Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: TS3 + hdparm a jak to zautomatizovat  (Přečteno 1515 krát)

Anthlon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
TS3 + hdparm a jak to zautomatizovat
« kdy: 11 Února 2010, 13:50:53 »
Zdravim všechny.
Mám pár dotazů. Spouštím si doma na ubuntu KK (64) - TeamSpeak3 server. A protože to provozuju na svem notebooku, ktery mimo cesty nepoužívám pro roli drobného servru slouží dobře.
Celý systém spouštím z rychlejší flashky, a to mi vyhovuje taky. Server spouštím skriptem (normálně poklepem a "spustit v terminálu") "ts3server_minimal_runscript.sh", krom toho taky vypnu příkazem hdparm primarní hdd "sudo hdparm -Y /dev/sda".
Chci se zeptat, jak to zautomatizovat, abych zapnul ubuntu, spustil se v terminálu příkaz hdparm, a poté server teamspeaku (Z domovské složky). Chvíli jsem laboroval s obyčejnou nabídkou aplikací spouštěných při spuštění, ale nevymyslel jsem nic co by fungovalo, tak se na vás obracím s prosbou na jednoduché řešení.

Děkuju.

crowack

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
  • Poor willage boy
TS3 + hdparm a jak to zautomatizovat
« Odpověď #1 kdy: 11 Února 2010, 15:30:52 »
možných řešení je víc, např tenhle nástřel:
založte si textový soubor, třeba s názvem start.sh a učiňte jej spustitelným (např pomocí chmod +x start.sh) a do souboru napište:
Kód: [Vybrat]
#!/bin/bash
sleep 15 && sudo hdparm -Y /dev/sda && ./ts3server_minimal_runscript.sh
pak normálně přidáte skript do aplikací spouštěných po startu, třeba pomocí klikátka v nastavení systému nebo pokud máte kde jako já tak nahráním do adresáře ~/.kde/Autostart/
edit: jak na to tak koukám, tak ten poslední skript (ts3server) bude asi třeba zadat s kompletní cestou nebo ho držet ve stejném adresáři jako start.sh (což by v případě umístění v ~/.kde/Autostart/ způsobilo, že by se spustil dvakrát, v tomto případě ho můžete ze start.sh vymazat nebo zakomentovat pomocí #)
« Poslední změna: 11 Února 2010, 15:37:29 od crowack »
OpenSUSE13.1 KDE ... Join the dark side, we have kookies :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.