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Nefunkční internet?
« Odpověď #5 kdy: 08 Ledna 2010, 14:04:22 »
Zkusil bych vyřadit NM a nastavit vše ručně. Úplně v prvé řadě zkus restartnout síť

Kód: [Vybrat]
sudo /etc/init.d/networking restart...a zkus funkčnost připojení, pokud nefunguje, tak edituj soubor /etc/network/interfaces. Vyjede něco takového:

Kód: [Vybrat]
auto lo
iface lo inet loopback


auto eth0
iface eth0 inet dhcp
...u mě to tedy znamená, že zařizení eth0 bude získávat adresu z DHCP serveru, předpokládám, že to tak bude i u tebe, když stačí jen zastrčit kabel. Podívej se, která síťovka je používána:

Kód: [Vybrat]
ifconfig...tady ti vyjedou typy síťovek, které tvůj systém zná. Zkontroluj, jestli eth0 je opravdu tou síťovkou, kterou využíváš a jestli sedí i v tom souboru /etc/network/interfaces...případně sem hoď oba výstupy, jak /etc/network/interfaces, tak ifconfig.
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

MSlove

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 133
  • Nesnáším ten teplej linux
Freety23
« Odpověď #6 kdy: 15 Ledna 2010, 12:44:38 »
Tak a ted jsem zkusil wifi normálně funguje ukazuje mi sílu signálu že jsem připojenej ale stránky se nenačítaj to znamená že sítovkou ani wifinou to nebude  :-\ dokonce to píše že příjmám a odesílám ale když napíšu třeba google.cz tak nic ?
Používejte microsoft

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Nefunkční internet?
« Odpověď #7 kdy: 15 Ledna 2010, 14:50:33 »
vyzkousej ping seznam.cz nebo ping 77.75.72.3 pokud v prvnim pripade nebude fungovat a ve druhem jo, tak je chyba v DNS.
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

ladarozan

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 837
Re: Nefunkční internet?
« Odpověď #8 kdy: 15 Ledna 2010, 18:25:43 »
No a dostáváme se tak ke mně. Jeden z mých pokusů je zapsat DNS poskytovatele. Tohle mi pomohlo, ale pomohla i záměna DSL routru ! Ale i pokus s verzí 9.04 tohle řešil a beze zbytku. A mám výbornou USB WiFi, co nepotřebuje dodávat ovladač. Takže, jak se říká, babo raď.
AMD A4-5300, Hauppauge HVR-4000, Ubuntu 12.04, Windows 8
-Tablet Protab26 a Toshiba AT10 Android 4.3.1
-Asus EEE1000H,WinXP

MSlove

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 133
  • Nesnáším ten teplej linux
Freety23
« Odpověď #9 kdy: 07 Února 2010, 17:18:03 »
Tak a mám tu další problém nainstaloval jsem ubuntu 9.10 na další notebook a zase na něm nejde internet to snad není už možný. Když dám např: ping google.cz ukazuje se mi odezva od serveru vše v pohodě normálně  v pravo nahoře klepnu vyberu z nabízených wifi připojení a připojím se ukáže se mi síla signálu prostě vše jako kdyby to jelo ale klepnu na firefox zadám např: seznam.cz a nenaběhne když dám příkaz ping seznam.cz začne mi to ukazovat odezvu uplně normálně a potom seznam.cz nabehne ale ne pokaždý to tak jde už sinevím rady někdo tady píše o nějakým dns ale co já vím kde ho mám vzít nebo jak to nastavit v ubuntu 9.04 to jde tak jak je to možný ale zase tam nejde připojení přes mobil poradte spěcha není to žádným ovladačem atd, je to jak říkám wifina funguje odesílá příjmá ale internet nejde to sáme je i u sítovky  :-\ zkoušel jsem to podle rad a nic pořád tu slyším jenom nějaký dns dns tak proč v jinýh distribucích nebo v jinýh verzi ubuntu to není zapotřebí nechápu  :o :-[
« Poslední změna: 07 Února 2010, 17:26:00 od Freety23 »
Používejte microsoft

ladarozan

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 837
Re: Nefunkční internet?
« Odpověď #10 kdy: 07 Února 2010, 21:48:13 »
No to se pochopit nedá, točím se kolem toho už cca měsíc. Jeden poznatek je zaměnit DNS místní (co mám třeba na routru) s DNS vzdálenějším, třeba Volnýho, druhý způsob je rovnou přepsat hodnotu v souboru /etc/resolv.conf taktéž na vzdálenější DNS server. Ping prostě jede a jakmile se použije DNS jméno, tak to stojí a stojí. Ve verzi 9.10 a v nastávající 10.04 je něco špatně na rozdíl od předchozí 9.04 a starších.
Někdo kvůli tomu odinstalovává Network Manager, ale stačí v něm pouze nastavit to DNS na vzdálenější a je to OK.
Dost to otravuje v LiveCD verzi, kdy se to dá korigovat opět změnou DNS na vzdálenější a hlavně se to musí znovu zadat (tedy po každém startu). ;D
AMD A4-5300, Hauppauge HVR-4000, Ubuntu 12.04, Windows 8
-Tablet Protab26 a Toshiba AT10 Android 4.3.1
-Asus EEE1000H,WinXP

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.